» »

pc zmrzuje, ostal brez idej

pc zmrzuje, ostal brez idej

amigo_no1 ::

Na pc-ju z matično ploščo Gigabyte GA-7N400S-L so se začele dogajati čudne stvari, winsi xp sp3 zamrznejo brez nekega vzorca - ni nobenega modrega zaslona - temperature so ok, notranjost pcja je spihana 2 tedna nazaj. Navito ni nič in nikoli bilo.
V sistem ni bil dodan noben nov program, ki bi povzročal zmzovanje.
Preden se windowsi do konca naložijo (ko se prijaviš v račun) se sliši da se disk za par sekund ustavi, disk je bil preverjen z orodjem proizvajalca (full scan) ter z windows chkdisk /f /r stikalom (ni najdeno slabih sektorjev)l. Je pa vseeno čudno ker program "HD Tune Pro" javi "Ultra dma crc error count" za oba diska (razlog naj bi bil kabel, samo diska sta eden ide, drugi sata, tako da bi bila naenkrat oba kabla zanič bi bilo skoraj neverjetno).Ohišje je drugače vedno zaprto, hrčkov ni v bližini.
Rami so preverjeni z memtest86, skupaj in posamično.

Sem za test bootal v knoppix live ter hirens mini win xp, kjer se tudi zgodi zamrznitev.
Zamenjal sem grafično & napajalnik, na testni disk (wd 20 gb) poskusil namestiti win xp , ne gre do dokonca, po drugem rebootu (tik pred koncem namestitve), ko v winsih ustvariš račune uporabnikov zamrzne.

Ostane matična ali procesor.

HD Tune Pro



voltaže HWMonitor
  • spremenilo: amigo_no1 ()

Duhec ::

Dobro poglej kako je s kondenzatorji na osn.plošči. Lahko je s tem problem.

Wox ::

5V je čuden. Kabel ali pa HD krmilnik ga zgleda tudi fiksa.

@heker: Pejt rajš plavat v Muro.
Commodore 64

amigo_no1 ::

SAta/ide kabla sem zamenjal in je isto, torej ostane samo HD krmilnik izmed možnih krivcev.Rešitev ?

Bi znal tale kondenzatorji biti krivec (je zgornja "kapica" rahlo dvignjena &izbočena) ?

levo zgoraj (ima tudi sivo pikico velikost cca 1 mm)


(kondenzator levo spodaj je v redu, pri njem gre le za igro senc)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pyr0Beast ::

Ja, a res ? :))

Ta plata ima že znane probleme s kondiji.

Lepo cvili pod obremnitvijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

amigo_no1 ::

Če kaj pomaga:
pc je bil ćez noč ugasnjen (12 ur), ga naslednji dan prižgem, sistem se naloži, uporabnik pride v OS. nato v isti minuti zmrzne - ni več miške, tipkovnica se ne odziva, naredim hard reset z gumbom, potem dela dalje skoraj normalno (do naslednje zmrzali).

@Pyr0Beast
Ne boš verjel: nikoli niti mu ne reče
(sem že imel en tak pc z intel MB (815 čipset) ter p4 1.8 cpu-jem na mizi in vem kako se sliši ko piska).

Je kondenzator potem ?

Pšenični ::

Tisti kondenzator na levi, ta velik rjavi je 100% zanič. Vprašljiv je tud tisti zgoraj na desno.

Zadeva je rešljiva. Ensotavno jih zamenjaš. Če ne veš sam, daš da ti naredi kolega. Kondiči morajo biti enake ali višje napetosti, in enake kapacitete. Vzameš istega proizvajalca, morajo pa biti za to namenjeni, ne smeš tlačit gor kakšnih navadnih elektrolitov.

Mi je brat zamenjal 7 kondenzatorjev na m2n-e. Namesto 6,3v 820 m faradov sem dal 1000 mikro in 6,3 V. Šlo je voltažni sklop okrog pci-e reže eden pa od ramov.

Plata dela že 14dni BP. Z atlonom 5000+.

Kupil pa sem plato od enega na slo-techu, kateremu sem tudi poslal slike popravila. V glavnem je tako, da ko plato pregledaš se še kaj lahko najde, lahko pa da je samo eden.

Tisti tvoj rjav je že prav lepo napihnjen. Poleg tega že "pušča"....

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Ne boš verjel: nikoli niti mu ne reče

Druga serija ? Vem da so bili dve.

Daj poslikaj spodnji del plate.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pšenični ::

Poslikaj celo plato, da vidimo. Če so šli kondiči le okrog proca je to skoraj zmeraj rešljivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem blue skrin !

Oddelek: Pomoč in nasveti
341523 (1108) ST-777
»

Lastniki poceni LCDjev- pozor na slabe kondije ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9710633 (5244) Pyr0Beast
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712313 (9083) Pyr0Beast
»

Caviar Black umira (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
757448 (5584) filip007
»

RAID 0 Rešitev za ASUS P5KC ?

Oddelek: Strojna oprema
191377 (1032) st0jko

Več podobnih tem