» »

Dam ugoden oglas za prodajo avtomobila, vendar večino klicev dobim v prvih par urah

Dam ugoden oglas za prodajo avtomobila, vendar večino klicev dobim v prvih par urah

Go-ahead ::

Na avto-net sem danes navsezgodaj dal oglas za prodajo vozila z nadvse ugodno ceno (povezava). V dopoldanskem času se je zvrstilo cca 30 klicev, kjer je večina samo poizvedovala za končno še nižjo ceno, brez da bi zahtevali kakšne bistvene dodatne podatke o vozilu.

Mnogo je bilo klicev, kjer so izrazili namen, da takoj pridejo po avto, če jim ga prodam za tri jurje. Po vztrajanju na oglaševani (že tako ugodni)ceni je večina odnehala.

Ker mi ni najbolj jasno zakaj nekateri klicarijo naokoli in poskušajo za brez veze zbijat ceno me zanima vaše mnenje v čem je finta?

Aston_11 ::

Preprodaja. In Renault.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

logit ::

Pri prodaji avta je skoraj nepisano pravilo, da vedno zahtevaš več kot pričakuješ. Tako sta ponavadi obe strani zadovoljni. Ti ki so dobil toliko kot si pričakoval in kupec, ki misli da se je dobro odrezal in se bo hvalil prijateljem kako je zbil ceno. Dostikrat to ljudje delajo tudi ko prodajajo rač. komponente, čeprav v manjšem obsegu.

Go-ahead ::

Aston_11 je izjavil:

Preprodaja. In Renault.


Ne razumem?

Fizikalko ::

Renault je pač kanta, zato kaj več kot dobre 3 jurje niti ne boš dobil.

flipflop ::

To kličejo razni dilerčki, pa skušajo čimbolj zbit ceno. Pač probajo kupit avto par sto evrov ceneje, kot bi se ga dalo prodati, potem ga pa naprej prodajo.

geniuus ::

avto.net ima možnost prikaza zadnjih 100 oglasov
tisti, ki služijo denar s preprodajo avtomobilov spremljajo to ponudbo in poskušajo dobiti ugoden avto pred drugimi
ceno ti seveda zbijajo zato, da bodo več zaslužili ob prodaji

Go-ahead ::

Da še malo natančneje opišem dogajanje.

Oglas dam ob 7:30.
Ob 7:40 kliče prvi.
Ob 7 :50 kliče drugi, da takoj pride avto iskat in da naj mu ga rezerviram do 16:00 ko ga prede iskat.
OK si mislim, super in vse ki kasneje pokličejo na hitro skenslam.
Ob 13:30 kličem tipa nazaj če je resen, ker je nekdo drug želel priti prej po avto. Potrdi da je in da drži dogovorjeno.

Ob 16 ga ni

Ob 16: 30 ga kličem ne dvigne
Ob 17:00 ga kličem ne dvigne

Ob 18: oo ga kličem z drugega telefona, dvigne , ga nap*izdim, da me je spravil ob ostale kupce, ker sem držal avto za njega.

Nekaj se je vljudno opravičeval, tako da še sedaj ne vem ali je mislil resno ali kaj.

NAUK te basni: KDOR PRVI PRIDE NAJ SI GA PELJE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

boogie_xlr ::

Go-ahead je izjavil:

NAUK te basni: KDOR PRVI PRIDE NAJ SI GA PELJE!

Pol pa pride in reče da ga vzame za pol manj, ker avtu pol stvari fali.

Super Sonic ::

"VOZILO PRODAJAM ZA CCA 500 EUR NIŽJO CENO , KER SE MI MUDI."

Tega se ne dela.
1. Kam se ti mudi? Na avtobus? Dal si jasen signal, da nujno potrebuješ denar (kar načeloma ne sme zanimat nikogar).
2. Vsak diler si bo rekel - če ga je znižal za 500EUR, ga bo pa še za 500EUR. In ko ga obiščem, mu zbijem ceno še za malo. Vprašanje je potem samo na kako pijavko naletiš, napak na avto ti bo naštel vsaj 1000.
3. Vsak "normalen" kupec si bo rekel, zaradi točke ena, da je vprašljivo to, kako je bil avto servisiran. Ne me narobe razumet - te ne obtožujem tega, da tvoj avto ni servisiran, govorim ti, da si ljudje lahko mislijo to.
4. Avto niti ni tolko_ cenejši. Tale: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=445... ima sicer nastavljeno višjo ceno, a bi ga dal zagotovo ceneje + ima možnost kredita. Nudiš kredit tudi ti? Ne. Iščeš folk z gotovino.
5. Avto je znamke Renault. Sicer je bencinar, kar je kvečjemu plus, ampak ti avtomobili ravno ne slovijo po jaki zanesljivosti. V bistvu je prej obratno.

Zavedaj se, da preprodajalci živijo od tega - iščejo točno take besede v oglasu (nujno, takoj,... in po drugi strani - redno servisiran, računi, knjiga,...). To je njihov kruh in jasno je, da so te napadli; kaj te ne bi.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Go-ahead ::

Hvala Super Sonic!
Imaš prav, kar nekaj kiksov v oglasu! Tako pač je če človek le redko prodaja avto.
Očitno bom moral oglas popraviti.

