» »

Vegova - rač. tehnik (vs.) SŠTS Šiška - tehnik mehatronike

Vegova - rač. tehnik (vs.) SŠTS Šiška - tehnik mehatronike

«
1
2

lolko ::

Živ.

Do včeraj sem bil že skoraj povsem odločen da grem na Rač. tehnika na vegovo. Včeraj na Informativi v LJ pa me je zelo povleklo tudi na srednjo šolo tehniških strok Šiška. Ker seveda se mi za malo zdi da bi šel iz odličnega spričevala na 3+2 elektrotehnik, me je povleklo k tehniku mehatronike. Če kdo ve kje bi mi bilo bolje, in kje je bolje? Želim si več prakse in več znanja. Kakšni osebki grejo bolj na Vegovo in kakšni na SŠTS Šiška.

Hvala za čimveč iformacij za lažjo odločitev.

Lp
L

Meizu ::

Sam vedet moras kaj te bolj zanima in v cem se vidis.

lolko ::

slišal sem da če grem na vegovo se bom 4 leta bolj piflu na Šiška je pa mislim da nekaj več prakse in tut boljši prfoksi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolko ()

KandazaR ::

Glede na tvoj uspeh bi ti priporoču vegovo. Sam sem bil prav dobr v osnovni pa sem omenjen program delal skoraj z levo roko (no za nekatere predmete se je blo treba tud mal usest, samo spet ne tako velik). Pa tudi na dolgi rok boš iz vegove več odnesu, spoh če greš potem na fakulteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

overlord_tm ::

SSTS Siska, a to je litostroj? Ce je, potem gredo tja taksni, ki ne morejo naredit vegove :D

lolko ::

Na Šiški pravjo da je le mal več prakse in da po vegovi ne znajo niti žarnce zamenat XD

bluefish ::

Hja, če rabijo šolo za to, da lahko zamenjajo žarnico :) .

Drugače pa tako - če misliš nadaljevati s študijem, potem zna biti Vegova boljša izbira.

Sirko20 ::

Veskakor ti priporočam Vegovo. Sam sem bil v osnovni pravdober pa sem jo naredil brez problema. Pa več osnov za naprej na faks ti da, tako da Vegova je kar dobra izbira :D
pazite se me, znam bit nevarn :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sirko20 ()

t3hn0 ::

ce mislis it naprej studerat racunalnistvo, ti bo vegova dala podlago za vecino 1. letnika.
^.^

PARTyZAN ::

Tehnik Mehatronike je na SŠTS Šiška nov program. Ni več tolk "u izi", kot ostali 3+2 programi na tej šoli.

Sicer pa primerjaš dve različni smeri. Odloči se za tisto, ki te bolj veseli.

lolko ::

Koliko je na rač. tehniku na vegovi kej praktičnga pouka, sam bi rd znav tudi kej poprav od rač. do kakšnih tel. itd. Se tega na rač. tehniku kej naoči
?

Meizu ::

lolko je izjavil:

Koliko je na rač. tehniku na vegovi kej praktičnga pouka, sam bi rd znav tudi kej poprav od rač. do kakšnih tel. itd. Se tega na rač. tehniku kej naoči
?


Mnjah prakticen pouk... Sej kar dosti predmetov je sploh taksnih, ko se itak nonstop dela na racunalnikih. Delo na racunalniku pa je ze prakticen pouk.

Xserces ::

hodm na vegovo in ti povem da se bo treba za kaksne predmete kar usest za knigo;) APJ, Kemijo (ce mas OSREDKARCO! xDxD:))

Prakse je v 2 letniku 5 ur na teden... pri nas k smo tehniki racunalnistva:D

Na litostroju nimas tazga racunalnistva kokr na vegovi;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Bleeh ::

Vprašal bi kaj se sploh naučiš o računalikih in tko nasploh na Vegovi: program rač. tehnik?

