» »

Simobil in Orto u nulu - nateg?

Simobil in Orto u nulu - nateg?

algo ::

Vzel sem paket Orto u nulo z mesečno naročnino 10€. Prodajalca sem večkrat vprašal, če je naročnina res 10€ in če je v to že vključen DDV (vem, da je bilo včasih tko, da so na to ceno ruknili gor še DDV in je bila naročnina tako dražja). Prodajalec mi je zatrdil, da je naročnina 10€, da je vanjo vključeno vse (tut DDV) in pač tistih 100mb, 100sms in 100min. Včeraj prejmem račun in je na njem zapisano...
Mesečna naročnina... 16.66€
Klici na druga mobilna omrežja... 0.03€
Mesečna naročnina za že obračunano obdobje... -4.17
-----------------------
Skupaj za plačilo 15.41€
-------------------
WTF???? Res sm jezen na takšne nategancije! F*** no, kdo zdaj tu koga nateguje? Prodajalec? Simobil al kaj?
  • spremenil: algo ()

St235 ::

Če mene vprašaš ti ker nisi prebral računa.

100% nisi sklenil naročnine 1. v mesecu, kar pomeni, da so ti na prvem računu zaračunali dve naročni in odšteli razliko za dneve ko dejansko še nisi imel naročnine.

Plačal si torej naročnino za en poln mesec in razliko od datuma sklenitve pogodbe do prvega celotnega meseca.

Če analiziramo tvoj račun:
Naročnina orto v nulo brez davka je 8,33EUR. Računali so ti 16,66, kar je točno 2x 8,33. potem so ti odšteli 4.17EUR ker si imel enega od obračunanih mesecev samo pol časa naročnino. Imel si še nekaj malega porabe. to skupaj znese cc 12,5 EUR. dodaš davek in si na 15.41EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ZLOky ::

12 EUR od tega je PRIKLJUČNINA, ostalo pa sorazmerni delež mesečne naročnine.

BERI!
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

St235 ::

Priključnina je definirana posebej in ima na računu svojo postavko. V skadu z individualno ponudbo ni nujno da je obračunana.

algo ::

Sem podrobneje pogledal račun in zgleda, da so mi res zaračunali dvojno naročnino
Opravljene storitve
Mesečna naročnina:
od: 28.12.2010
do: 27.02.2011

Pogovori in storitve:
- v Sloveniji
od: 28.12.2010
do: 27.1.2011

Res super, drug mesec me pa potem očitno še čaka 12EUR priključnine... ;(

St235 ::

Ne razumem kaj te tukaj moti?

Naročnino si evidentno sklenil nekje okrog 15 januarja. kar pomeni da plačaš naročnino za pol januarja in februar, kar so ti tudi zaračunali.

ZLOky ::

si.mobil zaračunava naročnino za mesec v naprej.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

St235 ::

naročnina se v 99% zaračunava za naprej.

RockyS ::

algo je izjavil:

Sem podrobneje pogledal račun in zgleda, da so mi res zaračunali dvojno naročnino
Opravljene storitve
Mesečna naročnina:
od: 28.12.2010
do: 27.02.2011

Pogovori in storitve:
- v Sloveniji
od: 28.12.2010
do: 27.1.2011

Res super, drug mesec me pa potem očitno še čaka 12EUR priključnine... ;(


Ta priključnina se ponavadi(vsaj ko sem jaz sklepal razmerje) poravna na licu mesta ob podpisu pogodbe.

SaXsIm ::

Ni nujno, pri zadnjih 3h pogodbah, ki smo jih sklenili s simobilom, se je priključnina plačala na položnici.
SaXsIm

Adrijan0 ::

upam da si sklenil naročnino za tisto plus 201 minuta?

genius11 ::

Jaz sem se po skoraj 10 letni naročnini na simobilu in cca 2 leti na mobitelu odjavil in sedaj že kako leto imam halo paket, brez naročnine in položnice, ko zmanjka evrov na kartici pa grem na bankomat po novo.
Je*eš ti te nategune, imajo zasoljene cene telefonov, poleg telefona, ki stane 150 evrov pa še sklenit naročino za 2 leti.
Preko bolhe pa se prodajajo novi telefoni za 180 evrov, rabljeni pa za 130-140-150 evrov a stari le par mesecev.
Včasih so bili telefoni preko bolhe tako dragi, da se ti je splačalo v vsakem primeru vezat za 24 mesecev pa četudi si sam naročino plačeval in skoraj nič klical.

