» »

XP in 2000

XP in 2000

sleser ::

Katere naj zdej dam gor?
Se ze splaca Xp ali se ne?

Ali ima Xp FAT32 ali NTFS in pa kaj so slabosti NTFS?

BendeR ::

Vsekakor Windows XP.
Lahko uporabiš fat32 ali ntfs.Odvisno kaj potrebuješ.Kar se pa tiče ntfs pa je edina slabost da ga ne vidiš iz dosa oz. iz win 9x.Torej če boš imel dual boot mej fat32 če pa ne pa kar pretvori v ntfs,če ti pa nebo ugajal pa ga lahko itak pretvoriš nazaj.
:=)

bobby ::

zdej k je servise pack za Xp-je zuni ti tud jst Xp-je priporočam
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Pithlit ::

Informativno WinXP imajo ranljivost in to velike! Največja je pa ta: WinXP imajo odprte RAW socket (to s pridom izkoriščajo tipi k pripravljajo DDoS napade prek tujih računalnikov). Mikrosoft za to ve! To je bilo načrtno tako narejeno (in tudi NE bo popravljeno, vsaj s strani MS-a ne), to pa zato, da lahko v tvoj comp pridejo strokovnjaki MS-a. SIcer brez slabih namenov tko kot DDoS tipi.

Odločitev je pa tvoja.

Vsi ostali pa: Dejti si mal stvari bl od blizu ogledat pa ne kar XP, XP, XP! Vsaka stvar ma dobre in slabe strani. XP ma na žalost eno FUL, FUL slabo tko de me osebno ne briga kolk ma dobrih... pa mislem de se marsikdo strinja z mano.

P.S. sem že pisal v eno tako temo tko de dej malo pobrskat... (sem tame en drug hud problem opisal)

Denis: Poleg tega je NTFS tud počasnej...
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Polde ::

kaj če pa imaš disk velik 120gb? Potem ti ostane samo NTFS ker Fat32 no go 120gb sam 32gb gre ali pa 4 particije po 30 gb hmm
Ni da ni!!!

Ziga Dolhar ::

Pithlit: It's a bug, not a feature!, ane? ...

Inštaliraj tisto, kar imaš licenčno. Če oboje, potem XP.

Pithlit ::

Yup, yup, Ziggga :D me knows... pravim de je treba dat mulariji mal več informacij (plusi in minusi pa to...) pa naj se pol sami odločjo. Sej po mojem to sprašujejo...

borinho ::

Jest mam bolše izkušnje z 2000, če se odločaš za datotečni sistem je vsekakor zmagovalec NTFS. Pa iz dos-a tut lohk NTFS vidiš maš zato program po imenu NTFSDOS

BendeR ::

Pithlit: To sem že slišal da je počasnejši toda jaz razlike ne opazim.
:=)

Pithlit ::

Denis: sej ni tolk velika razlika... par ms. Če greš kakšne teste gledat (recmo seagate vs. WB) ponavad piše dostopne čase za fat32 in ntfs.

andrej ::

Pithlit: to z raw socketi je malo prenapihnjeno. raw sockete ma tudi linux, in unixi pa kaj... to ni zato, da bi MS strokovnjaki not prisli, ampak gre samo za celotno implementacijo - kar prej ni bilo...

NTFS je pocasnejsi v dolocenih situacijah. Spet v drugih je hitrejsi. Tako da hitrost tukaj ni odlocilnega pomena za vecino uporabnikov.

undefined ::

Hm, sam imam dosti raje Win2k Pro + SP3. Zakaj?

- Ni odvečnih dodatkov, kot so firewall, system restore, auto update, etc. Seveda se vse to da enostavno izklopiti, večina ljudi pa tega ne ve.
- Ni napihnjenega grafičnega vmesnika, kateri žre resource kot za šalo. Plus tega mi tudi default skin in vmesnik v WinXP nista všeč in sta zame nepraktična.
- Je dosti bolj stabilen od WinXP, to ve vsak, ki je bil nekaj časa v Win2k in vsaj za krajši čas tudi v WinXP. Da en starejši mouse driver povzroči BSOD ob vsakem nadaljnem zagonu - to se mi je zgodilo na dve računalih samo pri WinXP. Win2k, če so že sprejeli gonilnike, so potem ti tudi delovali BP.

Toliko o tem. Odločitev pa je vaša. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

BendeR ::

- Ni napihnjenega grafičnega vmesnika, kateri žre resource kot za šalo. Plus tega mi tudi default skin in vmesnik ni všeč.

Kot si reko to se da vse izklopit.
:=)

andrej ::

1. vse te tri zadeve so ZELO uporabne. Se posebej System Restore!
2. da se izklopit.
3. osebno se nebi strinjal. Na mojih masinah so XP-ji rock solid. Ob tem pa so se tudi nekoliko hitrejsi. In z XP-ji ne delam samo 1 teden ampak dve leti in pol.

Soldier ::

Kar se tice networka in sorodnih stvari so xp-ji bolj zaneslivi(govorim iz lastnih izkusenj).

DMouse ::

Sem bil dolgo časa fan Win2000 (in sem še... sort of), WinXP sem dal na računalnik preizkusno, potem ko sem se jih pa navadil pa se preprosto nisem več mogel odreči določenim featurjem:
več uporabnikov je lahko istočasno logiranih
remote desktop
možnost izklopa pagefile-a
Se mi pa odkar sem eliminiral ZoneAlarm tudi sesuva ne več (prej občasno).

sleser ::

No, zdaj sem na XP delal ene par ur pa me niso toliko navdušili, da bi si jih namestil.

Kaj pa je pri 2000 razlika med Pro pa Server?

ngc2392 ::

no ja...xp-ji so namenjeni tistim, ki hočejo imeti 2000 in igrce :) tisti, ki ne igrajo špilov (starejših), imajo pač 2000. tisto od multiuserjev v xp-jih je pa mal bolno...na enmu posluš muzko s cedeja....drug cedeja sploh vidu ne bo! da ne rečem od kašnih printerjev...jajks...:( no, ampak to bo mali mehki žer poštimal...v enem sp100.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706790 (5251) Mavrik
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141735 (1512) franc3e
»

dodal se en disk, instalacija xp spodletela kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161536 (1298) amater
»

WinXP - Z FAT32 na NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
91794 (1653) jlpktnst

WinXP in partice

Oddelek: Programska oprema
101271 (1146) CCD

Več podobnih tem