» »

električna zobna ščetka

električna zobna ščetka

«
1
2 3

zelenjava ::

Pozdravljeni!

Kupujem novo zobno električno ščetko, philips sonicaflex.Zanima pa me,ali ima ta ščetka tudi vrtjivo glavo.Npr tako kot ima to zobozdravnik ko polira zobe.In ali zobna ščetka med ščetkanjem izpušča tudi vodo,kje jo hrani.in ali je zobna ščetka res dobra in vredna tega denarja.Ali jo je možno dobiti kje ceneje v sloveniji ,ali se jo da naročiti pri zobozdravnikih.Lp Miha

guest #44 ::

Mel sem sonicare, ta obično verzjo...drugih različic sploh ne poznam.

Ni slaba zobna ščetka, dokaj pošteno zdrsa, za tisti sonični effekt pa nevem kolk resnično deluje. Rabiš nekaj časa za se privadit, ker na določenih mestih ust zelo žgečka/srbi (vsaj mene) in težko zdržiš.

Imel sem braunovo 3D električno in sonicare...osbno nisem vidu bistvenega učinka med eno in drugo, a braunova je skoraj 2x cenejša in zdi se mi da še boljše čisti vmes zob kot pa sonicare.

Pri sonicare plačaš ta "sonic effect", ki pa morda deluje, morda pa tudi ne. Ščetkanje je zlo pomembno pri ustni higieni, ni pa edini pomemben faktor.

Razlika med sonicare in naprimer braunovo 3d je precej manjša kot med ročno ščetko in električno. Ročna je dejansko precej slaba v primerjavi z električno, z ročno je praktično nemogoče efektivno ščetkat vmes zob, z električno pa dokaj uspeva. Ni nadomestek za nitko, a tistim ki se jim ne da nitkat pa je must have.

Trenutno sem na ročni ščetki ker ta stara braunova je šla k bogu, sonicare pa sem imel le na posodo mal več kot leto, trenutno pa nisem se še spravu k nakupu nove električne, delno zaradi financ. Je pa prioriteta.

algo ::

Imam Philips Sonicare (2 leti) (145EUR dvojno pakiranje) ter Oral-B TRIUMPH Prefesional Care (dobrih 100EUR) pa bom na hitro povedel kaj me pri kateri moti in katera se mi zdi boljša.

Sonicare
- slaba guma držala (mi je že skoraj čisto "preparela" oziroma se razcefrala)
- razmeroma dragi nastavki, ki se kar hitro izrabijo
- dobavljivost nastavkov je precej slaba (v Spar, Mercator... jih ne prodajajo)
- iztrošen nastavek zelo slabo umije (ni dobro šparati pri nastavkih - 4 nastavki 20EUR, če se ne motim, eden ti zdrži kaka dva meseca)
+ če nastavke pogosto menjaš (2 meseca) potem zelo dobro očisti
+ je razmeroma nežna

Oral-B (žal je nisem dolgo uporablja, trenutno jo imam bolj za okras :P)
- precej bolj "groba" v primerjavi s Sonice - če si zobe najprej umiješ z njo in potem še Sonicare se mi zdi umivanje s Sonicare kr malo olajšanje
- čuden program > moraš prižhati ščetko, nastaviš program, ugasneš ščetko, daš gor pasto in spet prižgeš... kr neki; pri sonicare pa lepo pasta, izbereš program in prižgeš
- zaradi same "grobosti" ščetke me ta včasih malo uščipne v kožo kar zna biti tudi moteče...
+ nastavki lahko kupiš v dostih trgovinah (Mercator, Spar...)

