» »

Nestabilnost HDD-ja IBM 30Gb

Nestabilnost HDD-ja IBM 30Gb

Dj-Prah ::

Mam HDD IBM 30Gb oznaka 307030.Odkar ga mam me zmeraj muci.Nekaj delam pa kar zaškrta noter-se vstavi.Morem mu dat IBM Fitness Test (ta program sem potegnil z interneta) pol pa spet deluje vredu par tednov.;(

Je patakole mam plato Abit VL6,ki podpira max ATA66.Me pa muci da je disk ATA100 pa ma 7200 obratov.:\

Jest mislim da ga stabilnost muci zaradi ATA66 pa ATA100?

Ker nevem no,se da to kako porihtat?

BTW:Prej ga je mel eden predmenoj ki mu je delal na ATA100 brez problema.:\

Hvala za odgovore!:)
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

McHusch ::

Nima veze če je disk ATA66, plošča pa ATA100 ali celo ATA133. ATA standardi so kompatibilni naprej in nazaj z vsem živim. :D

BendeR ::

Heh spet stara zgodba z Ibm diski.Priporočam ti,da če se nebo kdo oglalaso kak ta problem rešit (če se sploh da),da neseš disk na servis.Dokler še je v garanciji.
:=)

iso2000 ::

A niso bile ene serije od IBM-ja čisto za en k****? Malo se pozanimaj in če je tvoj med njimi - ga vrži dvakrat ob tla, da bo čisto nehal delat, pa uveljavi garancijo. Aja! Pa prej si ackup nared. Pa k ga boš vrgu, ga zavij v brisačo.




PS. Ne verjemi vsega, kar prebereš. :)

cekr ::

Preden iščeš napako na disku, najprej poikusi rešiti druge stvari. Pa ni potrebno za vsak pisk že uporabljat "Fitness Test", ker imaš lahko probleme s sistemom, ne pa z diskom. Pa če se ti vse ustavlja, uporabljaj FAT32 ne pa NTFS. Ker imaš starejši postroj, ti priporočam, da uporabljaj FAT32. UDMA 66, pa nima nobene zveze s tvojimi problemi, ker imam jaz dva diska iz te serije, ki sta priklopljena na UDMA33, pa je vse OK.

perci ::

cekr: Disk mu škrta, verjetno ni problem v procesorju, kaj praviš? Sprijazni se, IBM-i, ki jih imaš tako v čislih, so za en k...c. Pa valda ne bo model zdej fat32 uporabljal, ker je disk pokvarjen in morda drugega ne zmore.

Nesi ga reklamirat in če ti ga ne bodo hoteli, naredi to, kar ti je predlagal iso2000

cybermedo ::

Disk je hin!
Situacijo poznam, ker se je popolnoma enako zgodilo nam na družinskem (fotrovem) računalniku. Je mel enak disk, je eno parkrat zaškrtal, tako kot ti praviš - no to je že hudo - samo vprašanje časa je, kdaj bo rignil. Ti priporočam, da si nemudoma narediš backup vseh pomembnih filetkov, sicer se ti utegne zgoditi isto kot mojemu fotru, ki je imel na disku veliko količino izredno pomembnih podatkov, pa jih je vse zgubil... sicer pa gre tako, najprej samo nekajkrat sumljivo škrta, potem nekega lepega dne zadene poškodba tudi boot sector in zadeva začne malce hujše zajebavat. No jaz sem ga potem Low level formatiral, pa je kazalo, da bo vredu... emmm, napača. Spet škrtanje in ko je naslednjič zmrznil, je za vedno... Tako da ti jaz priporočam, da vse vitalne stvari backupaš in uveljavljaš garancijo. Sicer ga lahko še naprej uporabljaš ampak po moje je samo vprašanje časa, kdaj bo kompletno odpovedal... LP

McHregec ::

O IBM diskih bi morali narediti en FAQ. :D
Destroyer Of The Worlds.

Paramedic ::

A IBM disk praviš da ti škrta? To ni nč takega, ti kr lepo kup en Teac 40/12/40 pekač in natanko 45 praznih CD-R medijev in začni lepo pečt vse kar maš na disku - kmalu boš to rabil >:D. Če pa RW že maš, pa kup disk, ki bo zmagal na anketi :D.
End transmission.

Dj-Prah ::

Mam Windowse XP probal sem ze NTFS in FAT32.Pa se nekej je daljsi cas zdrzi brez skrtanja ce ga mam na ATA33 (na enmu starmu kablu) kot pa da ga imam na ATA66.:\

Danes sem mu tud dal z tistim programom Repair Sectors-preden je zacel pregledovat je prso na 20% mal zasktru pol pa je sou normalno dalje.:\

Mel sem pa prej noter Seagate 8Gg nikol nobenih napak.

Grem zdelje na stran IBM-movo pogledat ce je kej za rapair.Sam nebi reko.
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

perci ::

Iz kje si in kje si kupil disk?

