» »

WinXP - Z FAT32 na NTFS

WinXP - Z FAT32 na NTFS

cybermatrix ::


Premisljujem, da bi particijo na kateri imam instalirane WIN XP spremenil iz FAT32 na NTFS.

- Bi se OS po tej spremembi kaj pohitril pri nalaganju,opravkih ipd?

- Ce kaksne datoteke s take particije posnamem na floppy so te berljive tudi na navadnih WIN95 in WIn98 ali se tu lahko pojavi kaksen problem?

- Na drugi disk nameravam posneti kmalu se Red Hat - se tu kasneje lahko kaj kregata zaradi NTFS formata?

Ce imate kaksne izkusnje in pa za povedati kaj na kar naj bom pozoren bi vam bil zelo hvalezen, predvsem zato ker poti nazaj na FAT32 potem pac vec ni brez izgube podatkov.

Hvala komurkoli, ki mi bo dal kaksen nasvet. :)

-CM

morphius ::

Če maš gor WinXP ne vem kaj maš za premišljevati ali boš dal gor FAT32 ali NTFS5....odgovor je NTFS5.>:D >:D Sicer, da bi sistem kaj hitreje delal, to ravno ne vem, pač bo pa stabilnejši.
Floppy nima veze s tem ali maš ti FAT16, FAT32, NTFS4, NTFS5, linux native...
Red Hat se ne bo nič pritoževal, čez izbrani format :D :D
Glede izgube podatkov pa je tu izraz backup(CD, CD-RW, rack-i, ftp stržniki, ...):D

Lp, morphius

Damjan Jagar ::

Izvoli suhoparen odgovor z moje strani:

1. V NTFS je najlazje (najhitreje) spremeniti z programom Partition Magic (8).

2. Spremenilo so bo na bolje (Fat32 out, NTFS in)

3. Ko bos snemal Linux bos moral na tistem disku spremeniti datotecni sistem tko da Lunuxom ne ustrez niti FAT32, niti NTFS (FAT32 in NTFS uporablja samo Windows) tko de tuki ni problema.

Moj predlog -> pretvori datotecni sistem v NTFS se danes 8-)

andrej ::

Cyb3r: hm, z prvim se ne strinjam. convert.exe je cisto dovolj, pa se bolj poceni je.:D

Damjan Jagar ::

Vreden graje...

medjugorje-si ::

Moj odgovor je rajši pusti v fat 32. Moja izkušnja je da v fat32 lahko prideš in lahko kaj še popraviš, ntfs pa ne. Sicer glede stabilnosti po mojih izkušnjah ni bolj stabilnega od xp tudi če ga probaš kar ugasnit brez zaustavitve se ne sesuje. Kot lahko sesuješ win9x, me in win2000 v zagonu se pri xp to niti če hočeš ne zgodi. Vsekakor tudi če bi uporabljal dual boot z win ali linux je boljše fat32....

Lep dan želim
Herman

medjugorje-si ::

Pa še to fat32 v ntfs gre brez problemov in ne boš izgubil nobenih podatbov. Vendar nazaj iz ntfs v fat32 ni poti- se ne da nazaj spremenit.

Tako je in pika.

XPSISTEM ::

Pazi samo nekej windovsi naj si bo 98 ali pa me ne prepoznajo nfts - ja!!! Zato razmisli predlagam ti 2 particiji.

morphius ::

Zakaj NTFS?....evo odgovor -> KLIK

Lp, morphius

jlpktnst ::

Glavnega mu pa niste povedali: to je da linux samo bere NTFS, pa še to SAMO, če je modul inštaliran (ponavadi ga moreš na roke). Fat32 pa dela za linux lepo read/write po defaultu. Linux pa je itak na svoji particiji s svojim fs. Je pa res da ntfs precej bolje dela.
Glede win98: kolikor vem de dobi gonilnik (ali pa program) da dela ntfs.
Če boš v ntfs spreminjal si pač poišči potem za linux kako boš lahko bral te particije, za winse pa je tako program, ki bere (in piše-exprimentalno) ext2 (ext3).
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTFS ali FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212698 (2251) bluefish
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706757 (5218) Mavrik
»

NTFS->FAT32

Oddelek: Programska oprema
141493 (1261) Matek
»

NTFS particija

Oddelek: Programska oprema
12917 (742) `DoC
»

NTFS +/-

Oddelek: Operacijski sistemi
171634 (1451) Loki

Več podobnih tem