» »

Par problemov z XPji

Par problemov z XPji

TheJack ::

Imam XPje z naloženim SP1. S tem da moram povedati, da so se vsi našteti problemi pojavljali že prej (brez SP1).

1. S premikanjem fajlov je nekaj hudo narobe. Recimo da hočem premakniti en velik fajl, okoli 700 Mb (DivX). Pri tem mi dostikrat (ne vedno) napiše sledeče:
Error moving file or folder Cannot move : It is being used by another person or program. Close any programs that might be using the file and try again.
Pri tem moram poudariti, da dotični fajl ni v uporabi. Ne uporablja ga noben drug program, vsi programi so zaprti. Včasih recimo deluje, če ga premakneš z desno tipko in klikneš na move. Včasih pomaga, če ga najprej premakneš kam drugam. Včasih pa ne pomaga niti reset. S kombinacijo vsega trojega se ga šele da čez nekaj časa premakniti.

2. CHKDSK mi vedno javlja odkrite napake. Recimo CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume map. Ta sicer ni edina. Včasih napiše, da so problemi z MBRjem, pa še dosti drugih je.
Ko nato zaženeš chkdsk /f, in se Windowsi ponovno naložijo, je najprej vse v redu. Takoj po bootu zaženeš CHKDSK in ne javi nobenih napak. Čim pa zaženeš še nekaj drugega (odpreš okno, zaženeš program...), so napake koj spet tu.
To je definitivno problem z WinXP, kajti v Win2000 mi teh napak (pri isti strojni opremi) ni nikoli javljalo.

3. Tale problem je sicer bolj problem ZoneAlarma, ampak sem ga vseeno dal sem. Kot veste, ta firewall uporablja True Vector engine (o tem sicer ne vem kaj dosti). Problem je v tem, ker mi Event Viewer (Application) pogostokrat javlja errorje: Type: Error, Source: True Vector Engine, Category: None, Description: The description for Event ID ( 1 ) in Source ( True Vector Engine ) cannot be found. The local computer may not have the necessary registry information or message DLL files to display messages from a remote computer. You may be able to use the /AUXSOURCE= flag to retrieve this description; see Help and Support for details. The following information is part of the event: .
Poudariti moram, da mi teh napak ne javlja vedno, ko zaženem ZoneAlarm, kljub temu pa dokaj pogosto. Verzija ZoneAlarma Pro je 3.1.395, če komu to kaj pove.
Se mi pa zdi, da mi je včasih (pri prejšnjih verzijah ZA) javljalo drugačne napake (drug description). Ampak True Vector Error je pa stalnica. Te napake se sicer ne spomnim iz drugih verzij Windowsov.

Ima kdo podobne probleme, morda celo rešitve? Hvala.

Matek ::

1. Preveri če ti slučajno ne laufa kaka P2P aplikacija in maš to datoteko sharano.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TheJack ::

100% ne.

Da dodam še par reči. Računalnik ni v mreži, v internet se povezujem z dial-up povezavo, User account v kompjuterju je le eden: moj, administratorski. Na disku je le ena particija (NTFS). Indexing service je disabled. Vključen je simple file sharing.
Z diskom gotovo ni nič narobe, saj ga redno pregledujem s powermaxom. Tudi drugače (poleg tega kar sem naštel) vse deluje brez napak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Paramedic ::

TheJack - men se to z datoteko v uporabi isto dogaja, enkrat mi jo je uporabljalo vse do reinstala winsow :D.
Ampak vedno mine prej al slej. Torej tut zbrisat se ne da. Z SP1 je isto.
End transmission.

McHusch ::

Evo folk, mislim da sem glih kar odkril v cem je problem novih Windowsov, da napisejo File is in use, ko hoces premikat kako datoteko.

Namreč, ko klikneš na MP3, DivX, JPG etc. fajl, ga Windows sami v ozadju odprejo - to vidiš, ko se na levi strani pojavi majhen predogled te slike, filma, pesmi ...

