» »

Plinski žar - poraba plina

Plinski žar - poraba plina

bauci ::

Pozdravljeni!
Prosim vas, če mi lahko kdo izračuna porabo plina iz jeklenke v kg/h za plinski žar moči 23kW in 5,3 kW. Sej na full ne bom nikoli pekel ampak tako bi lahko vsaj približno ocenil za koliko ur uporabe imam še plina, če stehtam jeklenko. Jaz tega ne znam izračunat.

Magic1 ::

Jaz imam dvojni žar, torej nekje 8kW. V jeklenki je bilo še zelo malo plina(manj od 15%) pa je kar delalo še kakšno uro na full. Če je v jeklenki 30%+ imaš plina čez glavo za vsako peko. Res pa moč pade, ko pritisk pada.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

user4683 ::

Propan ima kurilno vrednost dobrih 12kWh/kg. Oba gorilca na polno ti bosta torej skurila dobra 2kg na uro.

kow ::

Je kar neverjetno kako tezko je najti specifikacije za te jeklenke. "zelena", "modra", "rumena" wtf.. to nic ne pove.

starfotr ::

Vse so 10 kg. Kakšne specifikacije bi ti še rad?

kow ::

Kaj je notri, ne pa reklamno barvo. In ja, razumem da tocne sestave ne mores dati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

z3ro ::

starfotr je izjavil:

Vse so 10 kg. Kakšne specifikacije bi ti še rad?

Imaš 5kg in 10kg. Sam uporabljam 5kg na enem majhnem Webru in na eni plati..zdrži mi slabo leto, res pa da pečem največkrat samo za 2-5 oseb.

tomaz- ::

phuu, jaz imam na Webru 10 kilogramsko glih za 3 tedne :)

z3ro ::

Si ziher da ti ne pušča? :))

tomaz- ::

ziher :)

Imam veliko pokrito teraso z letno kuhinjo in dobesedno vsak dan nekaj cmarimo gor :) Noter je kuhinja kor neuporabljena, hehehe

Magic1 ::

Verjetno je razlika ali pečeš na 2 tedna, ali pa dnevno?
Magic

bauci ::

Do sedaj sem imel en Webrov žar in nikoli nisem vedel ali bo plina dovolj za dokončat kosilo zato sem poleg 10kg jeklenke kupil še 5 kg za rezervo. Letos sem pa dokončal letno kuhinjo z velikim žarom in enim manjšim gorilcem in res ne bi rad da mi zmanjka plina, ko mi pride cela familija na kosilo. Zato sprašujem ali kdo pozna izračun porabe plina kg/h na kW moči.
Je pa res, da sem zmeraj pozabil stehtat jeklenko pred uporabo in po uporabi, da bi ugotovil razliko.

darkolord ::

Saj si zgoraj dobil odgovor:

user4683 je izjavil:

Propan ima kurilno vrednost dobrih 12kWh/kg. Oba gorilca na polno ti bosta torej skurila dobra 2kg na uro.

starfotr ::

OP poleg tega, da nimaš soli v glavi, je tudi nepismenost problem? Odgovor imaš že napisan.

bauci ::

Ej sorry, ker sem te zmotil s svojim vprašanjem. S svojim odgovorom si veliko prispeval k kvaliteti tega foruma kot vedno. Odgovor sem prebral in hvala Znupy.

tomaz- ::

rešitev je rezervna jeklenka. Jaz jo imam v garaži in ko zmanjka, zamenjam.. Razen, če se ne pečejo kaki steaki, me menjava sredi pečenja "ne boli" - takrat prej malce preverim stanje, najlažje tako, da jo vzamem dol in "potežkam" :) Če ugotovim, da bo kriza, preventivno menjam s polno in po peki spet "tastaro" nazaj, da se sprazni do konca

starfotr ::

Lahko si kupite tudi 35 kg jeklenko, če imate strašne potrebe po plinu.

tomaz- ::

brezveze, ker je menjava tako trivialna, da ni nobene panike ali strašne potrebe :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rumena jeklenka plina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
595327 (3556) StevicaM
»

Plevel na dvoriscu - zatiranje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16418437 (8554) Machete
»

Plin vs. steklokeramika vs. indukcija,... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13134864 (30342) amigo_no1
»

Petrolov smisel za biznis

Oddelek: Loža
4518907 (14538) Invictus
»

ogrevanje na olje ali na strom ?

Oddelek: Loža
359072 (8539) Oxford

Več podobnih tem