St235 ::

Jaz nimam vezave, ampak mi je pomembno da za 15 EUR na mesec dobim 100sms, 201 minuto v druga omrežja, brezplačne klice v svojem omrežju in 300 MB prenosa.

Na halo bi samo prenos podatkol stav več kot 15EUR.

pharaon ::

Seveda je to odvisno od namena telefona. Če ga rabiš samo za klice in sms-e, par minut na dan in cca. 2 sms-a na dan, prideš ceneje čez s halo paketom.

Lakotnik29, mam enako paket kot ti, ni mi še uspelo porabit minut v nobeno omrežje, pa kličem vsak dan vsaj pol ure...orto u nulo je zakon!!! Eat ur shorts, mobitel :)

St235 ::

Enako, ponavadi plačam še par centov manj, ker nek popust obračunajo:) Čeprav odkar mam Desire mi tistih dodatnih 200MB krvavo prav pride.

TekO ::

Sem imel sam identično situacijo in sem enako bil jezen. Ampak ni nateg (oz. kakor vzameš:).

Fora je, da ti simobil pri teh paketih zaračunava za mesec vnaprej. Do sedaj si imel verjetno glede na to kolikor si porabil, kar se je štelo za mesec za nazaj (oz "sprotni" mesec).

Če se prav spomnim, je tako sedaj naneslo:
naročnina za mesec vnaprej (10EUR)
+ tekoči mesec naročnine minus dnevi ko nisi imel naročnine
+ tisto kar si porabil, ko nisi imel naročnine

Upam da je kaj bolj jasno.
Ideas are bulletproof.

cortez ::

pri orto paketih ni priključne takse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

pharaon ::

Lakotnik29, mam isto desire, vzel takrat, da sem dobil tistih 300mb podatkov zraven free, pa moram povedat, da nisem še noben mesec prišel nad 50mb prenosa...večinoma sem na wifiju, ko sem doma, če greš v kak kafič je tak vsepovsod wifi, v glavnem kamorkoli grem je skor wifi, tak da navadne povezave sploh ne rabim :)

Glede priključne takse se jaz tudi ne spomnem, da bi rabil to plačat. Mislim, da je ni.

St235 ::

Jaz sem spreminjal oziroma podaljševal prenos tako, da takse ni bilo. Ja, če si precej na wifi potem gre, sam last.fm na avtobusu kak you tube clip pa se hitro nabere. Meni je 300MB ql, ker 100mb bi me malo preveč omejevalo, to pa pri takem telefonu nima smisla.

mojsterleo ::

če še sam povem, ko sem se prijavil v orto, nisem plačal priključne takse. je pa bilo nekaj zmede z računi, saj sem dobil dva, enega za začasno dodeljeno številko (za obdobje prenosa številke), ter potem za mojo navadno številko. tudi sam sem se nekaj jezil, a nima smisla, saj gre za poplačilo sorazmernega deleža v prvem mesecu prijave. v naslednjih mesecih bi moral dobit račun tak, kot ste se zmenli v pogodbi.

algo ::

Bom kar citiral svoj prejšnji post...

algo je izjavil:

Sem podrobneje pogledal račun in zgleda, da so mi res zaračunali dvojno naročnino
Opravljene storitve
Mesečna naročnina:
od: 28.12.2010
do: 27.02.2011

Pogovori in storitve:
- v Sloveniji
od: 28.12.2010
do: 27.1.2011

Res super, drug mesec me pa potem očitno še čaka 12EUR priključnine... ;(


Evo, dobil sem nov račun in na tem piše da moram plačati 10€ (pričakoval sem 0€!!)!

Na računu piše...

GSM Storitve od 28.1.2011 do 27.2.2011! Kar je pisalo že na prejšnjem računu!! Haha, pra*ice kradljive! Pa bom moral spet plačati 10€. Res mi ni jasno?!? WTF?

Očitno je tako, da sem moral, ker sem novo naročnino sklenil okoli 5 dni pred iztekom meseca poravnati kar 60% mesečne naročnine. Hvala ti simobil za takšno korektnost!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

amigo_no1 ::

Daj priloži sken računa (brez osebnih podatkov).