Rešitev: Ko klinete na datoteko _TAKOJ_ pritisnite Ctrl+X (izreži), tako da Windowsi ne bodo mogli zalaufat datoteko. Potem bi moralo premikanje delovati brez težav. Očitno nov feature Windows

Ajde, poročajte če deluje, ali sem popolnoma zgrešil:D

Paramedic ::

Po moje tvoja razlaga kr drži, ampak js sm tko že vedno tko naredu, da sm pol ko je že zagrablo jo, šel mal naokoli da je zagrablo kej drugega :D , pa se pol vrnu k tej datoteki.
End transmission.

Daniel ::

Evo, meni se je isto dogajalo z temi datotekami, da jih nisem mogel premikat. Lahko pa sem naredil kopijo, pa sem staro zbrisal. Kopija je potem delala ok.

It's not a bug, it's a feature:D :D :D
LP

Highlag ::

Lahko še jaz pristavim lonček? :D

Ja zadeva očitno "šteka" samo pri velikih datotekah.
Xp-ji hočejo narediti predpregled vsebine, vendar ima funkcija očitno neko napako, ker pri velikih datotekah "obvisi"

Po mojih izkušnjah je funkcija manj "aktivna" če imam v oknu izbran prikaz "Details"

Zakaj manj? Ker mi kako datoteko še vedno zaklene vendar ne tako pogosto, pa še zaklenjeno datoteko ob naslednjem zagonu vseeno lahko pobrišem, kar z prikazom Thumbnails ni možno. :\

AlienGT ::

Da ne odpiram nove teme, še eno ? glede WinXP..

Po ponovni inštalaciji se mi v startup meniju pojavljata dve WinXP možnosti zagona (to je takrat ko lahko z F8 izbiraš nekatere možnosti), saj je očitno tista prejšnja, ki tako ali tako ne dela ostala.

Kako odstraniti eno izmed teh dveh možnosti? Thx.

TheJack ::

Hvala vsem!

Morda kdo še kaj ve o #2 in #3? Kakšne izkušnje z ZoneAlarmom?

Tomi ::

TheJack: sem imel en problem, samo je bil v igri delete (tudi en večji file, nekje 700 MB). Ko sem dal defrag, je zadeva delala prav lepo.
AlienGT: greš pod Control Panel, System, Advanced, Start Up and Recovery. Tam lahko to izklopiš.
metrodusa.blogspot.com

AlienGT ::

Tomi: točno to sem iskal, Big Thx !! :))

AngelOfDeath ::

TheJack
1 je definitivno problem winsow ker ko označiš kaki taki fajl ti explorer.exe začne uporabljat to dadoteko in ti 100% obremeni procesor.
rešitev sem našel v tem da fajle premikam kar v nerotu :D

Mogoče pa andrej ve za kakšno rešitev ??

TheJack ::

Okej, ker izgleda, da glede #2 in #3 nihče nič ne ve, imam za vas eno prošnjo. Tisti ki imate Windowse XP, naredite sledeče:
1. Pojdite v Command Prompt (start->Accessories) in vtipkajte chkdsk.
2. Če vam javi kakršnokoli napako, vtipkajte chkdsk /f. Resetirajte računalnik in mu pustite, da opravi svoje.
3. Ko se zopet znajdete na namizju, odprite par oken, malce pobrskajte med direktoriji.
4. Ponovite #1 (zaženite chkdsk). Javi napake ali ne?

Ne bo škodilo, če poveste tudi, kak datotečni sistem imate (FAT32, NTFS), koliko particij je na disku in podobno.

Zanima me namreč, ali je z mojim sistemom kaj narobe, ali je to problem v Windowsih XP (#2 v prvem postu).

Mercier ::

3 particije, NTFS

Prvič: chkdsk

CHKDSK is verifying files (stage 1 of 3)...
File verification completed.

CHKDSK is verifying indexes (stage 2 of 3)...
Index verification completed.
CHKDSK is verifying security descriptors (stage 3 of 3)...
Security descriptor verification completed.
Correcting errors in the master file table's (MFT) BITMAP attribute.
Correcting errors in the Volume Bitmap.
Windows found problems with the file system.
Run CHKDSK with the /F (fix) option to correct these.

