» »

električna zobna ščetka

električna zobna ščetka

1
2
3

xyxyxyxy ::

mihecpegec je izjavil:

Kaj potem so te vaše električne ščetke popolnoma nadomestile navadne in si normalno z njimi ščetkate zobe 2x na dan?


Seveda, že leta. Zakaj ne? Veliko ljudi ima napačno mišljenje, da so te ščetke grobe do dlesni in sklenine, v resnici je pa ravno obratno, so zelo nežne in očistijo mnogo bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

Highlag ::

Samo med ščetkanjem se cela goflja trese. :))

Imam tudi triumfa. Na začetku res misliš, da bo vse zobe ven pometalo, pa jih ne, in se hitro navadiš. Čistost pa res čutiš. Ni primerjave z navadno ščetko.
Never trust a computer you can't throw out a window

mihecpegec ::

Sam si ravno ne predstavljam, kako greste s tem po dlesnih.
Verjetno si bom moral nekaj takšnega umisliti :)

sash69 ::

Sem se hitro navadil. Od začetka (pa tudi občasno sedaj, po cca. 3 tednih uporabe Triumpha, a zelo poredko) se mi je naredilo da sem na nekaterih predelov dlesni malce krvavel, a me to ni ne prestrašilo ne odvrnilo od nadaljnega ščetkanja - pač, nekaj časa traja da se privadiš na takšen način ščetkanja in je rešeno.

Stvarca ima tudi fajno baterijo - z enim polnjenjem zdrži ponavadi cel teden (2x dnevno po cca. 3,5min, včasih si očistim tudi kdaj tekom dneva).

Pa tudi doma že opažajo da je zobna ščetka že naredila nekaj razlike v kratkem času. ;) (me vidijo samo ob vikendih)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

Vajenc ::

Imam še star model Sonicare.
 SC Elite 7300

SC Elite 7300



Ščetke menjam na ~ 3-5 mesecev. Uporabljam jo vsaj 1X na dan, ponavadi zjutraj, ko se mi da držati ščetko 10min v ustih, zvečer pa bolj na hitro s klasično. Sonicare je star nekje 5 let pa ni z baterijo nobenih problemov. Je pa skoraj ves čas na filanju, ker me je včasih presenetila prazna baterija sredi ščetkanja.

Plusi:
+ odličen občutek po ščetkanju. Čutiš, da je čisto.
+ menda je fajn za tiste, ki imajo probleme s paradontozo. Čistilo naj bi tudi "žepke" v dlesnih (nepreverjeno).

Minusi:
- Elite drage ščetke (to je resnično moteče!)
- v nastavku se rado nabira umazanija in kamen (je treba redno čistiti s kisom in kakšno odsluženo ščetko)
- malokrat mi uspe spucati vse zobe v manj kot 5 minutah

Na splošno sem kar zadovoljen z investicijo izpred petih let ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

xyxyxyxy ::

Jaz sem tudi imel ta model. Zamenjal sem jo z novo, ker se mi je pokvarila zaradi počene gume na gumbu za vklop, česar na žalost nisem opazil, tako da se je v notranjosti nabirala vlaga ... :( So pa pri tejle dražji nastavki, ker so večji zaradi spodnjega kovinskega dela. Pri novih je to narejeno veliko boljše, Kovinski del je vgrajen v ščetko.

NazgulRR ::

Ima kdo izušnje s tole:
http://www.amazon.de/Braun-Oral-B-Vital...

Na njo bi šel z navadne ščetke...

xyxyxyxy ::

Škoda denarja.

NazgulRR ::

Vprašanje za tiste z Oral b Triumph 5000:

Kakšna je razlika med 5 različnimi načini ščetkanja? Ok, daš drug nastavek gor..kaj pa drugo?

Vanquish ::

pulziranje je drugacno. Verjetno je za ciscenje primernejse drugacno pulziranje kot za poliranje naprimer in temu se prilagaja nacin scetkanja

NazgulRR ::

Ok, sem preštudiral trenutno ponudbo Braunovih električnih ščetk (izpustil sem Vitality serijo, ker en poster zgoraj pravi da je škoda denarja). Prebral sem vse reviewe na Amazonu za vse Professional in Triumph ščetke.