Super Sonic ::

"V dopoldanskem času se je zvrstilo cca 30 klicev, kjer je večina samo poizvedovala za končno še nižjo ceno, brez da bi zahtevali kakšne bistvene dodatne podatke o vozilu."

Da ti še to obrazložim. Klicali so te preprodajalci, najverjetneje tisti, ki bodo avto prodali v bivšo Jugo. Delujejo na dva načina:
1. Male ribe se pripeljejo z avtobusom in avto takoj odpeljejo čez mejo.
2. Velike ribe pridejo po 8-10 avtomobilov, točno takšne vrednosti kot je tvoj in jih kasneje odpeljejo.

V vsakem primeru bodi previden - predvsem z denarjem. Naj se ti denar nakaže na račun preko banke in prepis naredi takoj. Če ga ne bo hotel narediti takoj - prste stran.

Po telefonu jih pa zato ne zanima nič, ker ti ceno zbijejo ob ogledu. Držali so te cel dan v šahu, v kolikor v naprej predvidena vozila ne bi bila ok. NO, na tvojo žalost so tista vozila bila ok (oz.si spustili ceno), tako, da si "zvisel".

Ceno dvigni (3990EUR - s tem boš povabil bolj normalne ljudi, ki imajo raje direkten nakup in ne marajo preprodajalcev) in spusti stavek, da se ti mudi. Na koncu boš lahko še vedno stisnil roko na 3600EUR. Odvisno pač kolk si hendlar.

Srečno ;)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

Očitno dobro poznaš to sceno.

Zaslutil sem, da mora biti nekaj "ribičev" v ozadju, ki izkoriščajo naivnost prodajalcev, in jih napadejo takoj po objavi oglasa. Že v popoldanskem času sem prejel nekaj klicev "normalnih" kupcev, katere je bistveno bolj zanimalo stanje vozila.

Tvoje razlage bodo znale še marsikomu koristiti. Jutri bom spilil oglas.

#000000 ::

Ej zamenjaj slike, zadnja leva vrata zgledajo kot da so barvana, zdej ne vem ali je to zaradi senc ali bliskavice. Uglavnem avto slikaj podnevi, ker v mraku ali celo v temi se z bliskavico pokaže vsaka buška in celo različne barve čeprav avto mogoče ni naknadno štrihan.

Go-ahead ::

Res sem slikal z bliskavico že v rahlem mraku. In res je izpadlo kot, da so na vozilu različne nianse barve, čeprav ni bil barvan.

valvoline1 ::

Če se ti mudi pa ga kar daj za 3 jurja in ne kompliciraj preveč.
Bencinarje kupujejo res povečini iz tujine če ga daš poceni. V Slo bencinca težko prodaš,še posebej ob aktualnih podražitvah goriva.

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Potem je pa čisto vseeno, če gre do najbližjega dilerja in ga da tam v odkup. Mislim, da bi odkupni Eurotax znal biti tam okol treh jurjev.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

_Dormage_ ::

Drago drago :)

Aston_11 ::

Včasih imaš skupine, ki zbijajo - pride prvi, nato drugi, nato tretji in imaš filing, da bo avto šel. Je pa preverjena taktika na sejmu v Lj, kjer so majstri preprodajalci.

Glede Renaulta - če bi prodajal golfa, bi še razumel ceno.

Po moje niti eden ni bil resen.

Music Man ::

Predvsem pa ne rezerviraj avta samo na podlagi prošnje. Če kdo to reče, mu daš jasno vedeti, da je zanimanje za avto veliko (pa tudi če ni) in da kdor prvi pride z denarjem, ga odpelje. Rezerviraj samo, če ti nekdo pusti nekaj 100€ are - če si potem premisli, je to pač njegov problem, ta denar je sedaj tvoj :)

urbybaby ::

sam oglasa pa še nisi popravil:D

Vikking ::

Avto se rezervira z ARO. Drugače pa kdor prvi pride prvi melje. Saj nisi trgovina.

V oglas ne pišeš da nujno prodaš... Tako lahko pričakuješ da na tvojo znižano ceno, bodo vsi želeli še dodatno znižanje. Avto prodajaj z nizko ceno, potem pa kupcu ko začne zbijat ceno še spustiš za 200-300EUR pa bosta oba zadovoljna.
Oziroma se vsakdo vpraša, da je po vsej verjetnosti z avtomobilom nekaj hudo narobe da se mudi. Zato na dom dobiš le preprodajalce, kipa bodo želeli vozilo ekstra poceni.

S preprodajalci je tako, prvo denar potem avto.

Go-ahead ::

Včeraj sva se s kupcem že skoraj vse zmenila, ko je prišel na ogled. Dogovorjena cena je bila 3500. S težkim srcem je od nakupa odstopil, ker mu ne gre glomazni otroški voziček v prtljažnik. Ni kaj gremo dalje.

