» »

Kazen za parkiranje-kakšen znesek?

Kazen za parkiranje-kakšen znesek?

Pinzl ::

No, da ne bo takoj o temu da se pritožujem čez zakon in to bi rad povedal da prekršek sem naredil in da bom kazen tut plačal.

Zanima me samo ali moram plačat celoten znesek ali pa bom lahko plačal polovični znesek.
Prekršil sem 52.člen 4.odstavek 13.točka
(4) Ustavitev in parkiranje je prepovedano:
13. na vseh prometnih in drugih javnih površinah, ki niso namenjene prometu vozil ali niso namenjene prometu tovrstnih vozil;


O temu da ni bilo nobenega praznega prostora...tudi za plačat ne bom ampak OK.
Dobil sem obvestilo o prekršku(saj ne da ga rabim,ker sem vedel da parkiram tam kjer nebi smel)

Gre se pa za znesek 40€/20€.

"jebat ga" sem študent pa nimam veliko denarja...

Hvala za odgovore!

Brane2 ::

Če ni bilo prostih parkingov, se pritoži.

Tvoje je da upoštevaš zakon, cesarjevo je, da ti to omogoči.
On the journey of life, I chose the psycho path.

d0rK ::

A zdej je parkplac ze pravica?

Brane2 ::

Obveznosti gredo s pravicami in obratno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pinzl ::

@Brane2 Mah sej pritoževat se ne mislim kaj veliko razen če mi lahko nekdo 100% garantira da zaradi tega nebi plačal kazni, vendar koliko se spomnim je treba plačat še neko "vlogo" za pritožbo ki stane cca 15EUR.

Mene samo zanima če bom dobil 50% znesek za plačat ali celega,ker na tistmu "računu/obvestilu" nič ne piše. Nisem pa siguren ali je 50% v 8 dneh ali ni.

Kot sem pa že napisal se zavedam da sem naredil prekršek in bom to tudi plačal čeprav mi ni všeč.

Sami ::

Dobil si samo 40eur?
Jst sem dobil listek od redarstva za napačno parkiranje 80eur in vsi ostali pod blokom tudi. Plačal pa sem polovičko 40eur.

Nimaš pa se kej pritožit, tudi jaz sem razmišljal o tem, ampak na listku spodaj piše nekaj v tem smislu, da se po zakonu na to globo ne moraš pritožiti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Pinzl ::

Jah po zakoniku tam kar sem bral je drugačen znesek za drugačne prekrške.

(5) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim, drugim ali tretjim odstavkom tega člena ali s 1., ali 3., ali 4., ali 6., ali 10., ali 11., ali 12., ali 13., točko prejšnjega odstavka.

(6) Z globo 80 eurov se kaznuje za prekrške voznik, ki ravna v nasprotju z 2., ali 5., ali 7., ali 8., ali 9., ali 14., ali 15., ali 16., ali 17., ali 18., točko četrtega odstavka tega člena.



Zato si ti dobil 80EUR jaz pa 40EUR.
Veseli me to da je možna polovična kazen.

fosil ::

Če ni bilo prostih parkingov, se pritoži. Tvoje je da upoštevaš zakon, cesarjevo je, da ti to omogoči.

Zdej mi pa še pokaži kje v ustavi je zapisano, da ti pripada parkaplac tik pred vrati vsake stavbe kamor si namenjen.
Tako je!

kanon ::

Ko dobiš položnico in slike, ti pripada polovička če plačaš takoj.

Pinzl ::

@kanon OK, hvala.

Kaj pa če dobim samo položnico in ne slike.

@fosil Verjetno res ni nikjer zapisano bi bilo pa lepo,da bi bilo tako.

kogledom ::

Obvestilo o prekršku ti morajo vročiti osebno. Tisto sporočilo ti bi lahko kdo tudi strgal z avta, pa sploh vedel ne bi, da so te "dobili". Počakaj na uradno Obvestilo o prekršku. Ponavadi ga dobiš v roku 40 dni. In v 8 dneh od prevzema tega obvestila imaš čaš, da plačaš polovičko, drugače te terjajo za polno kazen.

Beli_Zajcek ::

Če pa dobiš samo položnico in ne slike potem ti je pa država dolžna 5000EUR, ker te je nadlegovala po nepotrebnem med nepravilnim parkiranjem.

/back to reality

Boš pač plačal položnico in ne imel trajnega suvenirja na tisti dan. A je res tako težko doumet? In ne. Ne boš se izognil. Imaš pa dvakrat možnost plačat polovičko. Prvič 8 dni po tistem ko si dobil obvestilo za brisalci in drugič (ker prvič lahko kdo stran vrže, veter odpihne,...) ti pošljejo na dom in imaš zopet 8 dni časa. Bo zdaj šlo?

Matev ::

@fosil Verjetno res ni nikjer zapisano bi bilo pa lepo,da bi bilo tako.


bilo bi grdo

kanon ::

Jaz sem svoje slike lepo spravil in jih imam kot nauk. Pa brez skrbi, tudi tisti ki ti dajejo moralne nauke niso brez napak. Le vidit jih nočejo :)

Pinzl ::

Hvala vsem!

Pakc ::

Če plačaš takoj, plačaš toliko koliko piše na položnici. Če ne pa po 8ih dneh 2x več!

Beli_Zajcek ::

1x več. 2x več pomeni trikratni znesek.

T0RN4D0 ::

Pakc, Beli_Zajcek, sedita ena.

DJ lulček, so ti že vse razjasnil, ne se pustist zmest.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prekršek - obtožen, ne samo obdolžen - lastnik. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11726503 (22333) solatko
»

Plačilo globe/kazni

Oddelek: Na cesti
81463 (1113) shadeX
»

Prometni prekršek [Obvestilo policije]

Oddelek: Loža
479627 (6046) Malajlo
»

˝nepravilno˝parkiranje in obvestilo

Oddelek: Loža
132114 (1686) Mare3
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246429 (5592) steev

Več podobnih tem