Moja izbira je vsekakor Philips Sonicare. Sicer pa pri tej ščetki nič ne vrti ampak puca tako kot "navadna ščetka" (oglej si kak video). Je pa ščetka definitivno vredna svojega denarja! Mogoče draga na začetku, a dolgoročno vsekakor ekonomična izbira. Zobozdravstvene storitve so zelo drage...;)

Pri el. ščetkah se mi še posebaj dobro zdi enostavnost uporabe. Pri navadnih me je po dolgem ščetkanju že zapestje bolelo, dostikrat pa me je ščetkanje minilo, ker se mi pač ni dalo. Pri el. takšnih problemov ni, ker vse naredi sama - ti jo samo premikaš sem ter tja in si lahko zobe umivaš 10min pa te ne bo nič bolelo :) Zelo pripročno za "lenuhe":D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

Aston_11 ::

Pa kaj delaš z nastavki? Jaz ščetko uporabljam po navodilih, pa ga še nisem menjal. Da ne rečem, koliko let jo že imam. Mogoče pa sem prese... Poskrbiš, da je čist, da bi se pa zrabil - le v primeru, da ga uporabljaš kot navadno ščetko - sicer pa koristiš sonic efekt.

algo ::

Amm, jst pa ne grem ravno po navodilih, ker se mi zdi 3 min premal. Zobe si umivam 3krat na dan - 2(krat)4min, zvečer pa tut po 10min pa se nastavki pač hitr izrabijo...:D Dvomim, da je tvoj nastave ok, če ga imaš več mesecev (sprednje ščetine naj bi ob iztrošenosti postale bledo-prozorne). Saj mogoče se tebi zdi, da še vedno dobro očistijo sam dvomim da oziroma bi veliko bolje, če bi nastavek pravočasno zamenjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

Yoda Master ::

Jaz imam tole 3 tedne:

link

Osebno ne grem več na navadno ščetko, najprej se mi je 2min umivanje zob zdelo kratko a sem se hitro navadil, včasih podaljšam na 3min. Z nastavljanjem programa nimam težave ker si ščetka zapomne katerega uporabljaš oziroma ščetka sama prepozna kater nastavek je gor in prilagodi program.
Zraven so trije nastavki:
- default(ta mi je najbol kul edin mogoče bi bila lahko malenkost manjša glava)
- za občutljive zobe (tukaj je glava ravno prav velika za moje pojme, a so ščetine izjemno mehke)
- za poliranje (še nisem sprobal)

Je nisem mel namena kupit potem so pa ravno neko super akcijo imel in me je pršla zgornja ščetka s poštnino 65EUR, tko da sem probal. In ja najbol je to, da tud če si zvečer zaliman pač prslanjaš une 2min ščetko na zobovje :P
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

AngelOfDeath ::

Jaz imam ono s Hoferja za 15EUR ? in deluje čisto vredu. Je kopija od sonicare. S tem da se dajo pri Hoferjevi bp menjati akumulatorji ko odpovedo. pri sonicare moraš ohišje zlomit.
edit: Slovnica

mblazi22 ::

Tisti sonic efekt je po moje bol marketing kot kaj druzga. Jo uporabljam ze 1 leto. Kako pa lahko ena ščetka, ki se samo giblje gor in dol, sploh ustvari ultrazvok? Drgač je pa kar v redu.

smile- ::

+1 za sonicare

ps: imam jo 5 leto in ni potrebe po menjavi akumulatorja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smile- ()

STASI ::

+1 za sonicare.

Uporabljal obe tako Braunovo kot tudi dve različni Sonicare. IMO je sonicare vreden svojega denarja, sploh, če dobiš dvojno pakiranje. Hkrati pa uporabljam tudi vodno prho.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

jazbec ::

tudi moj glas gre za sonicare
jo imam sam in je res dobra
probal druge ampak mi je sonicare najboljša

Malajlo ::

10 minut drgneš zobe?!? Kolk časa se pa potem tuširaš...
Sicer pa okoli 10 let uporabljam ščetke iz DM (kaj so? Dondodent ali nekaj podobnega). Glavo menjam na 3 mesece (ko se ščetine razprejo), preverjeno (s tableto plaque search) očisti zobe v 2 minutah bolj kot "na roke". Kar se pa stanja zob tiče, je pa zobarca zadovoljna. Jaz pa tudi, itak.

Aston_11 ::

AngelOfDeath je izjavil:

Jaz imam ono s Hoferja za 15EUR ? in deluje čisto vredu. Je kopija od sonicare. S tem da se dajo pri Hoferjevi bp menjati akumulatorji ko odpovedo. pri sonicare moraš ohišje zlomit.


Pri sonicu akumulatorjev v zadnjih par letih še nisem menjal. So pa NiMH. Jih zgolj spraznim do konca in potem napolnim do konca.

