» »

WinXP in partice

WinXP in partice

CCD ::

Bol mal vem o XP pa me zanima, če ta stvor rabi kake druge vrste particij kot FAT32 (ala NTFS).
  • zaklenilo: CCD ()

JLP ::

Podpira FAT32 in NTFS
Live long and prosper!

CCD ::

Je u preformancu kakšna razlika?

JLP ::

Ma jest sm že dolg nazaj k sm iz Win98SE na Win2k šov na začetk uporablov še FAT32. Pol sm pa enkat probov NTFS pa nism nobene razlike opazu. Mogoče je za malenkost bil NTFS počasnej ampak ni panike.Zej u WinXP je NTFS še mal izboljšan, mogoče tud hitrostno. U glavnm od takat naprej NTFS uporablam, k je bl varn pa ma vel možnosti za kontrolo userjov pa podobno. Jest ti predlagam da greš kr na NTFS.
Live long and prosper!

g0Run7 ::

se popolnoma strinjam z JLP:D

bodi edino pozoren, če bi želel iz sicer neznanega raloga (živa neumnost:D) kombinirat win98 na fat32 in winxp na ntfs (kot je naredil moj kolega:(), ker ti win98 ne bo videl ntfs particije... sicer ne vem zakaj bi to kombinacijo rabil ampak vseeno (se najdejo primeri...)

andrej ::

Edini razlog, da NE uporabis NTFS je ce dual bootas s kaksnim drugim sistemom. Performancnih razlik skoraj ni. v dolocenih situacijah je FAT/32 hitrejsi v drugih pa NTFS.

Ce pri vsem upostevas lastnosti NTFS-ja, ki jih FAT/32 nima potem je NTFS jasni zmagovalec.

spacejam ::

ma ves kaj povem jaz imamo kobinacijo WIN98 in XP na istem diku in povem da rabim WIN98 ker recimo igre ne laufajo kot bi morale v XP ....zvok je najvecji problem kasneje bom preklopil vse na XP do takrat se vedno podpiram LINUX
Space-jam Team & Co.

g0Run7 ::

spacejam: moje izkušnje z xp-ji so take, da so mi pospešili vse živo. sem pa imel že prej zelo doterane in stabilne win2000. win98 se ne morejo nikakor primerjat...

CCD ::

GoMar7: Točno to pred čimer me svariš mislim nardit. Ena 10GB primarna particija za XP in ena primarna 6GB za Win98. Pol mam še eno extended 10 GB (za mp3 pa backup). Ta, tretja, naj bi bila vidna v obeh sistemih, prva in druga pa se v drugem oper. sistemu (kot si rekel) ne bi videli, kar ni problem.
Zanima me samo še to, če se da potem normalno uporabljat PoweQuest Boot za eno NTFS in eno (dve) FAT32 partici.

ToniT ::

PowerQuest lahko normalno uporabljaš še naprej, čeprav ne vidim razloga za to, ker boot menu opravlja svoje delo čisto zadovoljivo - win98 na c, winXP pa na d disk, tretjo particijo pa moraš imeti FAT32, če hočeš do nje dostopati z obeh sistemov

CCD ::

Hvala za pomoč.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706842 (5303) Mavrik
»

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141750 (1527) franc3e
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131777 (1571) Red_Mamba
»

WinXP - Z FAT32 na NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
91800 (1659) jlpktnst
»

Win2000 in Win98 na enem compu

Oddelek: Operacijski sistemi
111141 (981) bastadu

Več podobnih tem