» »

Soseda me obtožuje...

Soseda me obtožuje...

«
1
2

anonymous123 ::

Pozdravljeni!

Živim v dvostanovanjski hiši, zgornje nadstropje je moje, spodnje pa od sosede.

Dobil sem pošto od odvetniške pisarne. Soseda me je obtožila, da zaradi mojega jaška za meteorno vodo njej zamaka spodaj v kleti... Kako je to mogoče, da odvetnik kar tako napiše obtožbo, brez nekih strokovnih mnenj? Bila je tu komunalna služba in rekla, da ni mogoče, da ji zamaka zaradi tega jaška... Razlogov, zakaj njej zamaka je lahko najmanj 10

Zanima me kaj storiti, kako se odzvati na obtožbo?

sandmat ::

pošlji mu nazaj zapisnik/sklep komunalne službe + račun za izvedeno storitev z obrazložitvijo, da boš v primeru insinuacij tožil njega.

fiti ::

Pozdravljen,

V kolikor je komunikacija brez odvetnikov nemogoča, naroči izvedeniško menenje, priporočam IRMA inštitut, g. Leskovar (http://www.irma.si/irma_slo/index.htm)

V kolikor bo mnenje v tvoj prid, najemi odvetnika in toži sosedo za vse povzročene stroške.

lp

noraguta ::

Pejta pogledat pa se zmenta. Matr.
sanacija bo itak cenejsa od pravdanja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Aston_11 ::

sandmat je izjavil:

pošlji mu nazaj zapisnik/sklep komunalne službe + račun za izvedeno storitev z obrazložitvijo, da boš v primeru insinuacij tožil njega.

Bedarija.

noraguta je izjavil:

Pejta pogledat pa se zmenta. Matr.
sanacija bo itak cenejsa od pravdanja.

Točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

anonymous123 ::

Hvala vsem za hiter odziv.

@noraguta vem, da se z vsakim normalnim človekom da vse zmenit. Vendar ona ne vem če je... V ulici z nobenim nima dobrih odnosov, ločena je že 3x, itd itd... Torej potem veš, kje tiči problem... Nikoli nismo klicali policije, ali se pravdali prek odvetnikov, ona pa to počne za vsako najmanjšo stvar...

Aston_11 je izjavil:

sandmat je izjavil:

pošlji mu nazaj zapisnik/sklep komunalne službe + račun za izvedeno storitev z obrazložitvijo, da boš v primeru insinuacij tožil njega.

Bedarija.



Zakaj bedarija?

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

anonymous123 je izjavil:

Kako je to mogoče, da odvetnik kar tako napiše obtožbo, brez nekih strokovnih mnenj?
Tole je vprašanje za psihiatra, koga pa briga, kako je mogoče, saj konec koncev živimo v svobodni državi in če se ji zdi, da ji zamaka in da je to tvoja stvar, potem ni nič narobe, da te na to opozori. Če pa ti veš, da temu ni tako, pa napišeš odgovor v tej smeri, zlasti si pa ne delaš stroškov z izvedenci, ki ti jih ne bo nihče povrnil, pa še, če je na drugi strani oseba s principi, bo enostavno rekla, da je izvedenec napisal, kar si pač hotel, da naj napiše. Z istih razlogov tudi sodišča takih mnenj ne priznavajo, če jih ne sprejme tudi nasprotna stranka.

anonymous123 je izjavil:

Hvala vsem za hiter odziv.

@noraguta vem, da se z vsakim normalnim človekom da vse zmenit. Vendar ona ne vem če je... V ulici z nobenim nima dobrih odnosov, ločena je že 3x, itd itd... Torej potem veš, kje tiči problem... Nikoli nismo klicali policije, ali se pravdali prek odvetnikov, ona pa to počne za vsako najmanjšo stvar...

Aston_11 je izjavil:

sandmat je izjavil:

pošlji mu nazaj zapisnik/sklep komunalne službe + račun za izvedeno storitev z obrazložitvijo, da boš v primeru insinuacij tožil njega.

Bedarija.



Zakaj bedarija?
Odvetnika bi tožil, ker je napisal, kar mu je stranka rekla? Neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

anonymous123 ::

@Aston_11

Saj jaz ne bi tožil odvetnika... Vendar se mi zdi dobra ideja, da bi poslal pritožbo in priložil ta zapisnik komunalne službe.

Meni je cilj, da dokažem, da ni moja krivda za zamakanje in da mi da mir, ne pa da se tožarim...

