» »

izbira srednje šole-nekaj vprašanj

izbira srednje šole-nekaj vprašanj

Siddh ::

imam nekaj vprašanj glede srednje šole
odločam se med poklici računalniškega tehnika, elektrotehnika in tehnika mehatronike
po vsej možnosti bom hodil v šolo na ptuj
zdaj pa vprašanja:
-kakšne so možnosti za nadaljno izobraževanje ko končam izobraževanje za enega izmed naštetih poklicev?
-poklic elektrotehnika vsebuje programiranje, kaj sploh počne?
-v kakšni meri poteka učenje programiranja za poklic računalniškega tehnika?
-ko postanem tehnik mehatronike je nadaljno izobraževanje res težje, ker je v tem programu vsakega malo(malo računalništva, strojništva in tudi malo električnih zadev)?
-je v program tehnika mehatronike vključeno programiranje softwara(za okolje windows itd.), ali samo programiranje čipov in industrijskih računalnikov?

to so zaenkrat vsa vprašanja, pojavila se še bodo druga, za pomoč se že vnaprej zahvaljujem :)

RockyS ::

Mehatronika = obvladaš fiziko in matematiko? Če ne, razmišljaj dalje.
Računalniški tehnik = programiranja bolj malo, samo osnove html-ja in C++ ter malenkost kakšnega PICa.
Študij mehatronike je zahteven in na visokem nivoju(vsaj MB), zato znanje iz SŠ ni dovolj, je treba bit kar velik samouk in seveda odlično znanje matematike in fizike. Ničesar ni po malo, je kar vsega po dosti.
Za programiranje v okolju windows in podobno boš moral gledati za smer Računalništvo in informatika (RIT-FERI).

Siddh ::

hvala za te informacije, fizika in matematika mi gresta odlično, samo malo vaje rabim(sem malo bolj len na čase)
drugače glede mehatronika pa je baje težje nadaljevanje študija oz je bolj malo možnosti za nadaljevanje izobraževanja?

btw mislim da sem kar velik samouk in te stvari me precej zanimajo(enkrat sem naredil vodno črpalko iz slamice iz mcdonaldsa, zamaška plastenke, motorčka, nekaj kosov plastike, sekundnim lepilom in kupom lepila za vročo lepljenje ali kak pač se reče) :D

RockyS ::

Zakaj bi bilo težje nadaljevati študij? Vloži se več truda in časa. Če pa je zato težje pa nevem.

tony1 ::

Če te zanima programiranje, vsekakor ne bo zate mehatronika...

tadeyv ::

jaz se tudi odločam med rač. tehnikom in tehnikom mehatronike na ptuju zanima me vaše mnenje

Siddh ::

tadeyv je izjavil:

jaz se tudi odločam med rač. tehnikom in tehnikom mehatronike na ptuju zanima me vaše mnenje


pojdi tako kot jaz, nekaj vmes-elektrotehnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Študent naj bo ali Kako in kam na fakulteto!!! (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Šola
466344208 (6400) nejc_nejc
»

Kateri izbirni predmet? (Fakulteta za elektrotehniko)

Oddelek: Šola
71968 (1195) SaXsIm
»

Kaj je boljše strojna ali elektrotehnična fakulteta?

Oddelek: Šola
235478 (4653) S4ul3
»

Fakulteta za strojništvo ali elektrotehniko??? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
16449902 (28413) Unknown_001
»

Vegova - rač. tehnik (vs.) SŠTS Šiška - tehnik mehatronike (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7018017 (15785) lolko

Več podobnih tem