Sonic efekt je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

zelenjava ::

Jaz je prvo polnjenje nisme pustil 24 u na eni ščetki sem pustil 10 ur na drugi 2 uri ali sem morda bateriji skrajšal življensko dobo saj je pisalo da moram nujno prvič polniti 24 ur najmanj.Hvala

T0RN4D0 ::

Nisi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

OldSkul ::

jst tud imam od philipsa sonicare inj e odlična zadeva! Braun so menda tudi dobre ščetke (lahko prebereš mnenja na amazon.co.uk), samo niso pa za občutljive dlesni, saj je ščetka vrtljiva, pri philipsu pa ni.

Vanquish ::

algo je izjavil:

Imam Philips Sonicare (2 leti) (145EUR dvojno pakiranje) ter Oral-B TRIUMPH Prefesional Care (dobrih 100EUR) pa bom na hitro povedel kaj me pri kateri moti in katera se mi zdi boljša.

Sonicare
- slaba guma držala (mi je že skoraj čisto "preparela" oziroma se razcefrala)
- razmeroma dragi nastavki, ki se kar hitro izrabijo
- dobavljivost nastavkov je precej slaba (v Spar, Mercator... jih ne prodajajo)
- iztrošen nastavek zelo slabo umije (ni dobro šparati pri nastavkih - 4 nastavki 20EUR, če se ne motim, eden ti zdrži kaka dva meseca)
+ če nastavke pogosto menjaš (2 meseca) potem zelo dobro očisti
+ je razmeroma nežna

Oral-B (žal je nisem dolgo uporablja, trenutno jo imam bolj za okras :P)
- precej bolj "groba" v primerjavi s Sonice - če si zobe najprej umiješ z njo in potem še Sonicare se mi zdi umivanje s Sonicare kr malo olajšanje
- čuden program > moraš prižhati ščetko, nastaviš program, ugasneš ščetko, daš gor pasto in spet prižgeš... kr neki; pri sonicare pa lepo pasta, izbereš program in prižgeš
- zaradi same "grobosti" ščetke me ta včasih malo uščipne v kožo kar zna biti tudi moteče...
+ nastavki lahko kupiš v dostih trgovinah (Mercator, Spar...)

Moja izbira je vsekakor Philips Sonicare. Sicer pa pri tej ščetki nič ne vrti ampak puca tako kot "navadna ščetka" (oglej si kak video). Je pa ščetka definitivno vredna svojega denarja! Mogoče draga na začetku, a dolgoročno vsekakor ekonomična izbira. Zobozdravstvene storitve so zelo drage...;)

Pri el. ščetkah se mi še posebaj dobro zdi enostavnost uporabe. Pri navadnih me je po dolgem ščetkanju že zapestje bolelo, dostikrat pa me je ščetkanje minilo, ker se mi pač ni dalo. Pri el. takšnih problemov ni, ker vse naredi sama - ti jo samo premikaš sem ter tja in si lahko zobe umivaš 10min pa te ne bo nič bolelo :) Zelo pripročno za "lenuhe":D


nevem kaj mas ti za eno scetko ampak o scipanju katerem govoris ne vem nic, prav tako mi je cuden postopek, ki si ga opisal?
Namrec vsaj moja Oral-B prepozna nastavek in glede na nastavek prilagodi avtomatski tip pucanja.

Po testih na Gadget show, kjer je bil cisto splosen test, kjer je uporabnik testiral 5 razlicnih scetk, tako da je vedno pojedel enak obrok, opral zobe in sel zobozdravniku na pregled, je zmagala OralB Triumpuh, druga je bila OralB professional in sele tretja sonic.

Sam sem pred tem imel sonic in mi OralB Triumph neprimerno bolje opere zobe saj imam cez cel dan gladke.

aja mogoce se to v Nemciji je ze par let zapored Oral-B Triumph v svojem segmentu izbran kot produkt leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

ZaLoMaT ::

Vangush, lahko dodaš link?
In vsi ostali morda kakšen review, saj imam tudi sam v planu nakup ščetke, pa ne vem ravno za katero bi se odločil ...

darkolord ::

A OralB pa tanove Sonicare so OK glede svinjarije? Imam Sonicare Elite prejšnje generacije, pa se mi zdi da je notranjost nastavka in pripadajoči del naprave za razvoj bakterij pomoje precej boljši kot katerikoli inkubator.