Aston_11 ::

Podpitanje - kako je mogoče, da je meteorni jašek tvoj, da morda ne gre za skupno lastnino ali solastnino, glede na to, da živita v hiši, ki je najbrž etažno razdeljena in ima skupne prostore in naprave, streho npr., s katere se odceja meteorna voda v jašek, ki bi po vsej logiki moral biti skupna naprava hiša in torej v skupni lastnini?

anonymous123 je izjavil:

@Aston_11

Saj jaz ne bi tožil odvetnika... Vendar se mi zdi dobra ideja, da bi poslal pritožbo in priložil ta zapisnik komunalne službe.
To je odlična ideja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

noraguta ::

anonymous123 je izjavil:

Hvala vsem za hiter odziv.

@noraguta vem, da se z vsakim normalnim človekom da vse zmenit. Vendar ona ne vem če je... V ulici z nobenim nima dobrih odnosov, ločena je že 3x, itd itd... Torej potem veš, kje tiči problem... Nikoli nismo klicali policije, ali se pravdali prek odvetnikov, ona pa to počne za vsako najmanjšo stvar...

Aston_11 je izjavil:

sandmat je izjavil:

pošlji mu nazaj zapisnik/sklep komunalne službe + račun za izvedeno storitev z obrazložitvijo, da boš v primeru insinuacij tožil njega.

Bedarija.



Zakaj bedarija?

glej tko bom reku , kurc probi.
Makar ce nis kriv če gre za par metrov cevi, izolacije in šajtrg betona, bo cnej kt pa pravdanje. Sicr odvisn, norc je norc pokaž dobro voljo, pol pa naprej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vikking ::

anonymous123 je izjavil:

Pozdravljeni!

Živim v dvostanovanjski hiši, zgornje nadstropje je moje, spodnje pa od sosede.

Dobil sem pošto od odvetniške pisarne. Soseda me je obtožila, da zaradi mojega jaška za meteorno vodo njej zamaka spodaj v kleti... Kako je to mogoče, da odvetnik kar tako napiše obtožbo, brez nekih strokovnih mnenj? Bila je tu komunalna služba in rekla, da ni mogoče, da ji zamaka zaradi tega jaška... Razlogov, zakaj njej zamaka je lahko najmanj 10

Zanima me kaj storiti, kako se odzvati na obtožbo?


Stopiti do kumnalne službe ki je izvedla storitev. Naj ti dajo zapisnik v pisni obliki (če ne še enkrat naj pridejo). Z dopisom pojasniš in prilogo zapisnika komunalne službe ki je opravila pregled, poveš da je bil pregled opravljen s strani strokovne službe, ter da za zamaknje ni kriv jašek za meteorno vodo.
Prav tako pa v dopis poveš, da si naj gospa najprej pridobi strokovno mnenje, kaj je posledica zamaknja.
Na vsak dopis odvetnika je potrebno obvezno odgovoriti, pa naj bo še trditev ali izjava tako banalna (odgovoriš z dokazi npr. zapisnik komunalne službe, tako jih najbolj zatolčeš). Vse se lahko kasneje kot dokaz uporabi na sodišču.

Ampak če živite v isti hiše v različnih nadstropjih, je jašek za meteorno vodo vendarle skupen, ter kot tak če se ugotovi da je potrebna sanacijaz, se delijo stroški če se ugotovi zamaknje?

Iskanje in plačevanje izvedencev pa bi pustil nasprotni stranki.

SeMiNeSanja ::

Od pisanja odvetnika, pa do pravdanja je še dolga pot.

V bistvu, če pošlješ odvetniku kopijo tistega zapisnika komunalne službe, vrneš žogico drugi strani, ki je potem na potezi, da dokaže, da zadeva ne drži - skratka, da mora sama pridobiti izvedensko mnenje, s katerim bo dokazala tvojo odgovornost za zamakanje.

Dejansko nasprotna stran nima trenutno nič drugega v roki, kot trditev stranke, da ji zamaka zaradi 'tvojega' jaška. Ti pa imaš zapisnik, ki je neke vrste 'izvedensko mnenje'.

Mislim, da si ti s tem že pokazal, da si pripravljen reševati zadevo brez pravdanja, tako da bi bil tisti odvetnik čudak, če bi s tem rinil na sodišče - vsaj brez trdnega dokaza, da je tisti 'tvoj' nesrečni jašek dejanski krivec za zamakanje pri sosedi.

Se pa tudi strinjam s predhodniki, da bi moral biti jašek 'skupna lastnina' in se strošek eventualne sanacije deliti na vse lastnike.