Na kratko:
- Na vse pašejo vse glave
- vse imajo pressure senzor
- vse imajo 2min timer, ki na 30sek na nek način (odvisno od serije) opozori, da se je treba premaknit v drug kvadrant v ustih
- Triumph serija ima še dodatno travel škatlico, LCD ekran za dodatne info, drugačno stojalo, ipd.
- ta dražji pridejo z malo več dodatnimi glavami (ki pa same po sebi, preračunano, ne upravičijo višje cene)
- večina slabih ocen je zaradi baterij ali pa dodatkov, ki so (baje) nepotrebni/neuporabni in ne upravičijo višje cene (wireless LCD ali pa dodatni načini naprimer)
- baterija se pri dražjih prej napolni in dje drži
- glavna razlika med ščetkami je število načinov osciliranja in pulziranja:

Oral B Professional 1000: precision mode
Oral B Professional 2000: precision mode + sensitive mode
Oral B Professional 3000: precision mode + sensitive mode + polish mode
Oral B Triumph 4000: precision mode + sensitive mode + polish mode + deep clean mode
Oral B Triumph 5000: precision mode + sensitive mode + polish mode + deep clean mode + massage mode

precision mode - standard
sensitive mode - isto kot precision, samo počasnejši
polish mode - isto kot precision, ampak se samodejno spreminja hitrost
deep clean mode - isto kot precision, samo da te timer opomni vsakih 45sek namesto na 30sek
massage mode - opisa nisem našel, vendar se (vsaj meni) ne sliši kot nekaj nujnega -- dvomim da bi sploh kdaj to sam uporabil

Ker rabim nekaj čimbolj simple, sem se po vseh prebranih reviewih odločil, da bom vzel kar najcenejši model, Professional 1000. Tistega (wireless) smartguide-a od Triumph serije ne rabim, travel škatlice tudi ne, prav tako dvomim, da bi uporabljal razne mode-a (ki so si več ali manj podobni med sabo anyway in se jim lahko približam že z uporabo različnih nadomestnih glav - po mnenju reviewov na Amazonu).

Na Amazonu UK se mi Professional 1000 zdi dober deal za 38€ skupaj s poštnino (na Amazonu DE je cena vseh VELIKO višja).

TRIROG ::

A pa se na teh ščetkah za Triumpha ( recimo 5k), da zamenjati te barvne obročke, tako da lahko osnovno enoto uporabljata 2 osebi?

ZaLoMaT je izjavil:

Do konca tedna imam namen naročiti iz Amazon.de Braun Oral-B Triumph 5000 cena za 1kos = EUR 88,42, če naročim 2kom = EUR 158,32. Je morda tukaj še kakšen potencialni kupec, da skupaj naročima?
Glede na to da v Sloveniji stane 1 ščetka 130eur ...

Je. Imaš ZS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

ZaLoMaT ::

Barvne obročke lahko po želji menjaš, tudi zraven ščetke dobiš 4 obročke različnih barv.

Kot sem ti odgovoril, sem nažalost že naročil prejšnji teden.

Drugače sem pa sam osebno navdušen :D

novakjan6 ::

Imam ponudbo za zainteresirane ki lahko naročajo prek interneta.

Ker v lj nisem našel Oral b 4000 triumph bi prosil za pomoč. Bi mi lahko kdo naročil prek amazon.de in bi mu uslugo plačal 30 eur. Lahko pridem osebno prevzet robo. :)

???

Zgodovina sprememb…

PINki ::

Kje se da ščetke kupit za Oral B triumph? Se sploh obrabijo? Svoje uporabljam že dolgo časa...

RejZoR ::

Ščetke se obrabijo. Ratajo mehkejše. Sej imaš gor indikator. Ko se ščetine obarvajo (oz bolje rečeno razbarvajo) do polovice jo je priporočljivo zamenjat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PINki ::

Kje v Sloveniji se jih da dobiti (samo nastavke-ščetke) ugodno?