Vanquish ::

ZaLoMaT je izjavil:

Vangush, lahko dodaš link?
In vsi ostali morda kakšen review, saj imam tudi sam v planu nakup ščetke, pa ne vem ravno za katero bi se odločil ...


http://www.produktdesjahres.de/Oral_B_T...

drugace pa sem ravno zadnjic bil pri svojem zobozdravniku, ki je rekel, da je pred kratkim bral neodvisno svicarsko raziskavo/test elektricnih scetk - rezultati raziskave so taksni, da so tako Oral-B Triumph in ta Philips Sonicare dejansko super, ostale pa so bolj tak tak.

Nekako bi rekel, da je tukaj podobno kot AMD vs Intel - vsak ma svoje preference.

Meni osebno ugaja pri Oral-B to, da ima okroglo scetko ter da imas vec razlicnih nastavkov, med drugim tudi za poliranje zob, ki mi je super kombinacija. Prav tako mi je vsec, da mi scetka avtomatsko prepozna kateri tip ima gor in temu primerno prilagodi tip pranja. Preprican sem, da ima tudi Philips Sonicare svoje prednosti, na posamezniku pa je, da ugotovi kaj njemu bolj ugaja - zgresil dejansko nebo z nobeno



Kar se pa tice legla za bakterije - po koncanem pranju scetko vedno stresem potem pa se dobro pihnem v nastavek in ni nobenih problemov, drugace pa bi znalo bit to se konkretno res.

Tody ::

Jest mam Sonic-a pa sem ga nehal uporabljat, ker me preveč trese :) Uporabljal 2-3 meseca pa se mi je zdelo vsako umivanje zob mučenje. Poleg tega je bila zobna pasta okol in okol če si dal prehitr zobno ščetko ven iz ust.

zelenjava ::

Ali mi lahko gdo odgovori,ali zobna ščetka ko jo uporabljaš takoj izgublja moč ali ne.Namreč eno sem dal takoj polniti 24 ur in je potem ko sem užgal delal res močno.drugo pa sem polnil 2 uri in potem drug dan sem jo dal polniti še enkrat za5 ur in tretji dan za 24 ur.V navodilih mi piše da je prvo polnjnje obvezno 24ur brez prekinitve.In sedaj mi obe kažete da so polne do konca,prva mi dela z 40% moči več kot druvesel biga.Res da sem prvo rabil ene 7 drugo pa enkrat.Samo kako potem da je tako švohnej od druge če so obe tako polne.Ali je možno da sem uničil baterijo.Ali mi lahko gdo pove ko ima to ščetko,če moč izgublja sproti,in je to krivo, ali je dejansko uničena baterija, in je ščetk aneuporabna saj se baterije neda zamenjati.Lp Miha

mblazi22 ::

Za Philips Sonicare vem da se prvih 15 uporab moč postopoma veča, da se prilagodiš nanjo.

pilko ::

algo je izjavil:

Imam Philips Sonicare (2 leti) (145EUR dvojno pakiranje) ter Oral-B TRIUMPH Prefesional Care (dobrih 100EUR) pa bom na hitro povedel kaj me pri kateri moti in katera se mi zdi boljša.

Sonicare
- slaba guma držala (mi je že skoraj čisto "preparela" oziroma se razcefrala)
- razmeroma dragi nastavki, ki se kar hitro izrabijo
- dobavljivost nastavkov je precej slaba (v Spar, Mercator... jih ne prodajajo)
- iztrošen nastavek zelo slabo umije (ni dobro šparati pri nastavkih - 4 nastavki 20EUR, če se ne motim, eden ti zdrži kaka dva meseca)
+ če nastavke pogosto menjaš (2 meseca) potem zelo dobro očisti
+ je razmeroma nežna

Oral-B (žal je nisem dolgo uporablja, trenutno jo imam bolj za okras :P)
- precej bolj "groba" v primerjavi s Sonice - če si zobe najprej umiješ z njo in potem še Sonicare se mi zdi umivanje s Sonicare kr malo olajšanje
- čuden program > moraš prižhati ščetko, nastaviš program, ugasneš ščetko, daš gor pasto in spet prižgeš... kr neki; pri sonicare pa lepo pasta, izbereš program in prižgeš
- zaradi same "grobosti" ščetke me ta včasih malo uščipne v kožo kar zna biti tudi moteče...
+ nastavki lahko kupiš v dostih trgovinah (Mercator, Spar...)