Ne vem pa, kako je s stroški sanacije zamakanja, če je razlog katerikoli drugi. Če zamaka streha, strošek sanacije bremeni vse lastnike hiše. Nebi se čudil, če tudi v tem primeru, ko zamaka v kleti, ne gre strošek sanacije po istem principu na vse lastnike. Seveda tudi ni nepomembno zakaj zamaka. Če ima soseda netesna okna, je to potem čisto njen problem....

frke ::

anonymous123 je izjavil:

Soseda me je obtožila, da zaradi mojega jaška za meteorno vodo njej zamaka spodaj v kleti

Dejstvo:Sosedi zamaka.
Eden od možnih virov je meteorni jašek. Ni mi jasano, kako je lahko samo tvoj - ali ni skupna lastnina?

Če je jašek res tvoj in je star, beton razpokan itd, potem imam soseda lahko prav. Jaz bi jašek za vsak slučaj naredil vodotesen (obstajajo premazi) ali ga zamenjal. To te bo stalo minimalno denarja, ampak na ta način boš 100% izključil svojo odgovornost.

Vikking ::

frke je izjavil:

anonymous123 je izjavil:

Soseda me je obtožila, da zaradi mojega jaška za meteorno vodo njej zamaka spodaj v kleti

Dejstvo:Sosedi zamaka.
Eden od možnih virov je meteorni jašek. Ni mi jasano, kako je lahko samo tvoj - ali ni skupna lastnina?

Če je jašek res tvoj in je star, beton razpokan itd, potem imam soseda lahko prav. Jaz bi jašek za vsak slučaj naredil vodotesen (obstajajo premazi) ali ga zamenjal. To te bo stalo minimalno denarja, ampak na ta način boš 100% izključil svojo odgovornost.


Meni bolj zgleda, da s sosedo ni v najboljših odnosih, ter da se je vzrok da je odšla k odvetniku, že prej začel drugje.

Sicer pa lahko popravi jašek, ženska pa spet najde drugo stvar za katero misli da je krivo, za zamakanje. Vsekakor pa meteorni jašek nekako sodi med "skupno" popravilo, pa se je mogoče že zalomilo tukaj. Da pač OP ni pripravljen prevzeti svojo polovico investicije.

Heavy ::

Vikking je izjavil:

Meni bolj zgleda, da s sosedo ni v najboljših odnosih, ter da se je vzrok da je odšla k odvetniku, že prej začel drugje



Saj OP je napisal, da je skregana z celo ulico in da stalno vpleta policijo / odvetnika.

Ales ::

In kaj pol če je to napisal? To, da OP piše, da je nekdo "skregan s celo ulico" in "3x ločen" in da se zato kao ve, kdo je kak, meni več pove o OP-u kot o tej osebi. ;)

Sicer pa so pripombe o skupni lastnini in ugotavljanju stanja z zapisnikom izvajalca itd. več kot na mestu. Da ne govorim o tem, da naj gresta OP in soseda skupaj pogledat in se zmenit, šele če to ne gre, pa dalje. Saj kaj več tukaj niti ni za povedat.

anonymous123 ::

Spori so se dogajali že od samega začetka, pa smo vedno mi popustili, čeprav nismo bili krivi... Že prejšnji lastniki naj bi se odselili iz hiše samo zaradi nje...

En primer izpred preteklih let: Dvorišče smo hoteli tlakovati. Zmenili smo se za vrsto tlakovcev in vse. Strošek naj bi se delil za tlakovce, pesek ipd. Delo je bilo izključno naše torej zastonj. Se pravi angažiranje okoli 10ih prijateljev da smo to prekopali, odpeljali, zasuli in začeli tlakovati.. Problem je bil, ker so bile tri različne velikosti tlakovcev (kvadrat, pravokotnik,..) in si moral po dolečenem zaporedju tlakovati, da si lepo porabil vse tlakovce. No mi nismo vedeli in smo pri našem delu začeli z narobno postavitvijo. Ko smo to videli, da je narobe smo začeli pravilno tlakovati (ma se sploh ne opazi kakšna napaka...) ampak njej je šlo to takoj v nos in se začela kregati, razgrajati... Ni hotela razumeti, da smo nehote zgrešili. In seveda smo se skregali. Ma to je bil seveda njen cilj.. Lepo je imela že vse pripravljeno, ni plačala niti centa,... Nato je samo kupila svoje tlakovce čisto drugačne in sama tlakovala svoj del.. In izgleda zelo grdo.

Torej povejte mi ali je to normalno? Kupiš vse potrebno, vse narediš, se trudiš, in potem te takole zafrkne?

