» »

Javno delo in izobrazba-kdo ve?

Javno delo in izobrazba-kdo ve?

antiUSA_taliban ::

Imam 7-stopnjo izobrazbe ( prof.). Pred kratkim sem diplomiral in se prijavil na zavodu za zaposlovanje, ker pač učiteljev med letom ne jemljejo v službo. Na zavodu so mi rekli, da me bodo vključili v Javno delo-pomoč starostnikom v domu ostarelih.
Zanima me, če kdo ve, ali bom res moral izvajati tudi bolj neprijetna dela ( pomoč pri osebni higieni starostnikov), ki jih sicer opravljajo tam zaposlene negovalke.
En Kolega je bil v takem javnem delu in je moral previjati starčke. Res pa je, da ima končano "samo" ( prosim-gostinci, ne bodite užaljeni) 3-letno gostinsko šolo. A lahko meni tudi dajo tako delo?

darh ::

in oseba s 7. stopnjo izobrazbe ti gre tako stvar spraševat? nekej ne štima tukej..
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

antiUSA_taliban ::

Ja vprašam pač, ker bi rad vedel prej, kot pa kaj podpišem in se potem po glavi tolčem. Na zavodu pa mi ni vedela svetovalka nič povedati...
Vem, da mi lahko dajo za eno stopnjo izobrazbe nižje delovno mesto. Ampak catch je v pogodbi, ki jo podpišeš z delodajalcem in tam je lahko napisano tudi npr. čiščenje greznic kot delovno mesto z zahtevano 6. ali 7. stopnjo izobrazbe...

Me pač zanima, če ima kdo izmed vas KONKRETNE IZKUŠNJE?

Baja ::

Vprašaj če še majo kakšna druga javna dela na razpolago. Ane ?

ABX ::

Kopat jarke? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Loki ::

ce je bil tisti tvoj kolega slucajno na civilnem sluzenju vojaskega roka, potem je njegova vrsta dela normalna :)) :)) :)) :)) :)) (are we mean or are we mean, that is the question here).

pozanimaj se pri delodajalcu?

undefined ::

Xbite, odlična poanta. Sam ne bi mogel bolje reči.

Yohan del Sud ::

Aha, se strinjam. Tip je vreden zajebavanja...

OK, konkreten nasvet, pojdi išči službo aktivno, sicer boš pucal riti upokojencem doživljensko. Neglede na izobrazbo! :\

DavidJ ::

Mogoce bi bilo bolje, ce ne bi v oklepaju napisal profesor. Ocitno nima vecina dobrih izkusenj s takimi. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

antiUSA_taliban ::

Očitno res nobeden ne razume, kaj hočem vprašati.
Jaz sem imel službo ( na šoli-nadomeščanje delavke na porodniškem) eno šolsko leto. Sedaj sem na zavodu, ker lahko izkoristim 3 mesece denarnega nadomestila (do 90.000 sit). Ker sem imel prej pač učiteljsko plačo, dobim sedaj z borze 87000 sit (bom dobil od novemra dalje). Če zavrnem javno delo, mi bodo to nadomestilo vzeli.Če ga vzamem, bom dobil od zavoda samo razliko do 87000 sit (javno delo je cca 65000). Službo imam že dogovorjeno čez 4 mesece, ko sem bom pogodbeno zaposlil v eni firmi, za katero sem delal honorarno ves ta čas. Je torej logično, da sem raje 4 mesece doma za 87000 sit kot v domu upokojencev za isti denar? Pa še honorarno lahko delam medtem take stvari, ki jih obvladam.

Satan love his USA

ABX ::

Zdaj vem kam končajo moji davki, mamicu ti ...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

chucki ::

ce mas solo se ne pomen da si full pametn.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

ali3n ::

Če zavrnem javno delo, mi bodo to nadomestilo vzeli.

in
torej logično, da sem raje 4 mesece doma za 87000 sit kot v domu upokojencev za isti denar?


...ni logike. Drži, da ti s tem ko zavrneš ponujeno delo izgubiš pravico do denarnega nadomestila. Posledično boš te 4 mesece brez cekinov. Razmisli kaj se ti bolj splača. Po infomacijah ki jih imam od kolegov - civilno služenje - niso "prali riti starkam in starcem" ampak so opravljali dela za katera so bili usposobljeni (računalničar jih je učil uporabe Office-a, Windows-ov, drug je pravnik je delal administracijska dela, razvažal hrano okol,...). Pomojem se nimaš česa bat. Verjeli ali ne, za riti prat je treba bit usposobljen!?! (med. tehnik ipd...). Najbolje da še enkrat povprašaš na zavodu oz. v domu upokojencev kamor te mislijo poslat.
Kdor jezik špara, kruha strada.:D

(nasvet ostalim: če nimate konkretnega odgovora na vprašanje ali konstruktivnega mnenja oz. komentarja, svoje primitivne izjave raje zadržite zase. Pa brez zamere.)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Ziga Dolhar ::

Vzdržimo se nenehnega ponavljanja enih in istih pripomb. Delujejo recipročno. (<< dokaz).

Thomas ::

Glede na nick, te vzamejo tud na Guantanamo Bayu.

Sicer pa, državo (Slovenijo) je treba organizirat kot korporacijo državljanov. Da majo letne dividende iz profita.

Za tačas ... stori kar je zate osebno najbojš. Pa vsak naj.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namesto osem kar 32 milijonov evrov za osebno asistenco (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9218463 (1325) PgSurfer
»

Plače - mcdonalds (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9340534 (26268) D3m
»

Javno delo

Oddelek: Loža
114573 (4065) djabi
»

od kdaj je 600€ pokojnine malo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10322297 (20210) M1_Abrams
»

Kako preživeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
548043 (6047) OrkAA

Več podobnih tem