Moja izbira je vsekakor Philips Sonicare. Sicer pa pri tej ščetki nič ne vrti ampak puca tako kot "navadna ščetka" (oglej si kak video). Je pa ščetka definitivno vredna svojega denarja! Mogoče draga na začetku, a dolgoročno vsekakor ekonomična izbira. Zobozdravstvene storitve so zelo drage...;)

Pri el. ščetkah se mi še posebaj dobro zdi enostavnost uporabe. Pri navadnih me je po dolgem ščetkanju že zapestje bolelo, dostikrat pa me je ščetkanje minilo, ker se mi pač ni dalo. Pri el. takšnih problemov ni, ker vse naredi sama - ti jo samo premikaš sem ter tja in si lahko zobe umivaš 10min pa te ne bo nič bolelo :) Zelo pripročno za "lenuhe":D


Tudi jaz ne vem na kak način ti uporabljaš ščetko, da te ščipa. Si pa zanimiv primerek.

Zanimiv si zato, ker imaš doma obe delujoči ščetki o katerih teče debata - pri tem pa eno samo "gledaš". In zanimiv si zato, ker je Oral B Triumphov sistem čiščenja dokazano (Primer ene od raziskav: http://www.scienceblog.com/community/ol... - druga zanimiva raziskava je nedavna raziskava nemškega urada za varstvo potrošnikov)najučinkovitejši sistem ščetkanja, ker je kombinacija soničnega čiščenja in vrtenja; zate pa je edini njegov +, da lahko nastavke kupiš v trgovini.

 Delovanje - Oral B Triumph

Delovanje - Oral B Triumph


Slika prikazuje delovanje ščetke Triumph.

Pa da ne bo pomote, tudi Sonicare je dobra ščetka. Moti me samo to, da je kot NAJBOLJŠA poznana samo v Sloveniji, drugje po svetu pa ne. Vsaj po raziskavah sodeč.

Stvar izbire, torej. Jaz priporočam Oral B Triumph, po možnosti model D32 (5000).

Aston_11 ::

V sloveniji smo sploh lahko srečni, da teke stvari pridejo do nas.

Tody ::

Ja pa da mamo kruh pa mleko!

ZLOky ::

Da ne bi preveč filozofirali;
- obe električni ščetki od Orala in od Philipsa sta odlični, velikh razlik med njima ni, napram navadni ščetki pa ogromno...
- če uporabljaš ščetko po navodilih, potem ne bi smel imeti problemov (kakor pri vseh drugih stvareh...)

Sam imam Sonicare več kot 2 leti, mislim, da baterija zdrži več kot mesec, pravzaprav sploh ne vem kako pogosto polnim, glede nastavkov -> beri navodila za uporabo, nekje 3 mesece je učinkovita uporaba +/- nekaj tednov ...

P.S.: Nekaj mesecev po uporabi Sonicare ščetke so mi ljudje začeli govorit, kako lepe bele zobe imam...
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

pilko ::

In takrat si spoznal punco svojih sanj :)...

Pyr0Beast ::


P.S.: Nekaj mesecev po uporabi Sonicare ščetke so mi ljudje začeli govorit, kako lepe bele zobe imam...

Mogoče zato, ker si se hvalil naokoli s svojo ščetko ?

Barva zob ni odvisna izključno od ščetkanja, tudi od prehrane, kajenja in tipa belila v zobni pasti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pilko ::

Če koga zanima, prilagam še nekaj povezav na to temo:
http://askville.amazon.com/electric-too...
http://www.ehow.com/about_5568721_oralb...