Vezano za jašek:

Mi smo ta jašek približno dve leti nazaj že premazali z vodotesnim premazom, ker je že takrat morila, da je to naš problem.. Smo rekli ok bomo popravili... Vendar tako več ne gre naprej.. Vedno popuščamo in ona misli da je vsemogoča.

ps. Kaj pa njen pes, ki laja celo noč? in ščije po našem delu zida... Če bi hoteli bi tudi mi hodili do odvetnikov in se šli to igrico.. Ampak (žal?) mi smo ljudje, ona človek sigurno ni ;) Sicer pa če ima kdo kak predlog glede tega psa lahko napiše :)

Ales je izjavil:

In kaj pol če je to napisal? To, da OP piše, da je nekdo "skregan s celo ulico" in "3x ločen" in da se zato kao ve, kdo je kak, meni več pove o OP-u kot o tej osebi. ;)

Sicer pa so pripombe o skupni lastnini in ugotavljanju stanja z zapisnikom izvajalca itd. več kot na mestu. Da ne govorim o tem, da naj gresta OP in soseda skupaj pogledat in se zmenit, šele če to ne gre, pa dalje. Saj kaj več tukaj niti ni za povedat.


Hahaha, in kaj misliš povedat? Kaj ti to pove o meni? Povem samo dejstva, da ona za vsako stvar išče konflikt ;)

Zgodovina sprememb…

St235 ::

frke je izjavil:

anonymous123 je izjavil:

Soseda me je obtožila, da zaradi mojega jaška za meteorno vodo njej zamaka spodaj v kleti

Dejstvo:Sosedi zamaka.
Eden od možnih virov je meteorni jašek. Ni mi jasano, kako je lahko samo tvoj - ali ni skupna lastnina?

Če je jašek res tvoj in je star, beton razpokan itd, potem imam soseda lahko prav. Jaz bi jašek za vsak slučaj naredil vodotesen (obstajajo premazi) ali ga zamenjal. To te bo stalo minimalno denarja, ampak na ta način boš 100% izključil svojo odgovornost.


Ravno obratno. S tem ko bo izvedel sanacijo bo potrdil domnevo sosede, da je on kriv za zamakanje in škodo, ki je nastala in ga bo še bolj napadla.

Če imaš dokazila, da jašek ni kriv za škodo potem to odgovori odveniku. Ni pa nikakršne potrebe, da mu dejanske dokumente pošiljaš. ZAdostuje navedba, da je komunalna služba dne XY izvedla ogled in podala pisno mnenje o tem, da jašek ni kriv za zamakanje. Na podlagi tega se ne čutiš odgovornega za škodo, ki jo ima soseda z zamakanjem in zavrač njihove zahteve.

Potem je pač na sosedi ali se bo odločila za morebitno tožbo ali ne. Bi pa v tem času jaz na tvojem mestu temeljito preveril ali res ni povezave med zamakanjem in jaškom.

111111111111 ::

anonymous123 je izjavil:

Spori so se dogajali že od samega začetka, pa smo vedno mi popustili, čeprav nismo bili krivi... Že prejšnji lastniki naj bi se odselili iz hiše samo zaradi nje...

En primer izpred preteklih let: Dvorišče smo hoteli tlakovati. Zmenili smo se za vrsto tlakovcev in vse. Strošek naj bi se delil za tlakovce, pesek ipd. Delo je bilo izključno naše torej zastonj. Se pravi angažiranje okoli 10ih prijateljev da smo to prekopali, odpeljali, zasuli in začeli tlakovati.. Problem je bil, ker so bile tri različne velikosti tlakovcev (kvadrat, pravokotnik,..) in si moral po dolečenem zaporedju tlakovati, da si lepo porabil vse tlakovce. No mi nismo vedeli in smo pri našem delu začeli z narobno postavitvijo. Ko smo to videli, da je narobe smo začeli pravilno tlakovati (ma se sploh ne opazi kakšna napaka...) ampak njej je šlo to takoj v nos in se začela kregati, razgrajati... Ni hotela razumeti, da smo nehote zgrešili. In seveda smo se skregali. Ma to je bil seveda njen cilj.. Lepo je imela že vse pripravljeno, ni plačala niti centa,... Nato je samo kupila svoje tlakovce čisto drugačne in sama tlakovala svoj del.. In izgleda zelo grdo.

Torej povejte mi ali je to normalno? Kupiš vse potrebno, vse narediš, se trudiš, in potem te takole zafrkne?

Vezano za jašek:

Mi smo ta jašek približno dve leti nazaj že premazali z vodotesnim premazom, ker je že takrat morila, da je to naš problem.. Smo rekli ok bomo popravili... Vendar tako več ne gre naprej.. Vedno popuščamo in ona misli da je vsemogoča.

ps. Kaj pa njen pes, ki laja celo noč? in ščije po našem delu zida... Če bi hoteli bi tudi mi hodili do odvetnikov in se šli to igrico.. Ampak (žal?) mi smo ljudje, ona človek sigurno ni ;) Sicer pa če ima kdo kak predlog glede tega psa lahko napiše :)


Hahaha, in kaj misliš povedat? Kaj ti to pove o meni? Povem samo dejstva, da ona za vsako stvar išče konflikt ;)


Ste pa res šalabajzerji glede tlakovcev. :) Že tako je besneča, mar bi tlakovce razdrli in še enkrat naredili pravilen vzorec pa bi bilo. Drugič pa najprej denar potem pa tlakovci, samo mene bi tudi iz tira vrglo, da imate pri sebi eno vrsto tlakovcev, jaz imam pa drugo, delimo pa stroške pol/pol.