20482843 KB total disk space.
5906580 KB in 30209 files.
9168 KB in 1467 indexes.
0 KB in bad sectors.
98399 KB in use by the system.
65536 KB occupied by the log file.
14468696 KB available on disk.

4096 bytes in each allocation unit.
5120710 total allocation units on disk.
3617174 allocation units available on disk.

Drugič: chkdsk/f, zagon

Tretjič: chkdsk
še vedno najde tole:
CHKDSK discovered free space marked as allocated in the volume bitmap.
Windows found problems with the file system.
Run CHKDSK with the /F (fix) option to correct these.


Naprej jutri, lako noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

TheJack ::

tnx.

Izgleda torej, da gre dejansko za problem v XPjih. Ker, kot sem že rekel, se to v dvatisočki ni dogajalo.
Mogoče bi bilo treba Microsofu poslati kakšno pisemce z opisi obeh problemov (bugov?).... Navsezadnje, če lahko izdajajo popravke, ki ''omogočijo predvajanje DVDja Sneguljčica in sedem palčkov'', bi se lahko pobrigali tudi za tole.

Justy ::

1,2
Nimam problemov ne z prvim in ne z drugim...... imam vec masin z xp-ji, vsaka vec particij, nekatere fat32 druge ntfs.... masine imajo povsem razlicen hardware.... tako da tu sigurno niso krivi xp-ji....

3
ZoneAlarma ne uporabljam



p.s.: TheJack, ali ti javla erorje (prva tocka) tudi ce premikas fajle z Windows Commanderjem ali cim drugim.... al samo v Explorerju?

Highlag ::

TheJack

Glede Zone-alarma. Sem ga tudi uporabljal in moram reči, da sem dobival enake napake. Glede odprave napak:
Možno je, da štartanje servisa zmoti kak program, ki hoče v tistem trenutku pogledati na mrežo ->internet.

Poglej če imaš v registru kak program ki se ti zažene ob štartu. (Realplayer ...)

TheJack ::

Justy: Pa imaš na teh mašinah tudi divxe in jih premikaš? Pregleduješ diske s komando chkdsk? Ne javi nobenih napak?

Errorje mi javlja v vseh primerih (v Nerotu še nisem preizkusil, Windows Commanderja ne uporabljam).

Highlag: Nobenih posebnih programov ni, ki bi se zaganjali ob štartu... Vse te zadeve namreč sproti izključujem.

Paramedic ::

Še mene neki zanima: kako vklopiti statusno vrstico v IE? Sm opazu, da je ni več, ko sm hotu videt kam kaže kak URL. :D
End transmission.

TheD ::

Paramedic: je še, samo izklopili so jo. Alt + V + B pa bo spet tam, kako bi jo pa za zmerej prikazal se mi pa ne sanja (jest sem šel itak na Windows Classic look in tam je ;)
TheD or not TheD?

Paramedic ::

TheD: hvala, nism vidu očitnega - bilo je pred nosom :D
End transmission.

Justy ::

TheJack, imam divxe (kdo jih pa nima;)), jih premikam/kopiram iz particije na particijo, diska na disk, tudi preko mreze.... nobenih problemov....... ce bi bla to res hiba xp-jev, verjemi da bi za taki bug se malemumehkemu blo bol nerodno kot vemo kdaj;), pa tud tle na slo-techu bi ze bla kaka vstaja :)

Tomi ::

To se je meni zgodilo, samo ni bila napaka XP-jev, vsaj neposredna ne, ampak je bil potreben en Defrag.
metrodusa.blogspot.com

Mercier ::

Evo, nadaljevanje. Defragmentiral sem particijo, zagnal chkdsk /f, po ponovnem zagonu brez problemov. Premaknil naredil kopijo manjše datoteke (.txt) in zagnal chkdsk:

Correcting errors in the Volume Bitmap.
Windows found problems with the file system.
Run CHKDSK with the /F (fix) option to correct these.