ZLOky ::

HE HE, mislim da te povezave so en pesek v oči, nekje avtor piše, da ima raje Oral-B, ker mu je dohtar tako priporočil (a dej nehi!!!, meni je moj doc Sonicare, zato še ne pomeni, da je le ta boljša) in da je Sonicare "prehitra" a na drugi strani pa piše, da ima Rjavi 40k oscilacij Filip pa 31k, WTF,... buče.

Veliko bolj mi pomenijo mnenja tukaj...
Kot sem že napisal, z nobeno od favoritinj ne zgrešiš, največ zaserješ, če ne uporabljaš nobene, ne el. ne "ročne".
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Pyr0Beast ::

Aja.

Glede tistega zgornjega vira, kako so te napredne zobne ščetke boljše od navadnih.

Zna biti povezava, da je folk prelen da si umiva zobe, in ne, da je ščetka dejansko boljša.

Ker načeloma gingivitisa ne dobiš kar tako.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darkolord ::

Zna biti povezava, da je folk prelen da si umiva zobe, in ne, da je ščetka dejansko boljša.
Pa seveda to, da si ne znajo umivati zob z navadno ščetko - tam je "tehnika" precej važna, če malo drgneš naprej-nazaj je sicer bolje kot nič, a spustiš precej svinjarije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Pyr0Beast ::

darkolord je izjavil:

Zna biti povezava, da je folk prelen da si umiva zobe, in ne, da je ščetka dejansko boljša.
Pa seveda to, da si ne znajo umivati zob z navadno ščetko - tam je "tehnika" precej važna, če malo drgneš naprej-nazaj je sicer bolje kot nič, a spustiš precej svinjarije...


No vidiš še to.

In ne da bi bila ščetka mehansko karkoli boljša. Preprosto odpravlja napake in neumnsoti uporabnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Aston_11 ::

Itak.

sash69 ::

Si bom kar tole temo sposodil...

Danes sem si preko Amazon.co.uk naročil tole zobno ščetko - Braun Oral-B Triumph IQ 5000

Sedaj me zanima ali bom potreboval mogoče tudi pretvornik za polnilec? (namreč, slišal sem da imajo posebneži angleži tudi drugače oblikovane vtičnice) In v tem primeru, kje bi se ga dalo dobit? (namreč, malo sem pogledal tudi po drugih forumih in našel veliko takšnih pretvornikov, ki pridejo prav ko gre Slovencelj recimo v anglijo in bi tam rad svoje naprave priključil na elektriko, obratno pa ne)

ZLOky ::

Če je točno takšna kot na sliki, potem ne potrebuješ nič dodatnega.

Drugače pa kaj več tukaj: Electricity around the world
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

xyxyxyxy ::

Jaz že leta uporabljam Sonicare in je ne morem prehvaliti. Razlika med navadno in Sonicare ščetko je kot noč in dan. Po umivanju so zobje popolnoma gladki, res imaš občutek, da je vse čisto. Preden sem jo začel uporabljati, sem imel vedno težave z zobnim kamnom, od nakupa dalje pa niti enkrat več. Odstranjevanje zobnega kamna pa vemo koliko stane. Da ne govorim o škodljivih posledicah. Je pa najboljša zobna ščetka na trgu. Naj vam ne bo žal denarja, se splača.

Edit: pri novih dobiš zraven še UV čistilec, kar je še dodaten plus. Imeli pa so tudi akcijsko pakiranje, kjer si dobil celo dve ščetki in UV čistilec za ceno ene, preverite v Mullerjih, če imajo še kakšen paket.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

ZaLoMaT ::

Nekaj takega: Plug Converter For UK To EU. Dobiš tudi v Sloveniji za kakšen eur, dva.

ZLOky ::

Evo, v treh večjih SLO mestih + net: uk-na-eu-adapter
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

sash69 ::

U tnx. Sej sem gledal večinoma po spletnih trgovinah kot Enaa, Mimovrste, tudi Conrad in Techtrade pa nisem ničesar našel (verjetno nisem pod pravo kategorijo gledal ali pa kaj podobnega. :P )

Aston_11 ::

Ima VB enako napetost kot mi? Če nima (amerikanci, vem, da nimajo - ko sem kupoval baterijski vrtalni stroj (Makita), sem moral prirediti napajanje iz 110V na 240V), potem zgolj konverter ne pomaga, mora priti tudi do spremembe napetosti, sicer bo zakurilo.

