» »

Lan ne deluje

Lan ne deluje

Alenka1 ::

Zdravo!

Upam, da mi lahko kdo pomaga, heh.

Racunalnik sem priklopila na omrezni kabel preko modema(povezava je vzpostavljena), ampak ne dela net.
Kabel dela na ostalih racunalnikih, tudi tistih, ki imajo instaliran XP.

Na zalost sem mal nepodkovana glede racunalnikov, ampak vseeno upam, da mi lahko kdo pomaga.

Sem tudi diagnosticirala nedelujoco lan povezavo in delujoco lan povezavo (ko sem imela priklopljen racunalnik na omrezni kabel, ki je deloval).
tako, da lahko obe tudi posljem, ce bi se dalo komu s tem ukvarjat:D

Hvala za morebitno pomoc!

Alenka

imagodei ::

Pomoje boš morala mal bolj detajlno opisat svoj primer. :)

Računalnik si priklopila na modem in katera povezava je vzpostavljena? Med PC in modemom ali med modemom in internetom? Kako veš, da je povezava vzpostavljena?

Kar si diagnosticirala le objavi tle gor.
- Hoc est qui sumus -

Alenka1 ::

uh, to je blo pa hitro!

povezava je vzpostavljena z omreznim kablom, torej Local Area connection.
Stanje povezave
vrsta naslova: rocno konfiguriran
IP naslov: 192.168.1.101
Maska podomrezja: 255.255.255.0
Privzeti prehod: 192.168.1.3

Windows ne zazna tezav s povezavo. Sem jo vseeno popravila, pa ni bilo nic boljse.

Racunalnik sem tudi na novo updejtala, za vsak slucaj, nic boljse.

Izklopla pozarni zid in antivirusni program Avast, tudi nic.

A lahko diagnostiko posljem na kak mejl? Je cel speh tega...

Hvala!
Alenka

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Alenka1 ()

imagodei ::

Kakšno "diagnostiko" pa imaš?

Zdej, če si ugotovila, da je problematičen kabel, potem je problematičen kabel :) Se pravi, z drugim kablom pride problematični PC takoj na internet?

Kateri modem imaš? Katerega ponudnika interneta? Glede na to, da imaš očitno priklopljenih več računalnikov in na njih internet dela, te ne bom spraševal, če je postavljen v "Router mode" - ampak, ali so vse ethernet vtičnice namenjene prenosu podatkov (ali pa so nekatere za TV, telefon)?
- Hoc est qui sumus -

Alenka1 ::

zdravo!

modem je zyxel prestige 600 series.

po mojem ni kabel. vse vticnice so namenjene internetu. sem probala tudi drugo vticnico na doticnem modemu, pa ne gre. isti kabel deluje sicer na drugih racunalnikih, ravnokar sem z njim normalno priklopljena na net prek drugega racunalnika.

ko je racunalnik bil povezan z internetom sem bila povezana preko drugega modema.

za katerega ponudnika gre pa ne vem, ker sem v italiji, tko da je to mal zoprno.

jajks?

imagodei ::

Ammm... :) Pol dejansko ne veš, a s katerim drugim kablom PC deluje na tem routerju (ki ni modem, ampak router oz. usmerjevalnik)?
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

No, saj počasi boš pa povedala vse potrebne podatke :D PC (prenosnik) je bil v drugem omrežju in je deloval, na tem routerju pa ne deluje. Mrežna kartica je "ročno konfigurirana".

Nastavljen imaš statični IP naslov. Na mrežni kartici moraš spremeniti nastavitve, da bo PC pridobil naslov samodejno.

A prav razumem, da imaš Win XP inštaliran? Sledi navodilom na spodnji strani (ne obremenjuj se z USB povezavo - to kar moraš storiti, je isto):
http://www.amis.net/web2/pomoc.php?page...

Če pred začetkom postopka desno spodaj klikneš Start -> Run(Zaženi) ter tja vpišeš ncpa.cpl, prideš direktno na 2. točko navodil v povezavi. Tam izbereš Local Area Connection / Povezava Lokalnega Omrežja in greš po navodilih naprej.

Preden prestaviš nastavitve na Obtain automatically / Samodejno pridobi, si boš morda želela stare nastavitve prepisati in shraniti.
- Hoc est qui sumus -

Alenka1 ::

juhej!

zakon! pisem ti iz racunalnika, ki se ni mogel priklopit na net!

cestitke in hvala zelo zelo zelo!

alenka

imagodei ::

Ni frke :)

(Sej zdej boš mela drug problem, ko ti internet ne bo deloval na tisti prvi mreži >:D;))
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472972 (2523) RuskiSnajper
»

Službeni prenosnik VS. domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
8811 (612) tomb
»

Naenkrat mrknil internet prek mrežne!

Oddelek: Omrežja in internet
121561 (1135) krneki007
»

router- interneta ni

Oddelek: Omrežja in internet
212269 (1881) ultimated4
»

Težava s komunikacijo z routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
142136 (1971) peter77

Več podobnih tem