» »

IBM 80Gb UMA 7200v/min ropota!!!

IBM 80Gb UMA 7200v/min ropota!!!

mlakar ::

Hy mam disk IBM 80Gb UMA 7200v/min Vancouver pa mi je po treh mescih zacel občasno ropotat, pa me zanima če gre disk lohk u k...c, pa vsi podatki, ki so gor! A ma kdo podobne težave s tem diskom? Kaj pa vetilator na disk, a se splača to?
LP
  • spremenil: mlakar ()

Dr_M ::

znebi se diska cim prej, ker so mu dnevi steti.....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AngelOfDeath ::

verjetno gre disk k hudiču shrani si nekam podatke :)

ventilator pa bi že lahko od začetka gor mel ker kar precej pripomore k zmogljivosti diska:D

smirnof ::

ker pa je kak dober ventilator za disk, seveda z normalno ceno


aja, se prav da tud ibm tanove serije na veliko crkujejo al kaj?

mlakar ::

Ej za ker diska naj pa zamenam, kr IBM na nebom tlaču več nazaj>:D
Zdej mam tega (IBM IC35-VA 80GB 7200 ATA100 32.040) kerga mi priporočate?

MAXTOR 80GB 7200 ATA133 29.640
WD 80GB 7200 ATA100 31.080
SEAGATE 80GB 7200 ATA100 31.560
WD 80GB 7200 ATA100 8MB 33.360

Aja a pol pravte da je priporočjiv gor en ventilatorček montirat, kerga pa (cena, glasnost)

Hvala
LP

Boky ::

WD 80GB 7200 ATA100 8MB, ker ima 3 leta garancije!

grmek ::

mlakar: kaksne zvoke pa ti spusca disk? Ce se slisi kot nekaksno mijavkanje na priblizno vsake pol ure, potem ni panike. Take 'prijetne' zvoke moj IBM 40Gb spusca ze 3 mesece oz. vse odkar ga imam, pa je zaenkrat vse OK...

lp

root ::

Ej angel idi na IBM-ovo stran, pa si dolpotegni drive fitness test, shrani vse podatke ko jih maš na diski, potem tisto zaženi, pa ti bo na disketno posnel, restartaj in butaj z diskete, pa tam noret formatiraj disk to bi vrjetno moglo zadostovat.

Dami ::

Najprej povej kje si ga kupu? Če si ga v mlacomu (pol ti bo 100% crknil, kr majo tam gnilo robo), se lahk zgodi dvoje. Če ti crkne ti ga bojo zamenjali samo za enakega. Lahko pa celo da ti ga nočejo kot se je zgodilo mojmu kolegu ki mu je po 1 letu crknil ic35 (tiste prve serije) in zaj se opravičujejo da z IBMom nimajo nč več kr je to zaj Hitachi. Ker smeh no.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

mrTwelveTrees ::

če imaš garancijo - alo veselo na zamenjavo...


Dami: Mlacom je cist cool, sam da je garancija pa je zakon - pa se zelo poceni cene ima...

mlakar ::

kišto sm kupu v Dar-comuters v Domžalah, comq sm že zanč ke nesu, pa so mi rekl, da ka nemorjo zamenat, če čist ne crkne:D

mrTwelveTrees ::

to je pa za pop*zdit !

reč, da jih boš dal v časopis, ali pa ne vem kam, ozeroma jim zagrozi, če bos zgubu podatke, da ti ti nej dano 2 diska ali ne vem kaj - > razp*zdi se tam, pa boš vidu da boš dosegu svoje...

poznam take primere, samo treba je vzeti stvar v roke...

razen če ti je vseeno ;((

AngelOfDeath ::

root


in kaj bi jaz s tem ?

dr.J ::

Veliko osnovnih plat ima IDE RAID kontrolerje. Omisli si še en popolnoma enak disk in naredi RAID 1 polje (=zrcaljenje). Dva diska ti naenkrat ne bosta crknila kar tako. Če uporabljaš Linux, gre tudi z dvema navadnima IDE kanaloma in softverskim RAIDom 1.

Parallax ::

Js mam doma enga maxtorja, ki mi dobesedno cvili ze eno leto (zamenjat ga niso hotl), pa se vedno deluje brez problemov. Tko da pri ropotanjih je zelo odvisno. Mozno je, da disk bo disk odpovedal, ali pa da bo delal naprej normalno. U glavnem js se ne sekiram, disk sem si zaprl v eno skatlco, da se ga ne slisi (ker je 5400 rpm, se ne greje pretirano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Parallax ()

darkolord ::

Po nekaterih poročanjih IBM diski spuščajo čudne zvoke na platah z IVA chipsetom...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231521 (1148) Jok3r
»

Kateri trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
71070 (885) SkIDiver
»

Komplet računalnik za cca. 200.000 sit

Oddelek: Kaj kupiti
201512 (1073) Firebat
»

kupujem novo mašino

Oddelek: Kaj kupiti
361920 (1142) bond007
»

Nakup HD za RAID 0

Oddelek: Kaj kupiti
162348 (1922) Leo

Več podobnih tem