» »

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Kako na nov naložiš win98 če maš zravn še winXP?

Dami ::

Kak mesec nazaj sem spraševal če je možno dat xp je na c: particijo (ntfs) in win98 na d: (fat32). To baje gre, sam zdej me pa zanima kaj naj nardim v primeru če (oz. ko) bom moral d: sformatirat in win98 na nov gor naložit?
A bo kaj vplival na on program ki ga majo xp-ji kjer izbereš kir OS bo štartal? Plis, help.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Santa ::

Kolikor vem, se win98 ne da naložit na D particijo. Nikakor!Če ti je pa kdo svetoval o kakšnih pomožnih programih pa to omogočajo drugače (Partition Magic).

Jaz osebno nebi v življenju več naložil 98ke, ker XPjem čisto nič ne manjka.

Pred leti sem imel boot manager od OS/2 in ta svarca je zlata vredna. Naloži se na 4 MB particijo iz katere potem izmenično zažene dve ali več primarnih particij.
Tako imaš lahko XP na enem Cju, 98 pa na drugem Cju, ki sta zaradi tega boot managerja med sabo skrita.

Heisenberg ::

takole gre tole:

na Cju mas pac Xp (al pa kje drugje)
potem pa na D (ali kater drugi samo ne na tist kjer je XP) instaliras normalno 98tko iz DOS oz. z boot cd...
ne mores instalirat pac iz winzow

pol ko pa instaliras se ti avtomastsko zazenejo 98 lahko pa izbiras ce pri zagonu pritisnes F8 in se ti pokaze meni...
vse to naredijo XPji avtomatsko, nic ne bos zbrisal ali prepisal !
pol pa v XPjih lahko nastavis ali hoces da se ti ta meni vedno pokaze ali da se zazenejo privzeto XP ali 98....simpl k pasulj ;)

je pa to testirano in preverjeno, kajti sam imam tako narejeno!:D

Dami ::

DM, dej povej če je moj potek praviln.
1. naložim 98 na d:
2. naložim na c: (ntfs)
3. 98 se sesujejo, potrebn je format d:
4. od tu naprej pa tak k si reku
bi tak stvar delala?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Heisenberg ::

kwa compliciras ?

na D si dal 98 pa so se ti sesul ? sej za to ni potrebno formatirati diska in uniciti vseh podatkov, lahko pa ce zelis.

a na Cju mas pa XPje?

kakorkoli ze najprej morajo biti instalirani XPji

malce razlozi kaj si mislil

ToniT ::

Dami: Če boš imel XP-je na C: in NTFS particijo, potem ne boš mogel naknadno naložiti Win 98, ker ne poznajo NTFS.
Imaš dve možnosti: Ali naložiš XP na C in imaš FAT ali pa zamenjaš vrstni red win98 na c in xp-je na d.
Win 98 lahko naložiš tudi na pogon z:, če ti paše.

ssokec ::

Stari jst mam na c: win 98 in na d: xp in pol sem hotu nadgradit win 98 in sem jih tut ampak problem je nastal ko me računalnik na začetku ni vprašal ker sistem hočem zagnat, tako da sem moral še enkrat naložit xp zdej dela vse normalno, predlagam ti da imaš obe particiji formatirani na fat le tako boš z win98 lahko pregledoval podatke ki jih imaš na d:

Dami ::

Ok, bom nardil tako. Hvala vsem.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

iga ::

Še jaz bi za nasvet vprašal.
Na c:\ imam Win 98se-slo
Na d:\ bi rad dal pa Win XPpro.

Je hitrejši NTFS ali FAT32 za winxp?
En kolega mi je rekel, da je fat32 hitrejši in če z 98 ne
moreš gledati ntfs (ali se pa da, če imaš najprej 98),
potem je izbira ... FAT32 winXp.

Pa še na kaj moraš biti POZOREN ko instaliraš WInXP pro?
A winXPpro instaliraš kar iz win98?

ToniT ::

Tvoj kolega ima prav!

Z win98 ne moreš gledati NTFS (razen s posebnim programom, ki ni zastonj)!

Ko nalagaš win xp, moraš paziti na to, da izbereš particojo, na katero jih boš naložil.

Iz win98 lahko zaženeš setup za XP.

matic ::

Ce zelis imet na C katerekoli win9x potem more biti C obvezno FAT particija, ker cene si winsi ne morejo zapisat boot podatkov ki morajo obvezno biti na C!!! Ce res zelis tako naredi taokole:
C: - FAT - 40MB (ce bo manjsa nebos mogel nalozit win98 ker si skopirajo instalacijske datoteke vedno na C!)
D: - FAT32 - namesti win9x (win98) particija po zelji
E: - NTFS ali FAT32 za winxp ali win2k (ce bo NTFS potem z win9x ne mores brat podatkov - NTFS je temu namenjen! Zasciti podatkov!! Drugace pa ni nobene velike razlike med FAT32 in NTFS!)

franc3e ::

NAJPREJ NALOŽI WIN 98 POL PA XP. wIN 98 NE ZNAJO BRAT NTFS, ZATO MENI WIN 98 PREPOZNA SAMO 3 OD ŠTIRIH PARTICIJ!

Pa tudi osveženja ne morem naviti v WIN 98 več kot 60 - tolko podpira monitor-rabu bi verjetno drivere točno od mojega ekrana.

pod xp mi noče in noče laufat NFS 5 porsche!

s kerim programom bere win 98 ntfs?


lp

Lith ::

samo nekaj dejstev:

- win98 se ne da instalirat na D: particijo /disk (razen s posebnimi BOOT programi... boot magic...), ker so winsi tako narejeni, da se hočejo inštalirat na PRIMARNO particijo 1. diska (torej ne na prim. 2. diska)... možnost dovoljujem, da če ima 1. disk 1. particijo NTFS, potem win98 te ne zazna in misli da je D: particija (FAT32) prva particija (ker NTFS particije kot da ne 'vidi')

- če imaš instalirane najprej win98 na C:, lahko definitivno potem daš XPje na D: brez težav in bo XPji samodejno nastavili zagonski menu na obe izbiri (preizkušeno pri men )

-kar nekaj iger noče delovat pod WIN2000/XP na NTFS particiji zaradi pravic dostopa do datotek itd.

ToniT ::

@franc3e:
Za branje NTFS v Win 98 uporabi NTFS for Windows 98.

NFS 5 dela pod XP-jih - preimenuj datoteko gimme.dll

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

franc3e ::

tonit, ti si car


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

formatiranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
353361 (2185) teedy
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706796 (5257) Mavrik

WinXP in partice

Oddelek: Programska oprema
101271 (1146) CCD
»

2 op. sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
131440 (1306) Milko
»

2 operacijska sistema

Oddelek: Programska oprema
162603 (511) andrej

Več podobnih tem