Dj-Prah ::

Sem iz Dobove pri Brezicah.Disk sem pa kupil od bratovega kolega.
Nima disk vec garancije.:\

BTW:na ibemovi strani nisem nasel nic drugega kot informacije pa tisti program IBM Drive Fitness Test kot ga ze imam.
Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dj-Prah ()

malinavc ::

hehe...kr fino te je bratov kolega nategnu...on je že vedu zakaj ga prodaja...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

AngelOfDeath ::

saj IBM majo 3 leta garancije mogoče pa še lahko kje račun stakneš:D

Jochaan ::

Zelo mi je žal. Sam sem imel tudi 40GB IBM pa mi je po 5 mesecih začel škrtat. Pol je pa postošpoma bilo vse slabš.
Zadnje tri tedne sem mogel windows vsake tri dni gor snemat ker je prvo particijo neslo. Zdej je na servisu . . .
WD 80 GB je že v zanimanju.

boštjan ::

saj IBM majo 3 leta garancije mogoče pa še lahko kje račun stakneš

kaj to pomaga ko pa trgovina da samo 1 leto.

AngelOfDeath ::

hmm men so dali 3 leta

perci ::

kaj to pomaga ko pa trgovina da samo 1 leto.


Ne, drži ;). Če proizvajalec nudi 3 leta garancije, lahko trgovina nudi kvečjemu daljšo garancijo, nikakor pa ne krajše od tri leta. Tako je to.

boštjan ::

Ne, drži ;). Če proizvajalec nudi 3 leta garancije, lahko trgovina nudi kvečjemu daljšo garancijo, nikakor pa ne krajše od tri leta. Tako je to.

poglej moj primer,sicer ni za disk.kupim jaz logitechovo web kamero in mi trgovina da 1leto garancije,a logitec dava 2 leti na kamere

perci ::

Si prepričan, da proizvajalec nudi 2-letno garancijo za točno ta model web camere? Če je odgovor pritrdilen, me zanima iz kje si in za katero trgovino gre.

San ::

...ker za tak nateg tvegajo izgubo licence in dvomim, da bi jo za male pare tvegal.

boštjan ::

LogitechŽ QuickCamŽ Pro 4000
evo to je ta kamera,2 leti pa piše tam ko je Package contents .Samo hudič je ko sem jaz že kamero prodal in sem komaj pred par dnevi komaj to opazo.Prodal sem jo kolegu,samo je daleč od mene doma.jaz sem iz Maribira,trgovina pa je chiptrade

perci ::

Ok, tale chiptrade očitno nima zaposlenega pri sebi nobenega pravnika, drugače bi vedeli, da se ne smejo tkole zajebavat. Ne bi niti omenjal Mlacomovih procesorjev brez garancije. There is no such thing as procesor brez garancije.

Vsem vam predlagam v branje Zakon o varstvu potrošnikov (ZVPot).

Osebno predlagam, da preberete cel zakon (ni dolg), tisti ki pa vas izrecno zanima samo garancijski del, pa preberite vsaj člene od 16-21.

Zakon najdete na tem linku.

Iščite pod črko V.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

boštjan ::

a misliš da če mi kolega pošlje nazaj garancijski list,pa grem jaz na chiptrade,bi mi migli dat novo garancijo?

perci ::

Morali bi. Definitivno. Vprašanje pa je, če bodo. Odvisno kolk si upajo. Če bi bila trgovina iz Lj. bi šel rade volje s tabo tja in jim povedal svoje, tako pa...žal je Maribor mal deleč.
BTW: a je šla kamera po gobe?

boštjan ::

ne,ne kamera dela super ,vsaj tako mi je kolega reko oz.še ni pritožb.sem pa mu reko naj mi pošlje vso dokumentacijo pa grem tja.
PS.kaj ti si mogoče na slotecu kaki pravnik oz.skrbiš za podobne zadeve

Dj-Prah ::

Pobje mam se eno vprasanje?

Kaj bi blo dober da jest kupim se en disk recimo okol 10Gb pa ga dam na master (bi mel windowse gor pa razne programe) na tem IBM 30Gb bi mel pa spile pa razno.Bi blo potem vredu?

Ka meni vecina zacne disk skrtat ko kej pecem iz diska na cd.Mi je pa enkret tud v spilu zabrejkal.:\

Intel Celeron 1000Mhz@1400Mhz-Vulcano 9,Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR TV/DVI,512MB SDRAM,Asus CUSL2-C Black Pearl

Boky ::

Zaradiega ti disk ne bo nic prej in nic pozneje crknil, le skoda bo manjsa(igre).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM 80Gb UMA 7200v/min ropota!!!

Oddelek: Strojna oprema
151368 (957) darkolord
»

IBM disk zeza (Ic35 40GB)

Oddelek: Pomoč in nasveti
221344 (1141) phoinix
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19311339 (6967) ChiefThunder
»

Lastniki Maxtorjev

Oddelek: Kaj kupiti
221456 (997) tec
»

IBMov disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
312303 (1648) Andor

Več podobnih tem