RejZoR ::

Merkur jih ima, Big Bang verjetno tud, pa spletne štacune ala Mimovrste in OskarVeliki mislim da jih je tud imel. Sam osebno sem si naročil 8 pack iz Amazon UK. Cenovno je bilo za kakšen evro cenejše kot pri nas ko našim enkrat prišteješ še poštnino... Imam pa Braun Vitality, čist osnoven model.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Dragica ::

Se opravičujem , da odpiram staro temo, vendar me nekaj zanima.
Kako je z garancijo, če kupiš izdelek preko Amazona? Ščetka ima 2 leti garancije. Če ti v garancijskem času crkne, kako postopaš?
Tudi jaz se odločam za nakup oralb 3000, 4000 ali pa 5000. Je pa res da so na Amazonu več kot pol cenene. Skrbi me samo garancija.
Hvala za vaše odgovore (in pa morebitne nasvete okoli modela ščetke).
Lep dan vam želim

Vanquish ::

posljes nazaj in ti garancijo resijo

Vajenc ::

Stara Sonicare ščetka se mi je pokvarila in sem kupil novejši Flexcare model. Razočaranje. Stara ščetka je po 5 letih uporabe delala močneje, kot ta nova :(
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

first_line ::

Sedaj sem se pa še jaz navdušil nad temi krtačami.
Predvidevam da je najbolj priporočljiva Braun Oral-B Triumph 5000. Vidim pa da sta 2 modela (2011 in še ena)?
Pa kje pride najceneje? Verjetno DE...

Ganon ::

Najboljša ščetka na trgu je Sonicare.

Aston_11 ::

Sonicare imam že par let in je začela zdihovati, tako da pogojno dela. Nekaj jo jebe elektronika. Od žene novejši model sploh ne dela -verjetno baterija, od svaka je nehala delati takoj, od njegove žene pa kmalu zatem.

Vanquish ::

Ganon je izjavil:

Najboljša ščetka na trgu je Sonicare.


ja mogoce na SLO trgu v tujini vseposod zmaguje na testih Oral-B Triumph ;)

in glede na to, da sem imel obe lahko samo recem, da nikoli v zivljenju vec ne kupim Sonicare...

Vajenc ::

Oralove sicer nisem probal, ampak tisti prvi model Sonicare je bila fantastična ščetka. Po ščetkanju sem imel v ustih občutek kot, da bi bil pri zobarju na poleranju zob ;) Ta novejša flexcare pa ima zgleda slabšo baterijo in posledično ne vibrira tako močno.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Aston_11 ::

Jah, nakup je bil vsekakor dober. Nobenega obžalovanja. Občutek, ki ga pusti na zobeh, je pa itak neprimerljiv s čimerkoli. Probal bi sicer tudi Oral-b, zakaj pa ne, tako bi lahko vsaj primerjal. Vendar, dokler ne spreže, nea bom.

Ganon ::

Sem preizkusil tudi Oral-B.

Magic1 ::

Na moji Sonicare je crknu gumb ravno pred koncem garancije. Pa so mi poslali novo najboljšo verzijo. Nisem opazil kašne razlike v delovanju.
Magic

Vajenc ::

Magic1 je izjavil:

Na moji Sonicare je crknu gumb ravno pred koncem garancije. Pa so mi poslali novo najboljšo verzijo. Nisem opazil kašne razlike v delovanju.

Menda, da ima najnovejša Sonicare DiamondClean boljšo baterijo, če imaš to.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

genesiss ::

Lahko, tako bolj kmečkopametno pogledamo na te ščetke... je dejansko kakšna razlika med oralB 1k,2k,3k,4k,5k?
Če si hočeš samo spucati zobe in ti ni pomembno točno 30 sekundno čiščenje spodnje leve četrtine zobovja pa razno masiranje?

first_line ::

Kar sem raziskoval je po ocenah Oral-B vsepovsod na #1 mestu, Sonic #3.

Vanquish ::

Ganon je izjavil:

Sem preizkusil tudi Oral-B.


http://www.produktdesjahres.de/procter-...

first_line ::

A kdo kaj ve kaj je razlika med novo (plavo) in strao (srebrno) oral-B. Modra je kar malo dražja.

Zgodovina sprememb…

Matija82 ::

+1 za Sonicare HX6710. Okol 60€ iz Amazon.de

30 sekund funkcija je zame super.

Dejte mal nalimat linke do teh testov, me zanima za prihodnjo.

Jeremias ::

first_line je izjavil:

A kdo kaj ve kaj je razlika med novo (plavo) in strao (srebrno) oral-B. Modra je kar malo dražja.


Lahko daš kak link na ti dve ščetki? A ni ravno obratno da je srebrna (brez LCD zaslona na ščetki) letnik 2012?
Lp
Jernej

first_line ::

Jeremias je izjavil:

first_line je izjavil:

A kdo kaj ve kaj je razlika med novo (plavo) in strao (srebrno) oral-B. Modra je kar malo dražja.


