» »

win7 -> winxp brez formata?

win7 -> winxp brez formata?

mmbb1984 ::

Imam en laptop kjer je gor win7 in bi rad dal gor xpje vendar ne morem formatirat, ker je gor ze prevec podatkov (in jih nimam kam backupat).
Nekaj sem brskal po netu in zgleda da mi ostane samo ena moznost:

Da naredim dodatno particijo in tam gor dam xpje in pol win7 iz xpjev (ali preko linux live cdja) pobrisem. Tukaj pa me nekaj zanima. Sedaj zgleda situacija takole -> notr je en disk, C = win7, D = HP recovery particija (z visto). Sedaj ce naredim se E: z nekje okrog 5 giga in pol gor dam sem xpje, mi bo pol sploh bootal v xpje? Ne vem kako je situacija z boot loaderjem v win7. Oz. me verjetno zanima ce bo XP ob setupu prepisal MBR in pol samo zaganjal v xpje? Ker se bojim da me na koncu sploh ne bo pustil v xpje.

Poleg tega pa me tudi zanima ce bom kasneje lahko zdruzil vse te tri particije v eno (glede na to, da bodo xpji na E imam dvome).

Ce pa ima kdo kaksno boljso zamisel kako resit ta problem mi naj svetuje.

krneki007 ::

vsako spreminjanje particij brez predhodnega backupa je samomor.....
Če pa že vstrajaš v tem postopku,pa naredi dodatno particijo (hp recovery tudi ne rabiš,če ne misliš imet viste) in nanjo prenesi vse podatke.
Potem pa inštaliraj windows xp na trenutni c:

mmbb1984 ::

Jah, tukaj je problem, da ni dovolj placa na tistem disku da bi naredil particijo za backup podatkov. Recimo da je disk 320 giga (ne spomnim se tocno) in je treba backupat 300 giga podatkov... Edino kar sem zdaj spomnil ce bi zbrisal HP particijo, naredil novo in gor kopiral podatke po 10 giga in sprotoma krcil C particijo, lol.

Ni noben dal xpjev gor na isti disk po win7 da bi mi rekel ce bi ideja s prvega posta delovala?

hojnikb ::

Zakaj pa sploh hočeš dat gor WinXP ?
#brezpodpisa

Duhec ::

Sorry @mmbb1984 ampak backup se ne dela na isti disk ampak če že naj bo fizično drug disk, v tvojem primeru pač en dodatni zunanji.
HP particijo lahko odstraniš, če ne boš uporabljal Viste, nekaj prostora pridobiš, ni pa veliko. Če imaš intaliran HP Recovery Manager imaš tam v Advanced opcijo Remove recovery partition.
Tudi jaz se sprašujem zakaj hočeš inštalirat XPje ? Če te heca samo kak program imaš zastonj XP mode in si ga prenesi.
http://www.microsoft.com/windows/virtua...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje!

Oddelek: Operacijski sistemi
241926 (1185) BorutK-73
»

HP Recovery

Oddelek: Pomoč in nasveti
131932 (1042) 012
»

Program za pridobitev izbrisanih datotek

Oddelek: Programska oprema
356838 (6295) T_F_7
»

Hp - Windows 7 obnovitveni disk

Oddelek: Programska oprema
312809 (2532) Cold1
»

Kako razdeliti 250GB disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516016 (5129) bajsibajsi

Več podobnih tem