» »

Kateri izbirni predmet? (Fakulteta za elektrotehniko)

Kateri izbirni predmet? (Fakulteta za elektrotehniko)

kva_dugaja ::

Pozdravljeni!

Vpisal sem se na Fakulteta za elektrotehniko v Ljubljani. V prijavi je potrebno izbrati izbirni predmet, odločam se med avtomatiko in mehatroniko. Zdaj me pa zanima, če ima kdo kaj izkušenj s tema dvema predmetoma in kateri predmet se mi bolj splača izbrati?

Sem pa dokončal 4 letno srednjo šolo in sicer smer mehatronika na faksu pa bi se gotovo vpisal na smer avtomatika.

Lp

Martin

manniac ::

Da nebom delala nove teme, sam hodim na FE (aplikativna elektrotehnika) in sedaj si moram izbrati izbirni predmet izmed naslednjih:

-Avtomatika
-Programirljivi digitalni sistemi(elektronika)
-Mehatronika
-Tehniška kakovost

Ali je kdo hodil na ta program in lahko kaj pove o teh izbirnih predmetih? Še posebej me zanima kako je s programiranjem, kasno je vzdušje, itd...

Hvala za odgovore. :)

BivšiUser2 ::

Naslednje leto moram vzeti dva predmeta kot izbirna pa me zanimam kako zanimivo znajo kaj predavat izvajalci pri premdetu:
Računalnilška simulacija: Zupančič Borut
Govorne in slikovne tehnologije: Mihelič France
Telekomunikacijski protokoli - Abramović Aleksander
Ter izbirni s FRI-ja:
Zanesljivost in zmogljivost računalniških sistemov - Mraz Miha. Zanima me predvsem kvaliteta izvajcev, ter kako podrobno se gre pri TK protokolih.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SaXsIm ::

To si VSŠ program?
SaXsIm

BivšiUser2 ::

UNI
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

SaXsIm ::

Na FE v LJ? Ker na UN programu elektrotehnika teh izbircev ni v nobenem letniku. Pa tudi čudno mi izgleda, da bi TK protokole učil tehniški sodelavec laboratorija za regulacijsko tehniko in močnostno elektroniko. Poleg tega je računalniška simulacija profesorja Boruta Zupančiča obvezni predmet smeri avtomatika v 3. letniku. Ti jo pa sicer odsvetujem, ker je profesor precej slab.

TK protokole 3. letnika sicer uči Grega Jakus, pa gre zadeva precej v osnovne koncepte (ne učiš se dejanskih protokolov ampak koncepte, ki so v uporabi pri posameznih protokolih).
SaXsIm

BivšiUser2 ::

No nwm, ni zgleda posodobljeno
http://www.fe.uni-lj.si/izobrazevanje/1...

TK protokole 3. letnika sicer uči Grega Jakus, pa gre zadeva precej v osnovne koncepte (ne učiš se dejanskih protokolov ampak koncepte, ki so v uporabi pri posameznih protokolih)
Kako to misliš? Osnove tega sem se že učil v SŠ, nekaj tega smo imeli še pri Komunkacijskih sistemih (mi jih mamo v 1. semestru 1. letnika, štromarji v 1. semestru 2. letnika).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

SaXsIm ::

TK protokoli, to je izvajalec zagotovo napisan narobe. IKT štromarji imamo ta predmet v 3. letniku, pa ga imamo skupaj z UN MME. Izvaja ga docent Grega Jakus.

Precej bolj zahtevno kot komunikacijski sistemi. Ampak ni groze, profesor dobro razlaga.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira faksa uni ali vsš FE (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8215663 (10605) mr_chai
»

Študij na fakulteti za elektrotehniko

Oddelek: Šola
177137 (3534) Siddh
»

fakulteta za elektrotehniko

Oddelek: Šola
133337 (2095) SaXsIm
»

EF-Poslovna informatika 2. stopnja

Oddelek: Šola
165373 (3256) puncka
»

FERI-nasveti!

Oddelek: Šola
3011406 (9951) tony1

Več podobnih tem