Glede psa... Kos pločevine z akumulatorjem, to lepo reši, samo si pa res znaš nakopat kako tožbo, glede mučenja živali.

Če ste cev premazali, potem pa itak nima kaj sikat. Je nekako logično, da cev ne pušča, razen če ste tako dobro namazali kot ste tlakovali. :)

Gama ::

Medsosedski odnosi, to moraš delat žurke, z autom na gas nabijat, pa postavt gnoj tm zraven, pa še kej..... Tko da vid da ne more tega trpet in se potem sprijazne z realnostjo in ti neha težit.

m0LN4r ::

Pa nabavi še ti psa, ki bo scal pa lajal, po možnosti večjega in močnejšega od njenega :D
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

konspirator ::

Troll tema ?

Kako imate urejeno etažno/skupno lastnino ?

Heavy ::

Gama je izjavil:

Medsosedski odnosi, to moraš delat žurke, z autom na gas nabijat, pa postavt gnoj tm zraven, pa še kej..... Tko da vid da ne more tega trpet in se potem sprijazne z realnostjo in ti neha težit.


Take so slepe, mislijo da je ves svet kriv za njihove težave. To bi samo še poslabšalo reči.


EDIT: a ni bila ista tema čas nazaj tu gor? Se spomin da sta ravno tako bila dva, vsak v svojem nadstropju, pa je bilo neko kreganje glede jaška / puščanja vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Heavy ()

Ales ::

anonymous123 je izjavil:

Spori so se dogajali že od samega začetka, pa smo vedno mi popustili, čeprav nismo bili krivi... Že prejšnji lastniki naj bi se odselili iz hiše samo zaradi nje...

Naj bi, ha? Sem gledal ta film pred kratkim, sigurno je pod hišo staro indijansko pokopališče, soseda pa je v resnici stara šamanka / vesoljec / zli duh / vampir / pobesneli gremlin / reinkarnirana zombi marjetica. Ubogi vi, ne vem, kaj bo z vami.

Kar se sporov tiče, pa ne popuščajte za tisto, kar nima ona prav, uredite pa vse, kar ima prav. A ni enostavno? Ti je kdo kriv, da popuščate, kjer ne bi smeli? In ona verjetno isto razmišlja, potem ste pa vse bolj besni drugi na druge.


En primer izpred preteklih let: Dvorišče smo hoteli tlakovati. .... No mi nismo vedeli in smo pri našem delu začeli z narobno postavitvijo. .... Ma to je bil seveda njen cilj.. Lepo je imela že vse pripravljeno, ni plačala niti centa,...

Imaš prav, s tem, ko se je strinjala, da bodo izvajalci "A je to", je namerno sama zafrknila stvar. Vse je pripravila že vnaprej... s skrajno premeteno izbiro izvajalca... Soseda je kriminalni veleum, ti povem... :))

A da bi pa popravili napako, ki ste jo vi naredili, pa ne? Mora ona to gledat na dvorišču naslednjih 20 let in plačat stroške, brez možnosti reklamacije slabo opravljenega dela? In namesto, da bi se zmenili, je šla posebej tlakovat svoj del dvorišča? Ma vi ste lih za vkup, en bolj tupast, kot drug.


ps. Kaj pa njen pes, ki laja celo noč? in ščije po našem delu zida...

Naj vaš odvetnik sosedi napiše dopis, da vam zamaka in da zahtevate, naj na svoje stroške naredi hidroizolacijo.

Ne, saj štekam, kaj hočeš povedat, čisto jasno je, da ste vi super, soseda pa zlobna čarovnica iz sosednje galaksije, ki ima ... ne moreš verjet... psa?!? :)) Zombi apokalipsa bo, zdaj zdaj.


Hahaha, in kaj misliš povedat? Kaj ti to pove o meni? Povem samo dejstva, da ona za vsako stvar išče konflikt ;)

Pove mi, da ste najbrž lih za skp... ;)

anonymous123 ::

Ok Ales hvala za tvoje mnenje

Sicer pa lahko izbrišete temo, sem dobil potrebne dobre odgovore za kar se tem uporabnikom zahvaljujem. Seveda pa morajo obstajati tudi taki, ki so pač malo posebni :))

Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

lopov ::

Živ,

mnenj in nasvetov si dobil precej, me pa zanima, kako je možno da "tvoj" jašek zamaka če pa si napisal, da gre za dvostanovanjsko hiši in si ti zgoraj -- po zapisanem si predstavljam da imate skupno streho, torej je odvod meteorne vode skupna zadeva in ne more biti samo tvoj problem.