Lahko daš kak link na ti dve ščetki? A ni ravno obratno da je srebrna (brez LCD zaslona na ščetki) letnik 2012?


Kaže da imaš prav:
http://www.ebay.com/itm/ORAL-B-PROFESSI...

Piše: Latest Model 2012!! in je srebrna.

JanezH ::

Braun Oral-B Professional Care 3000 electric toothbrush za 56€ + poštnina na hoh.de

jani21 ::

Pozdrav.
Doma imam dve (pokvarjeni) sonicare ščetki in ker sem se res navadil na električno ščetko, je čas za nakup nove . Ker nikjer nisem zasledil, da bi oral imel težave z elektroniko (mojima je šla ravno elektronika) se bom verjetno odločil za oral. Poleg tega ima oral veliko cenejše nastavke, kar je pri električnih ščetkah velik plus.
Bi pa še enkrat omenil post Dragice in bi vprašal, če je že kdo imel primer, da se je v garancijskem roku zadeva pokvarila in jo je poslal nazaj na Amazon? Kakšen je postopek in ali kaj komplicirajo?
Hvala

Furbo ::

Vajenc je izjavil:

Stara Sonicare ščetka se mi je pokvarila in sem kupil novejši Flexcare model. Razočaranje. Stara ščetka je po 5 letih uporabe delala močneje, kot ta nova :(


Nekje v temi je omenjeno, da prvih 15 čiščenj postopoma zvišuje moč, da se uporabnik navadi...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Matija82 ::

^^Jep.

Vajenc ::

Furbo je izjavil:

Vajenc je izjavil:

Stara Sonicare ščetka se mi je pokvarila in sem kupil novejši Flexcare model. Razočaranje. Stara ščetka je po 5 letih uporabe delala močneje, kot ta nova :(


Nekje v temi je omenjeno, da prvih 15 čiščenj postopoma zvišuje moč, da se uporabnik navadi...

To sem izklopil ob prvi uporabi.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

AngelOfDeath ::

Kaj pa tole:

http://www.emmi-dent.com/

Ima kdo ?
edit: Slovnica

Golden eye ::

AngelOfDeath je izjavil:

Kaj pa tole:

http://www.emmi-dent.com/

Ima kdo ?

Zanimivo, to bi blo pa res za sprobat :P

Še video, kako naj bi to delovalo:

Golden eye ::

Sem najdu še nekaj mnenj iz Amazona. Eni pravjo da dela super, spet drugi, da ne:
http://www.amazon.com/Emmi-dent-6-100-U...

shadowfax ::

Ker je že ravno govora o Sonicare in Oral-b me zanima, če kdo uporablja zobno prho? Predvsem me zanima dokaj nova zadeva Sonicare airfloss?
Drugače uporabljam sonicare flexcare, dobro leto dni, pa sem kar zadovoljen, čeprav nimam občutka, da bi mi popolno očistila zobe, sploh prostore med zobmi (česar tudi ravno nisem pričakoval). Najbolj motijo me nastavki, ki se pri meni hitro obrabijo in so precej dragi. Kot največjo prednost pa bi omenil preprostost uporabe.

Zgodovina sprememb…

mared ::

vedno je govora o oral-b in sonic. kaj pa omron?
http://www.ideo.si/a/zobna_scetka_sonic...

uporablja kdo? mnenje?

cobrica ::

Kako je sploh nasplošno glede teh električnih ščetk, je čiščenje hitrejše, lažje, bolj kvalitetno? Zanima me tudi kateri cenovni razred naj gledam da bo ščetka zadovoljivo dobra?

Nikonja ::

Hitrejše ne more bit ker je hitrost čiščenja pogojena z flourom kateri rabi vsaj 2-3 minute da začne delat. Kvalitetnejše pa itak spuca od navadne ampak računaj vsaj na 100 eur za četkico in več če želiš res kvalitetno zadevo.

cobrica ::

Potem predvidevam da kaj takšnega http://www.mimovrste.com/artikel/137000... , bi blo škoda denarja?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511104556 (4864) SmeskoSnezak
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660584 (32984) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417878 (8493) flameir
»

Problemi z zobmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711666 (8954) Pithlit
»

Ionex zobna ščetka

Oddelek: Loža
478280 (6032) BC3

Več podobnih tem