Danes sem upošteval vaše nasvete in preuredil oglas. Moram se strinjati z vami, da pri nas radi kupujemo kvalitetno in z oglaševanjem s prenizko ceno privabiš samo dilerje (naval klicev prvi dan.) Za prodajano zadevo iztržiš premalo, prodaš pa hitro.
Pa še kot zanimivost Toyoto Corollo l 2003 prodajajo za cca 4500 EUR, medtem ko se Renault
Megane isti letnik prodaja za cca 3900 EUR. Za tako podobni vozili taka razlika v ceni?

solatko ::

Toyota Corolla je avto, kar za Reno ne moreš trditi.

valvoline1 ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=445...
Za isti denar oz mal dražje dobiš dizla.

Go-ahead ::

Med drugim se Reno dela tudi v Sloveniji. Se pravi pri nas znamo zlagati samo vozove ali kaj? Kaj pa prednost, da za Reno dobiš nadomestni del za vsakim vogalom, za toyoto pa nikjer?

Go-ahead ::

valvoline1 je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=445...
Za isti denar oz mal dražje dobiš dizla.


Bistveno manjše moči. Ali ti niso znani stroški servisiranja dizla?

Aston_11 ::

Dizel je fama. Renault si je tudi naredil svoj sloves z nespametnimi poslovnimi odločitvami, kjer je trpela kvaliteta. Da bi pa kupec zamenjal otroški voziček, to pa ne? Kupiš marelco od vozička in če ti ne gre v prtljaljžnik, ga daš pred ali za sprednji desni sedež. Jaz sem to prakticiral v Lupotu s prvim mulcem, pri drugem pa smo voziček pustili doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

valvoline1 ::

Go-ahead je izjavil:

valvoline1 je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=445...
Za isti denar oz mal dražje dobiš dizla.


Bistveno manjše moči. Ali ti niso znani stroški servisiranja dizla?

Jah,dci je mačka v žaklu ja,renojevi bencinci pa tut niso bogve kaj.Hiba so šobe,drgač hudo poskočne mašince.Ampak stanje šob se takoj preveri na preventivmem pregledu pri prvem lokalnem renojevim pooblaščencem. Stane 30-50e.
p.s. Ta motor se da čipat na 120-130ks.

Zgodovina sprememb…

Go-ahead ::

valvoline1 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

valvoline1 je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=445...
Za isti denar oz mal dražje dobiš dizla.


Bistveno manjše moči. Ali ti niso znani stroški servisiranja dizla?

Jah,dci je mačka v žaklu ja,renojevi bencinci pa tut niso bogve kaj.Hiba so šobe,drgač hudo poskočne mašince.Ampak stanje šob se takoj preveri na preventivmem pregledu pri prvem lokalnem renojevim pooblaščencem. Stane 30-50e.
p.s. Ta motor se da čipat na 120-130ks.



Da ni že bil (čipan) in je zato tako poceni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

valvoline1 ::

Eh,kak pa naj kupec ve če je z tvojim avtom vse ok,čeprav je bencinar. Vsak svojega konja hvali xD.
U bistvu popraulanje dcijev ni več tko drago,če upoštevamo da se dobijo pocen rabljene šobe,obnavljajo jih tut,zamenjaš jih lahka sam.
p.s avta na linku ni več,verjetno je že šel. Evo ti dokaz da dizli gredo za med.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Go-ahead - napram nekaterim proizvajalcem (Korejci, Japonci), delajo slabše avte, kot so stari lojtrniki (vzdržljivost, standardne napake, okvare, pomanjkljivosti... glej ADAC-ovo lestvico, najpogostejših okvar oziroma servisnih posegov).
Ja na žalost delajo-mo vozove, po mnogo previsoki ceni.

T0RN4D0 ::

Nič se bat, meganov ne delamo mi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

solatko ::

Saj so vse znamke francoskih avov v k...u.

LeQuack ::

A je ta avto sejem sploh še aktualen sedaj v časi Avto.net in interneta?
Quack !

Hayabusa ::

Za ljudi, ki ne uporabljajo interneta vsekakor.
Isto salomonov oglasnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

MIHAc27 ::

LeQuack je izjavil:

A je ta avto sejem sploh še aktualen sedaj v časi Avto.net in interneta?

Jaz sem nabavil na tem sejmu. Vidiš avto v živo, če ti ni všeč šibaš naprej.
Pred tem mi je en avto prodal pred nosom (že vse zmenjeno, še dopust sem vzel da bi ga šel iskat). En je pa tudi skoz samo nekaj obljubljal... pa ni prišlo potem niti do ogleda.

Je pa vseeno hitreje preletet vso ponudno na netu... preden pregledaš vse škatle na sejmu mine cel dan, razen če iščeš nekaj točno določenega...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685993 (51537) lucky13
»

Kupovanje rabljenega avta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12727364 (19272) TheJack
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020590 (16564) vorantz

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23760608 (57663) Castiel
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227232 (24841) amigo_no1

Več podobnih tem