Lp,
b.

fosil ::

Meni tudi ni jasno tole z meteornim jaškom.
Za kakšen jašek gre?
Kot že omenjeno, streha je skupna in tvoj jašek je tudi njej jašek.
Tako je!

bambam20 ::

anonymous123 je izjavil:


ps. Kaj pa njen pes, ki laja celo noč? in ščije po našem delu zida...


Pejt v tožbo. Samo ti ne boš šel, ker si preveč "dober" a ne.

Njen pes nima kaj lajat cele noči. Kršenje miru. Jaz bi jo za začetek prijavu na policijo, ker ti krati mir. Ponoči morajo tudi psi biti tiho.

Lulanje po zidu? vandalizem...

jaz bi jo stožu tok, da bi se baba odslelila.

111111111111 ::

Ojej... Kaj pa takole. Če je gospa sama, ji za božič nesite piškote in ji voščite vesele praznike. Kdaj se ji ponudite za kaj pomagat ali ka jiz trgovine prinest? V nedeljo jo povabite k sebi na kosilo, pa se v miru pogovorite glede jaška. Za prepir sta vedno potrebna dva. Vedno.

AndrejS ::

Če si prepričan da ti nisi kriv za zamakanje in odvetnik ni poslal "priporočene" pošte, potem to lepo ignoriraj.

toplakd ::

Najbolje jo je še četrtič oženit.

Vikking ::

toplakd je izjavil:

Najbolje jo je še četrtič oženit.


Najbolje da njeno hčerko oženi, naštepa froce, da bo tašča imela delo z vnuki, ne pa sosedi.

M-XXXX ::

Ojej... Kaj pa takole. Če je gospa sama, ji za božič nesite piškote in ji voščite vesele praznike. Kdaj se ji ponudite za kaj pomagat ali ka jiz trgovine prinest? V nedeljo jo povabite k sebi na kosilo, pa se v miru pogovorite glede jaška. Za prepir sta vedno potrebna dva. Vedno.

Za prepir sta absolutno potrebna dva.

Vendar kot kaže, se OP nič pretirano ne krega z njo. Glede na napisano ga le ona večkrat obtožuje določene stvari...

;-) ::

s sosedi reševat spore preko sodišča je bedakasto, najbolje je pokazat da si totalno tele in da se z tabo negre pogovarjat, potem te pustijo pri miru.

b00mer ::

Podobno je bilo pri meni
Enkrat pršla gor, rekla da mam orgije v fletu itd...res smo bli mal glasni..samo smeh nobene muske, skakanja, nic. Se lepo opravičim, nikoli več ponovilo. Od takrat sem hodil po prstih, bejbi nism pustu, da obeša perilo po 22 uri itd..se od nje sm poslusov kera pička sm :) Nikoli nisem mel sosedskih sporov in ta scena me je res mal šokirala.
Pol pa enkrat pridem dam vs sfukan polne roke vrečk in v vratih vidim zataknjeno "pismo". Pisalo je, da bo poklicala nevemkerga, ker se v mojem stanovanju dogaja čudne stvari itd..Prtisk se mi dvigne na 200 grem takoj dol, uglavnm tok sm biu zivcn, da sm se kr tresu in je mal mankal, da je nism kresnu..Spoštujem starejše, ne maram se kregat, štekam, da so nekateri osamljeni, imajo tezave sami s sabo ampak mene jebal ne bojo.
Stara je dojela kako in kaj, zdej mam mir :]

Eni pač nimajo druzga dela in drkajo za vsako malenkost in take bedake je treba takoj ustavit!

SeMiNeSanja ::

111111111111 je izjavil:

Ojej... Kaj pa takole. Če je gospa sama, ji za božič nesite piškote in ji voščite vesele praznike. Kdaj se ji ponudite za kaj pomagat ali ka jiz trgovine prinest? V nedeljo jo povabite k sebi na kosilo, pa se v miru pogovorite glede jaška. Za prepir sta vedno potrebna dva. Vedno.

Sam nikar tiste 'posebne piškote' z dodatkom, da ne bomo potem spet brali o nekih zastrupitvah!

SimplyMiha ::

Sami zdraharji...

Trololololol ::

Enostavna resitev. Odvetniku ne odgovarjaj, pridobi mnenje komunale, ce je potrebno placaj za njihov pregled. Na sodiscu potem vse prepustis svojemu pdvetniku, ti pa doma srkas kavo.