Vanquish ::

DrBruce in po tvojem je pa najboljsa scetka na trgu zaradi cesa :)?

sash69 ::

@Aston_11
Ima ja. Vsaj sodeč po tej strani. (no, 10V naj bi bilo razlike, ampak je takšna razlika tudi med SLO in ITA, pa sem v ITA čisto normalno imel priklopoljen polnilec za telefon, laptop, ...) Tako da ja, konverter bo zadosti.

ZaLoMaT ::

Do konca tedna imam namen naročiti iz Amazon.de Braun Oral-B Triumph 5000 cena za 1kos = EUR 88,42, če naročim 2kom = EUR 158,32. Je morda tukaj še kakšen potencialni kupec, da skupaj naročima?
Glede na to da v Sloveniji stane 1 ščetka 130eur ...

sash69 ::

Ščetka je super. :) Kar se nekako zaenkrat ne morem ravno navaditi, je 2 oz. 3 minutno "ščetkanje". Uporabljam daljši program (torej 3 min.) ampak vseeno ponavadi podaljšam na 4.

Koliko je dejansko učinka ti zaenkrat še ne znam točno povedati - kolikor opažam po tednu uporabe se mi zdi da je razlika hudo opazna (pač, subjektivno mnenje) - lahko pa da gre tu pri gledanju samega sebe v ogledalu le za placebo efekt. :) - moram malo povprašati za mnenje doma, kjer me čez teden ne vidijo ali je kakšna razlika.

Razmišljam pa da bi danes oz. jutri šel v DM ali kakšno podobno trgovinco po tiste tabletke za obarvanje oblog pred ščetkanjem oz. da se vsaj nekako spremlja napredek.

PS: Aja, tolk za info - ščetko sem naročil preko angleške amazon strani -> čeprav na sliki vtič polnilca izgleda da ustreza tudi našim vtičnicam, temu ni tako. Tako da v primeru da bo še kdo naročal ščetko iz Anglije, je najbolj enostavno da si kar preko Amazona naroči zraven še takšen adapter. (v Sloveniji sem takih namreč našel zelo malo - v bistvu v Merkurju in BigBangu(pa še to samo v večjih centrih v BTC-ju) - našel le neke univerzalne pretvornike tipa Everything-to-Everything, enega tudi kupil in na moje presenečenje ta vtikač nikakor ni sedel v ta adapter; kasneje sem adapterček kupil tule)

sergejevic ::

Uporabljam Braun Oral-B Triumph 5000 in sem zelo zadovoljen. Naročil sem ga preko amazona, takrat je bil v akciji. Res je, da vtikač ni standarden EU pač pa angleški. Kljub temu se ga da porinit v našo vtičnico in lepo funkcionira, ga imam kar stalno vklopljenega.

ZaLoMaT ::

@sergejevic:
Če ni skrivnost, koliko je bila cena v akciji?
Mislim da bo tukaj standarden EU vtikač, saj se bo naročilo iz Nemčije.

Kdorkoli zainteresiran za skupen nakup?

mihecpegec ::

Kaj potem so te vaše električne ščetke popolnoma nadomestile navadne in si normalno z njimi ščetkate zobe 2x na dan?

JanezekNovak ::

Sam si že več kot dve leti nisem umil zob z navadno krtačko.

Na začetku sem uporabljal Philips Sonicare, sedaj imam pa Oral-B Triumph 5000 in sem navdušen.

Uporabljam pa tudi tekočino za izpiranje zob (različne znamke...).

Tudi zobar skoraj vsakič pohvali, da imam kvalitetno očiščene zobe.
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električna zobna ščetka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
511104571 (4879) SmeskoSnezak
»

Nega zob (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21660597 (32997) Andro457
»

Kupujem elektronsko zobno ščetko - prosim za pomoč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5417881 (8496) flameir
»

Problemi z zobmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5711669 (8957) Pithlit
»

Ionex zobna ščetka

Oddelek: Loža
478281 (6033) BC3

Več podobnih tem