» »

Računalnik zmrzne

Računalnik zmrzne

natasa1 ::

Imam težavo z računalnikom.Ne glede kaj delam mi po cca pol ure zmrzne.Samo začne se vrtrti kolešček in konec.po restartu računalnika pa dela spet normalno cca pol ure.Naložene imam WIN7 ,ki sem jih naložil danes.Res ne vem kaj je narobe.Je imel kdo od vas podobno težavo?
Pa še sestava računalnika:
grafična NVIDIA GEFORCE 9600GT
procesor Intel core2 Quad Q8200
RAM 4GB DDR2-SDRAM
SSD 64GB

če ima kdo rešitev na dan z besedo....se mučim že cel dan.
Aja še to....temperature so normalne....se ne pregreva

lp Brane

heero ::

Kaj pravi antivirus?
tako sem imel pred leti jaz in je bila resitev ponovno nalozit win

mihibo5 ::

Pojdi v safemode, jaz imam včasih probleme s skypam, vendar pa zmrzne v 5 minutah po bootu. Povej potem, če ti v safemodu zmrzne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

Hayabusa ::

Preveri stanje kondenzatorjev ter preveri sistem v offline načinu z nekaj av orodji:
https://slo-tech.com/forum/t578223/p413...

natasa1 ::

Hvala za odgovore....Winsi so naloženi na novo...pravtako antivirus.Trenutno testiram ram...bom sporočil kaj se dogaja
Nisem pa neki računalničar...bolj hobi zato se obračam na vas
lp Brane

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: natasa1 ()

natasa1 ::

evo testiral RAM...zadeva ista.Sedaj ga imam v Safemodu pa zadeva dela že eno uro.Ga bom pustil še kakšno uro pa videl rezultat.
Kaj je potem lahko razlog če dela v safemodu normalno...

lp Brane

mihibo5 ::

Software. A imaš skype nameščen?

natasa1 ::

Skypa nimam naloženega.....zaenkrat sam Winsi...pa antivirus

mihibo5 ::

64 al 32 bit? Čeprav to ne bi smel biti problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihibo5 ()

natasa1 ::

64 bit...sej zadeva je z istimi winsi delala kr neki časa....

mihibo5 ::

Driverji (to tudi ne bi smel biti problem, a vseeno vprašam)?

natasa1 ::

tudi to sm pregledal... draverji so naloženi....in posodobljeni

solatko ::

Lahko je gonilnik grafične kartice. Poizkusi s starejšim, najbolje tistim, ki ti je delal prej.
Delo krepa človeka

natasa1 ::

nadaljujem z popravilom.....ugotovil sm da je napaka na hardwer-u....trstiral ram in je u redu...sedaj nov disk....sumim disk čepeav je ssd ki naj ne bi " crknil"

je imel kdo že probleme z SSD ?....

Hayabusa ::

SSD 64GB

Kateri ? Ocz ?
Uporabi CrystalDiskInfo in daj screen.

hojnikb ::

če si vse drugo izkjučil, tole smrdi po sadnforce težavah ?
kater model ssdja maš.. ?
#brezpodpisa

natasa1 ::

No nisem še zaključil z iskanjem napake...trenutno sem zamenjal disk in čakam kaj se bo zgodilo.
Imam pa SSD Crucial M4 SSD 64gb....
Bomo videli...je pa še v garanciji...če je to narobe

sadnforce težave?...lahko obrazložiš.....začetnik pač
Hvala za odgovore...

lp Brane

hojnikb ::

nič sandforce zate..
kater firmware imaš na m4 ?
#brezpodpisa

natasa1 ::

Trenutno imam SSD odklopljenega.Sporočim kaj se dogaja

lp Brane

natasa1 ::

Evo da javim rezultat.Kot sem domneval je zmrznu SSD....zamenjal disk in zadeva dela že cca 4 ure brez problema.Jutri nesem SSD nazaj....je v garanciji še eno leto.Upam da ne bo komplikacij.
Hvala vsem za odgovore in lepe praznike

lp Brane

neon21 ::

Da si sposodim to temo. Meni se pa zadnje čase dogaja , da ko imam prižgan internet dela vredi pol pa mu čez čas net zmrzne , odprem zavihek in dva vendar se stran nalaga in nikakor ne naloži. Včasih gre chrome izklopit potem pa ne gre nazaj vklopit. Ko pa znova zaženem comp pa mi spet normalno dela net. Any idea?

solatko ::