Jst ::

Meni so sosedi poklicali policijo, ker je pes (doberman) lajal skozi okno - bilo je med deseto in enajsto zvečer.

Policisti mi sicer niso napisali nobene kazni, ampak izrekli "samo" "ustno opozorilo".

Moji sosedi vsak vijend, petek in soboto, zadaj, kjer imajo (ne vem, kako bi poimenoval) mini hiško (ena soba, kjer so imeli včasih drva, sedaj pa imajo notri grill, TV, radio, ...). No, in tam od pomladi do jeseni, vsak petek in soboto pijejo (včasih tudi pečejo), rajajo, in so nasploh glasni.

Ko sem opravil s policisti, ki se jim je vse skupaj zdelo smešno (dobesedno - so mi rekli, da kadar folk kliče na 113, se morajo odzvati in napisati poročilo. Če bi klicali na 01-XXXXXXX lokalno telefonsko številko, jim tega ni treba), sem počakal, da se zberejo pri tisti hiški in jim lepo povedal, da če mi mislijo še enkrat poklicati policijo na dom, da bom vsak petek in soboto, ko so po deseti res glasni (ker so tudi že pijani), vsakič poklical policijo.

Od takrat mi ni policija prišla na dom - sosedi pa vseeno rajajo na glas za vikend.

Je*at ga. Mene sicer to v 90% ner moti, ampak da pokličejo policijo, ker pes laja iz stanovanja... No, eni so res trčeni. Kadar je okno na stežaj odprto, se res lajanje zelo sliši, ampak več kot 20 minut ne laja zapoedoma. Sosedi se pa derejo, pojejo, kričijo od 9ih do okoli enih-dveh, kar je pa res moteče, brez premora. Ampak iz njihove perspektive moj pes ne sme lajati, oni se pa lahko derejo vsak vikend približno pol leta.

Jaz policaje ne bom klical, razen če bom sprovociran, ker jih bodo poklicali oni. Ampak če se to zgodi, bom klical vsak vikend na 113, ker zaradi njihovega rajanja (stari od 50-60 let) ne moreš zaspati, če imaš na stežaj odprto okno.


---

Problemi z sosedi so najhujši. Hočeš imeti dobre odnose, da sam ne izpadeš pi*za, leta (že več kot desetletje) prenašaš njihovo pijano petje, potem ti pa ONI pokličejo policijo, ker pes laja. Kaj pa naj? Mjavka? Groza...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bambam20 ::

Jst je izjavil:

Kadar je okno na stežaj odprto, se res lajanje zelo sliši, ampak več kot 20 minut ne laja zapoedoma.


Ni priporočljivo, da pes v mestu, sploh v bloku laja , ker je moteče. Sploh ni sprejemljivo,da laja po 22-i uri in celo 20 minut? NA koga oz. kam pa laja?


Sosedi pa ravno tako nimajo kaj biti glasni po 22-i uri. Tako je. Če jim pa kaj ne paše se pa naj dosleijo v hišo nekam v osamo.
V tem primeru bi moral pes obiskovati pasjega psihologa, ker ni povsem duševno zdrav, da laja za brez veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

scipascapa ::

sosedi pa mentalno bolnico, ker po 22 uri se nimaš kaj dreti in motiti ostalo okolico.

Jst ::

Sosedi imajo "veselico" do dveh, treh, ob štirih že omagajo, že 20+ let. In nisem(/nismo) niti enkrat poklical policije, niti nisem jim težil, če so lahko tiho.

Oni bi pa vsaj prvo prišli do mene, če lahko utišam psa. Ampak je lažje poklicati policijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brane22 ::

p4846992 Za prepir sta absolutno potrebna dva. [/st.citat naj bi izjavil:



Tudi za umor sta vedno potrebna vsaj dv


Tudi za umor sta vedno potrebna vsaj dva. So what.

bambam20 ::

scipascapa je izjavil:

sosedi pa mentalno bolnico, ker po 22 uri se nimaš kaj dreti in motiti ostalo okolico.


Škoda, ker nimamo za takšne zadeve zakonsko kakšnih 500-600€ pa se to ne bi dogajalo oz. bi se kmalu prenehalo.

Jst ::

Evo, se je že začelo za ta dan.

Okno imam odprto na kip.

In slišim prvo ženski glas - vmes so tudi moški. AAAAiiiiii. Kaj ne morem?!!!?! Boš videl. IIIiiiiiiii. AAAAAUUUUuuu. EEEEEJ. ?????? boš pokazala. PAZI! HAHAHAAHAHAHAAAAA. Dej prineesi ???? iz ????. Mami? MAMI!!!! AJDE GREMO. TI ??????. DEJ NO! HAHAHAHHAHAHAHA. Dej No, ????. Zakaj tako mešaš? IHIHIHIHIHI. "Pok" (balona verjetno). MAMI, MAMI, ???? mi je počil ????' zanalašč. ..... Zdej pa ti ????. Ne znaš. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. KAr na enkrat ????, kar na enkrat ????....... In tako dalje.