RockyS ::

Zadnje čase imajo v računovodstvu probleme se mi zdi. Že 2x sem prejel opomin za plačilo računa, ki je že bil plačan takoj. Plačal pa sem preko njihovega avtomata v poslovalnici, plačilo je na mojsimobil bilo zabeleženo in tudi piše da je plačan, ampak kljub temu še zmeraj letijo opomini. Ko sem klical na HD pa so mi rekli naj pošljem skeniran račun oz. potrdilo o plačilu, kot da shranjujem take račune za 15EUR po tri mesece in še več. Sem rekel da ne morem poslat kr nimam več papirjev in so rekli da te pa naj plačam. Opa, gospodična boste pa se vi malo pretegnili pa pregledali VAŠO nefunkcionalno evidenco, ki očitno kaže čisto po svoje (na mojsimobil plačano, v računovodstvu ne plačano) dodal sem še to da mi nebi slučajno izklopli številke ker potem se bom osebno zglasil v poslovalnici in tam nekoga odklopil.

Verjetno ne rabim pravit da sem čez par dni dobil odgovor da je račun res bil plačan in je prišlo do pomote.

blaz87 ::

Pa saj si se sam citiral pa ne vidiš ali kaj?

Saj pa na prejšnjem računu si imel klice od
Pogovori in storitve:
- v Sloveniji
od: 28.12.2010
do: 27.1.2011


zdaj jih pa imaš od:
GSM Storitve od 28.1.2011 do 27.2.2011


Naročnina za tekoči mesec vnaprej, klici za nazaj. Zakaj je skoraj 2 meseca naročnine zaračunano prvič, pa si preberi še enkrat prejšnje poste. Torej imaš naročnino zdaj zaračunano od 28.2 do 27.3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

St235 ::

STORITVE IN POGOVORI se plačajo za NAZAJ- lepo piše od 28.1.2011 do 27.2.2011, na prejšnjem računu je pa pisalo 28.12.2010 do: 27.02.2011.

NAROČNINA se plačuje ZA NAPREJ - izjemo pri prvem računu smo ti pojasnili. Na prvem računu si plačal od od: 28.12.2010 do: 27.02.2011 (torej dva meseca) MINUS razliko,ki je nastala ker si naročnono sklenil sredi meseca. Sedaj pa ti računajo naročnino za obdobje 28.2.2011 do 27.3.2011 kar je za prihajajoči mesec.

VSI računi razen prvega bodo 10EUR + poraba v preteklem mesecu. Prvi račun pa je bil malenkost višlji zaradi sklenitve razmerja na sredi meseca in so ti obračunali mesec in pol naročnine.

Nekorekten v tem postopku si edno ti, ker ustrajno poskušaš svojo funkcionalno nepismenost prevalit na druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

cortez ::

Ja, funkionalna pismenost je velik problem pri večini slovenčkov...Koliko sm jst mel takšnih, ki še pritožbe niso znal napisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Seti5000 ::

St235 je izjavil:

Nekorekten v tem postopku si edno ti, ker ustrajno poskušaš svojo funkcionalno nepismenost prevalit na druge.


Vztrajno poskušaš svojo funkcionalno nepismenost prevalitI... ;)

St235 ::

In kaj točno ima to s človekom, ki ne zna prebrati računa? Pravopis in funkcionalna nepismenost sta dva zelo različna pojma, ki ju očitno ne ločiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

algo ::

St235 je izjavil:

Ne razumem kaj te tukaj moti?

Naročnino si evidentno sklenil nekje okrog 15 januarja. kar pomeni da plačaš naročnino za pol januarja in februar, kar so ti tudi zaračunali.


Naročnino sem sklenil 28.12.2010 (nisem 100% za dan, pač enkrat pred novim letom oz. takrat ko so dobili htc desire hd)

sicer se mi pa še vedn neki ne poklop, sam ko nimam več računov pa ne morm prever :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

feryz ::

Naročnina je skoraj za dva meseca, se pravi 19,92 z DDV.
Priključnine nisi plačal in jo ne boš, ker si bil brez vezave in si spremenil paket.
Zato si tudi dobil nazaj že plačano naročnino prejšnjega paketa.
Nehaj jokat in se sprijazni. Najdi geslo in si na internetu poglej specifikacijo računa in vse ostale stvari, ki si jih lahko pogledaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628662 (18284) Sami
»

Itak džabest! - novo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
25844661 (18539) profii
»

Mobitel - paket 2013 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7424739 (16523) menjalnik
»

Prehod iz Mobitel na Tušmobil, mobitel v zadnjem računu zaračuna stroške prekinitve N

Oddelek: Mobilne tehnologije
133723 (3452) jakan123

Več podobnih tem