Bethrezen ::

Sem 4. letnik vegove (sicer gimnazija, ampak smer računalništvo) in če bi moral še enkrat izbirati šolo, bi še enkrat vegovo :)
www.urbanterror.net

Xserces ::

bleeh... zdaj so na vegovi moduli... prvi dve leti racunalniskega tehnika imas bol splosno o racunalnikih in malo programiranja v C potem pa se na zacetku 3 letnika odlocis... Programer ali pa oskrbnik operaciskih sistemov in omrezij:)

Programer je strogo programiranje (kar nekaj ucenja):D

overlord_tm ::

 Razlika :)

Razlika :)

Nuke_H2 ::

Sam sem tudi na vegovi (4.letnik-gimnazija smer rač), in ti tudi priporočam vegova :P.

Bleeh ::

Ja sej jst se bom tud odloču za Vegovo. Sam bom šu še na informativni ke mal pogledat :P

Xserces ::

ja u petk je:D pa na glavni pustaji bom faking letake talu:D

RazzorX ::

Bleeh, izogibi se "stare babe" z rdečimi lasmi. ;);)

Xserces ::

haha osredkarca! mwa:D

Bleeh ::

Kaj je tko hudobna al kaj :P :P

Xserces ::

DA! xD sam mejhn mors poslusat pa bo:D
ma KEMIJO cez:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Nuke_H2 ::

mah nevem, men ni bla nikol všeč.... Zabušanski minusi, označevanje strani v zvezku in njena tretja vprašanja pr spraševanju (bi še tretje vprašanje? NE HVALA).... Dobr da sta samo dve leti kemije ;P

Xserces ::

najhuj je un k mors za popravlat met zvezek urejen:D

perkomat ::

a kdo ve kok cajta bo mrazova še učila?

Bleeh ::

Hehe :) :) . Pa drgač so fajn učitli tam :P

RazzorX ::

Ja preveč, sploh pa Lasbaher in Osredkar itd. No če boš imel Miklavca in Sitarja bo fajn, pa še Duleta pozdrav (največja legenda na šoli). ;)

Bleeh ::

Aha. Ja bomo vidl koku bo :)

Xserces ::

haha perko :D:D:D te angla jebe?:D

perkomat ::

ne anglo obvladam

Mrazova me jebe

XD

overlord_tm ::

perkomat je izjavil:

ne anglo obvladam

Mrazova me jebe

XD


Enim je bla razrednicarka :/

perkomat ::

bogi...

Scotch3M ::

Vegova ti da bistveno, ampak BISTVENO več splošnega znanja in razgledanosti (ne vem sicer kako je s 4-letnim programom mehatronike na SŠTS Šiška, ker gre za dokaj nov program). Včasih, ko so na litostroju (smer elektronika) delali pri praksi še bolj na protoboardih, si morda res odnesel več znanja v smislu kuharskih receptov kako uporabiti nekaj čipov v aplikacijah, praktično pa bi ob koncu šolanja skoraj moral znati uporabiti čip 555 tudi, če te sredi noči zbudijo. Pa vendar, dandanes se vse simulira na računalnikih, tako da na koncu kar zajeten del maturantov obeh šol ne ve, kako se uporablja osciloskop v določenih primerih meritev.

Moj predlog je VEGOVA.

Glede neuspeha na vegovi pa takole. Zahtevajo se delovne navade, sproti delati ali pa nimaš šans. Poklicno-tehniški programi so kar se tiče splošnega znanja zelo okleščeni, pri strokovnih predmetih pa je snov servirana nekoliko bolj instantno, kot na 4-letnih programih, torej malo manj razmišljanja je, znanje je bolj gotovo (v smislu receptov), vendar je posledično tudi manj uporabno za druge sorodne probleme in ni najboljše izhodišče za razširjanje, kar je pa velik problem glede na to, da se ne šolamo zgolj za tisto znanje, ki ga prejmemo, ampak za kaj bistveno več.