Gre za sistemsko particijo. Drugje ni nobenih problemov.

BendeR ::

NekoIme:Ne se sekirat meni tudi to dela in sem se ne začetku sekiral dokler nisem opazo da mi ta "napaka" ne dela problemov.
:=)

Mercier ::

Res ne opazim kakšnih problemov, ampak rad bi vedel kaj delam jaz ali sistem narobe.

Xplicit ::

TheJack - odgovor na tvoj prvi problem je le ta, da k ti kliknes na fajl - div-x (avi - format) explorer naredi predogled (preview) in zaradi tega ti javijo windowsi, da nek program uporablja ta fajl - probi kkiknt na fajl, pa pocaki da nardi predogled (na levi), pol pa ga sele premakn, drugac pa klikn na fajl klikni cut (izrezi) in odznaci fajl, ter pojdi tja kamor ga hocs premaknit pa daj paset <- silly bug isn't it :\

ijatebi ::

Občutek imam, da je zadeva povezana z firewallom. Uporabljam Sygatov, prej pa sem Tiny, pa se mi je dogajalo isto. Tudi sam imam iste probleme pa jih rešim pri naslednjem restartu. Tudi windowsi imajo vgrajen nekak firewall mogoče tudi ta vpliva. Bom še potestiral. :| :|
" Gods loves black sheeps ! "

TheD ::

Če je problem v preview-ju, ki ti ga naredijo Winsi, se lahko izogneš temu, da preview pane pač ugasneš, začneš uporabljati Windows Explorer, ki ga po difoltu nima ... WinKey+E, pa je ;)
TheD or not TheD?

ijatebi ::

Ta z firewallom je čisto mimo- preverjeno. Nekaj bo na tem preview-ju. Exsplorer imam nastavljen na clesic pa vseeno preglejuje Duration ter Dimension. Ko to konča, vpiše podatke ter sprosti procesor. Takrat lahko z datoteko delaš kar hočeš. Nažalost to dela kar dolgo. Zanima me, če se da to še na kak način izklopit, ker na tipkovnici nimam WINKey tipke? :\
" Gods loves black sheeps ! "

Paramedic ::

Pri sebi sem ugotovil, kaj moram naredit, da mi pri preimenovanju DivX-a ne napiše te napake. Prvo označim (grem z miško nanj) film nakar počakam, da se preview slika naredi na levem delu in da se vsi podatki prikažejo. Potem ko se to konča pa lahko delam z njim karkoli. Dokler ne izberem spet drugega :P. Pri vas pa ne vem, če vam to pali...
End transmission.

Xplicit ::

Ej Paramedic - to sm tko nekak ze jest povedu/predlagu :\

ijatebi ::

Problem je v tem, da so nekateri divx pokvarjeni ( čeprav jih lahko brez problema gledam ) in explorer ne more prebrati podatkov. Takrat čaka v neskončnost z proc. na 100 %. Pomaga le brisanje Threada za ta file. Takrat lahko nadaljuješ.:\
" Gods loves black sheeps ! "

Mercier ::

Problem #1

TheJack, imaš naložene VIA4in1? Imaš sploh to čipovje? Splačalo bi se preveriti, če mogoče driverji (ali čipovje samo) ne delajo problemov. Sploh, ker nekateri problemov nimajo.

Bom probal ob prvi priliki. Še kdo s tem problemom? Konfiguracija? VIA? 4in1?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z ramom ali diskom? Prosim za nasvet.

Oddelek: Strojna oprema
111009 (911) Duhec
»

CHKDSK in Deleting index entry

Oddelek: Operacijski sistemi
221774 (1362) Hayabusa
»

chkdsk /f problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
201546 (1353) bluefish
»

Težave z diskom - consistency

Oddelek: Strojna oprema
71149 (1046) ender
»

USB ključ PLATINUM ne deluje pravilno

Oddelek: Pomoč in nasveti
72324 (2324) kmetek

Več podobnih tem