(dobra minuta, zraven pa gledam Dark Matter v Surround načinu.)

Razdalja je ene 70 metrov od okna do njihove "kučice" ali ne vem kako bi poimenoval.

Glasnost se bo samo stopnjevala.

In vmes bo moj pes nekaj minut lajal. Mogoče na njih, mogoče na kakšno pijano, kričečo bando, ki bo šla po pločniku mimo hiše.


---

Več kot dvajset let bi lahko skoraj vsak petek in soboto poklical policijo. A nisem tak. Mogoče bi pa enkrat moral... Ne vem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

konspirator ::

Jst
Brez zamere, si navaden pezde, rad bil pa tuna.
Če bi meni sosedi delali tak kraval vsak vikend bi opravili v prvem tednu.


Policisti mi sicer niso napisali nobene kazni, ampak izrekli "samo" "ustno opozorilo".

Nima zakonske podlage, zato se je naredil pametnega (policaj).
Da pes ne sme lajati, well good luck with that.

Sicer so nekatere občine sprejele občinski odlok, vendar to je nekje v zraku (tehnične podrobnosti npr.).
http://m.slovenskenovice.si/novice/slov...
http://www.24ur.com/novice/slovenija/ps...

Furbo ::

Jst je izjavil:

Kadar je okno na stežaj odprto, se res lajanje zelo sliši, ampak več kot 20 minut ne laja zapoedoma.


Ja, nezakonito je šele po 21 minutah.

Resno? Pes ti nabija po 20min in se čudiš, da koga moti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

konspirator ::

Jst je pravi kandidat za novega pogajalca s Hrvati za mejo ali morebiti celo za novega premierja.
Vse za ljubi mir s s sosedi :)), četudi bo meja na Bledu in nam "kdor ima 5 minut časa" skače po glavi.

Jype je v primerjavi z njim Stalin in Polpot hkrati.
btw, res mi ni jasno kako da imaš dobermana, ker si po pisanju (po gaussu) čisto mimo tipičnemu profilu lastnika.


Kako se je razpletla zgodba prvotnega avtorja teme ? Ta teden je bil vsaj 3x dež.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Furbo je izjavil:

Jst je izjavil:

Kadar je okno na stežaj odprto, se res lajanje zelo sliši, ampak več kot 20 minut ne laja zapoedoma.


Ja, nezakonito je šele po 21 minutah.

Resno? Pes ti nabija po 20min in se čudiš, da koga moti?


Njemu je to normalno =). Mene moti, če pes sosedu laja brez razloga 1 minuto .. Laja pa brez razloga..

Tarzan ::

Si sicer ne predstavljam 20 mintnega lajanja, ampak več ur trajajoče kruljenje sosedov, ki mislijo, da jih je stvarnik trofnil s popolnim posluhom pa poznam še predobro. Če so se res spravili nate zaradi pasjega laježa, bi jih sam zaradi spoštovanja do svojega družinskega člana, psa, vsakič po 22. uri prijavil policiji.

Stopnjevanje agresije bi me sicer verjetno po par mesecih spravilo v kak jarek med mojo domačijo in njihovim rajališčem, ampak nima veze, glavno, da imajo Slovenske novice kaj za pisat.


Vsak sosed ima kako zadevo, ki ga gloda, verjetno oni iz tega razloga ne tolerirajo tebe / vaših. V takem primeru, če dialoga ni možno speljati na kulturen način, pokaži tepcem ogledalo. Vsi imamo takšne sosede in marsikdo verjetno dela sosedu krivico, ker je dovolj en pokvarjen dan in trapast pizdun nekaj generacij nazaj, ki je zakuhal kako medsosedsko pizderijo, ki je genetsko prenosljiva in traja, dokler se enega od sosedov ne izkorenini ali preseli.
Naberi pol kile poguma in jim med rajanjem osebno povej, da ne moreš spat, da pes ne more spat in da naj stišajo ali se umaknejo noter, ker na tak način sami ustvarjajo negativno klimo in so sami bistven razlog morebitne pasje agresije (verbalne :P).

S sosedi se lahko razumeš ali pa se ne razumeš - če se, kot veleva slovenska folklora, ne, potem si v riti.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati zlo glasno mrcino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9515993 (2401) FrRoSt
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132669 (16506) Invictus
»

Pravni nasvet

Oddelek: Loža
244813 (3998) MIHAc27
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023387 (21628) joze67

Več podobnih tem