Absolutno se tudi strinjam, da je za nadaljni študij vegova boljša podlaga. Prehod s SŠTS Šiška na naravoslovno-tehniško fakulteto je v večini primerov zelo boleč. Je pa s trdo voljo in mnogo potrpljenja mogoče tudi v tem primeru zaključiti študij, vendar v primeru SŠTS Šiška (in podobnih) šol močno odsvetujem Univerzitetni študij. Enako vam bodo svetovali tudi ob koncu šolanja na Vegovi, če ste imeli slabše ocene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scotch3M ()

pinki11 ::

a res na vegi pisete test na kompu??

overlord_tm ::

pinki11 je izjavil:

a res na vegi pisete test na kompu??

Mi jih nismo. To bo zdej dve leti tega. Niti programiranja ni blo na kompih.

Nuke_H2 ::

pinki na vegovi ne pišemo testov na kompih :)

lolko ::

Živjo.

Še nekaj me zanima...
Kolk je kej elktrike in elektrotehnike pri programu računalniški tehnik?
kolk je kej punc zadnje čase na šol?
Kakšne so kej ekskurzije al pa šole v narav, če so?


Lp
L

Pa še to..

Kdo gre naslednje leto v 1. letnik rač. tehnika?
Aha, a je kej folka iz gorenjske, mogoče kakšen iz škofje loke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolko ()

RazzorX ::

Nuke_H2 je izjavil:

pinki na vegovi ne pišemo testov na kompih :)


Kaj da ne, pri Petrovčiču pišemo teste na kompih. ;)

EDIT:

lolko, zadosti elektrotehnike, punce pozabi, ekskurzije so pa kar uredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

Nuke_H2 ::

aja? no jst nimam elektrotehnike :P

nik15 ::

hodm na sšts šiška v program mehatronik tko je prakse je velik letos delamo robota (NE IZ LEGO KOCK IPD ..) IN usmernik.je pa en prfoks k ns dobesedno drka u glavo (vse letnike).sam to je problem te šole

jocolin ::

živjo


ja jest grem tut drug let na vegovo in mislm da bo to dobra izbira sem pa že dubu slab občutek pri tršici ki je stara ima dolge rdeče lase pa kemijo poučuje ta mislim da mi bo delala največ težav že ko sem jo zagledau se mi je zdela mal čudna.
tako drugač pa gre še kdo drug let na vegovo pa de je z dolenske

bluefish ::

Pravzaprav imajo vse za kemijo neke svoje muhe, tako da je praktično vseeno pri kateri pristaneš.

Xserces ::

Hahahah jocolin:D sam bejz od usredkarce:P:P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

overlord_tm ::

Filing mas dober. Sicer jaz sem imel Ingrid. Eni pravjo da je grozna ampak men je na stiri 4 zaklucila 5 :)

RazzorX ::

jocolin, dober filing :P Ena izmed hujših če ne najuhjša, trenutno jo mam že drugo leto. =)

EDIT: Ena njena bolj glupih izjav prejšnji teden: "Naj kar en pred tablo pride, sej nima veze kdo, še noben ni bil vprašan". Ja ziher bom šu gor prostovoljno, sploh k njej. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

33blaz33 ::

Ej jst še nism na vegovi sam kaka je učitlca za anglo ˝romana šivic˝

Xserces ::

dobra xD ti se boj sam osredkarce
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

33blaz33 ::

a pa je tm kej jebačev na vegovi da se bomo kej zajbaval al so sami nurdi, pa še glavno a so lepe punce tm :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30141012 (1215) WizzardOfOZ
»

Vegova - Tehnik Računalništva

Oddelek: Pomoč in nasveti
101948 (1499) Floralys
»

Vegova

Oddelek: Šola
122929 (2586) nononono
»

Tehnik računalništva ter računalnikar: Kaj izbrati

Oddelek: Šola
114901 (4607) bluefish
»

kam naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
649462 (8272) overlord_tm

Več podobnih tem