Poizkusi z IE ali FF. Crome je shit. Se hitro zapaca z raznimi brovser vrsticami, plugini......
Če ti je do zdravja podatkov in sistema, se Croma losaj.
Delo krepa človeka

BorutK-73 ::

Kateri operacijski sistem imaš?
Prvo probaj z FF (mozilla firefox), mogoče tudi z IE če si dovolj obupan.
V Chrome izklopi vse dodatke.
Uporabljaš CCleaner?
Solatko, če tebi ni všeč Chrome, še ne pomeni da je shit.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Jaz ga ne uporabljam, imam pa zaradi njega probleme s strankami. Je kao hitrejši pri FB in youtube, nima pa nikakršne zaščite.
Delo krepa človeka

s6c-gEL ::

neon21 ::

operacijski sistem mam win 8. CCleaner ne uporabljam. In bom probal z firefoxom. Hvala in poročam ju3.

BorutK-73 ::

Namesti CCleaner.
Ko je Chrome neodziven, ostalo deluje normalno ali tudi šteka?
Lahko je problem v hardware-u, mogoče pregrevanje, slab disk.

neon21 ::

Ostalo vse dela. Samo chrome frizne in ne gre dalje dokler nea znova zaženem računalnik. Bom namestil ccleaner. hvala

s6c-gEL ::

Log out iz up računa in ponovna prijava ne pomaga ?

BorutK-73 ::

neon21 je izjavil:

Ostalo vse dela. Samo chrome frizne in ne gre dalje dokler nea znova zaženem računalnik. Bom namestil ccleaner. hvala

Potem te dodatki zajebavajo ali flash.

neon21 ::

Evo , namestil sem ccleaner , izpisal se iz google računa. Naložil mozillo in dela isto. Nekaj časa sem na netu in potem zašteka in napiše program se ne odziva. Isto na google isto na firefoxu. Zašteka , zašteka in še enkrat zašteka vsake tolko časa.

s6c-gEL ::

Testiraj kak odela live linux (ubuntu).

Če se tam težava ponovi gre za hardwersko napako (relacija modem, router, kabel).Mogoče tudi kakšen drug odjemalec v tvojem lanu počne kaj čudnega.

BorutK-73 ::

Google brskalniku se reče Chrome.
Zašteka ko gledaš kak film? Mogoče te flash zajebava.
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/...

neon21 ::

Sumim , da gre za hardwersko napako tak kot je že s6c-gEl omenil. Flashe sm vse izbrisal , tudi včasih mi pri filmu zašteka , ko ne naloži do konca na youtubu kakšen film ali glasbo. Res mi je čudno, nevem mogoče mi preostane še samo na novo naložit windows .

solatko ::

Imaš travniško 8-ico ali original. Če je original nadgradi na 8.1, preglej za viruse, počisti z advanced systemcare.
Možno je, da ti kak gonilnik ne deluje v redu. Ob nadgradnji na 8.1 se bo večino gonilnikov posodobilo na delujoče verzije in boš potem videl.
Meni je na eni mašini tekla 8PRO in je tudi skozi nekaj štekalo, po nadgradnji je mir.
Delo krepa človeka

neon21 ::

Fantje zaveda še vedno zajebava. Imam posodobljeno 8ko. Virus ne kaže nič. Spletne strani mi še vedno občasno zmrznejo in napiše , program se ne odziva.
Predlagate skrajni ukrep na novo naložit windows? .

medenko ::

lahko probaš da.

GTX970 ::

Si testiral delovanje v kakšen drugem os ?

solatko ::

Poglej, kateri proces ti obremenjuje sistem - CPU, RAM-e in HDD. Takrat, ko ti zamrzne, je ena od teh komponent 100% zasedena z opravili.
Odpri upravitelja opravil in poglej kaj ti je resurse.
Delo krepa človeka

neon21 ::

Težava še kar ni odpravljena . Še zmeraj se mi občasno zamrzne internetni iskalnik. Največ mi mb mi zavzame flash. Se pa začelo dogajat , da mi občasno tudi ne odpre upravitelja opravil. Računalnik enostavno ni preobremenjen , da bi štekat začelo vse po vrsti. Še ma kdo kakšno drugo rešitev preden se lotim obnove windowsa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414055 (10319) Spajky
»

"Pospesiti" delovanje osebnega racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
212029 (1516) trnvpeti
»

Internet problem .

Oddelek: Pomoč in nasveti
439314 (8289) Gregor3
»

Racunalnik Zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
141665 (1411) alenlegenda2
»

Računalnik se nonstop resetira!

Oddelek: Pomoč in nasveti
5672 (606) boom-bar

Več podobnih tem