» »

Prenosnik zmrzne za kratek čas

Prenosnik zmrzne za kratek čas

aljaz33 ::

Upam da je to pravo mesto, saj ne vem ali je težava, ki jo imam na mojem prenosniku strojne ali programske narave. Namreč, prenosnik (ASUS K52Je) se mi vsake toliko časa približno 1x-2x na uro zaustavi za kakšne 2-3 min (zmrzne-v programu Firefox javi napako not responding). Potem računalnik deluje naprej normalno, kot da se ni nič zgodilo. To zaustavljanje ni enakomerno, saj se zgodi, da se v eni uri zaustavi tudi 5x, naslednjo uro pa le 1x. Na računalniku imam na novo nameščen sistem Win 7, najnovejše gonilnike, skratka vse je tako kot mora biti. Sumim, da je napaka strojne narave, saj do "zaustavljanja" pride tudi v sistemu Ubuntu Linux 10.10.
  • spremenil: aljaz33 ()

logit ::

Če prav razumem ti dejansko zmrzne Firefox in ne windows. To se je en čas dogajalo samo so pol izdali popravke in se je brskalnik sam posodobil. Firefox tudi drugače zna zmrznit (sploh ko imaš odprtih več zavihkov dalj časa), pa da ne boš čakal pritisni Ctrl + Alt + Delete istočasno pa ga ročno zapri v Task Managerju.
Probaj še enkrat inštalirat zadnjo verzijo.
Ali pa prešaltaj na Google Chrome.

Engineer_SLO ::

kaj pa kakšen drugi borwser, recimo chrome, ie, opera....

sumim firefoxa, ker sem podobne težave imeml par let nazaj in je zamenjava z drugim browserje, pomagala...
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

s1m0n ::

Če prihaja do tega v Win 7 in Ubuntu kot praviš je nekaj narobe s strojno opremo. Možno da disk možno da pomnilnik!
Še je prenosnik v garanciji ?

aljaz33 ::

@Engineer_SLO: Enako težavo sem imel tudi z chromom in IE. Sedaj pa sem zbrisal gonilnike grafične kartice in zaenkrat se mi računalnik ni še sesul. Morda pa so bili vsega krivi grafični gonilniki.

@s1m0n: Tudi jaz sem sumil trdi disk, vendar sem zdaj (poskusno) zrisal gonilnike grafične kartice in zaenkrat sistem deluje ok. Morda pa sem le našel krivca za moje težave. Čeprav sem imel nameščene najnovejše ATIjeve gonilnike, zgleda da se z mojim sistemom niso razumeli najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

s1m0n ::

Lepo, da ti zdaj dela :)

Si poskusil z gonilniki z AMD/ATI strani ali iz CD/DVDja od ASUSa ?

aljaz33 ::

@logit: Sistem je zmrzoval tudi v drugih programih, ne samo v brskalniku. Tudi sam sem mislil, da je kriv brskalnik, zato sem chroma zamenjal s firefoxom, vendar se je zmrzovanje še naprej nadaljevalo. Izgleda da je bila težava v gonilniku grafične kartice, saj sedaj sistem deluje v redu.

@s1m0n: Na strani od ATIja in ASUSa je ista (zadnja) verzija gonilnikov, pa mi z to verzijo sistem zmrzuje. Bom probal še s kakšno starejšo različico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

klinker ::

Probaj updatetat gonilnik od grafe z windows update. Pred tem pa v safe mode dizinstaliraj stare, ter pocisti z driver sweeper.

aljaz33 ::

Sem samo odstranil gonilnik in pol inštaliral uradnega iz ATIjeve strani in zaenkrat dela OK. Verjetno je bil v prejšnjem gonilniku problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061177939 (46778) poweroff
»

Računalnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
392075 (1465) neon21
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160189 (117782) Icematxyz
»

Firefox 3.6 še ta mesec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7810243 (8142) Icematxyz

Več podobnih tem