» »

˝nepravilno˝parkiranje in obvestilo

˝nepravilno˝parkiranje in obvestilo

genius11 ::

Na obvestilu piše kazen 40 evrov, položnico dobim po pošti ali je to 40 evrov polovička in po 8 dneh kazen 80 evrov ali pa je ta vsota polna cena in plačam 20 evrov.

;-) ::

20 bo polovička pomoje. Položnico boš dobil po pošti in plačati moraš v 16 dneh od prejema položnice.

-žiga- ::

Na obvestilu na dnu piše oboje. Globa in njena polovička. Vsaj jaz vedno dobim tak format.

genius11 ::

Piše, po tem in tem zakonu/členu se kaznuje s 40 evri, o polovički nič ne piše, saj sem dobil le en 5x manjši listek, kot pvc vrečka.
Na listku je moja reg.tablica.

-žiga- ::

Imam ravno enega še na mizi.
V paketku, v rdeči pvc vrečki je bila položnica (brez zneska) in listek velikosti računa iz trgovine. Čisto spodaj, pod žigom in podpisom so napisana navodila za ravnanje, kjer piše o zneskih. A to imaš od redarjev MOL ali od kje drugje?

;-) ::

V kerem mestu si sploh dobo listek.

genius11 ::

Ne ni MOL je pa občina Vrhnika.

-žiga- ::

Potem je pa na Vrhniki drugačen listek.
Poglej po kateri točki si kaznovan pa poglej kazen.
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?...

genius11 ::

To je to:
Območja kratkotrajnega parkiranja

56. člen

(1) Na določenih cestah ali delih ceste se lahko parkiranje časovno omeji (območja kratkotrajnega parkiranja) tako, da sme trajati največ 2 uri.

(2) Območja kratkotrajnega parkiranja morajo biti označena s predpisano prometno signalizacijo. Označbe na vozišču ali drugi prometni površini, s katerimi so označena posamezna mesta ali pas za parkiranje, na katerih je parkiranje časovno omejeno, morajo biti modre barve.

(3) Na območju kratkotrajnega parkiranja mora voznik označiti čas prihoda na vidnem mestu v vozilu in po izteku dovoljenega časa vozilo odpeljati.

(4) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s tretjim odstavkom tega člena.

(5) Z globo najmanj 300.000 tolarjev se kaznuje pravna oseba ali samostojni podjetnik posameznik, ki ravna v nasprotju z drugim odstavkom tega člena, odgovorna oseba pa z globo najmanj 30.000 tolarjev.

-žiga- ::

To je potem 40 eur, polovička 20 eur. Na mojem obvestilu je namreč tudi prekršek za 10.000 sit in sem dobil 40/20.

Mare3 ::

Nekaj me zanima, kaj se zgodi v primeru da dobiš npr. kazen 40EUR za nepravilno parkiranje in ti nekdo sname obvestilo, ti pa za to ne veš in šele čez nekaj časa dobiš po pošti da bo treba plačat. Se da kako pritožiti da listka na tvojem avtu ni bilo in bi spet imel možnost plačati le polovičko?

Ziga Dolhar ::

Ko dobiš "po pošti", imaš možnost polovičke. (Po defaultu, brez kake pritožbe - ravno zaradi tega, ker vročitev z "limanjem" na vetrobransko steklo ne more biti izkazana.)
https://dolhar.si/

St235 ::

Listek na oknu je zgolj obvestilo, da boš dobil kazen. Polovička zato začne teč od takrat ko dobiš položnico na dom kot je napisal Žiga. Ni pa nič narobe če jo takoj plačaš.
Preden začnejo teč roki ti mora bit pošiljka vročena v skaldu z zakonom.

Mare3 ::

Ok hvala. Da vem če do tega pride.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718056 (4288) acookook
»

Mestno redarstvo (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59396700 (14566) UganiKdo
»

Redarska zalega (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14521941 (16657) Mehmed
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479592 (6011) Malajlo
»

Kazen za parkiranje-kakšen znesek?

Oddelek: Loža
172407 (1975) T0RN4D0

Več podobnih tem