» »

Monitor ne zazna Grafične kartice !

Monitor ne zazna Grafične kartice !

urbyluzar ::

Pozdravljeni !
imam eno vprašanje - malo čudno !
Imam Grafično GTX 295 v računalniku , imam 2 monitorja(ne oba priklučena ... samo enega ! ) ... če imam prikloplenega na tastari monitor - ni lcd ... mi normalno odpre sliko in vse ... če pa priklopim grafično na ACER LED LCD 24 " pa mi grafične sploh ne zazna.. zelena lučka na monitorju se ne prižge ... gori samo oranžna . Monitor normalno dela povsod drugje in tudi na tem računalniku , če je noter druga grafična kartica - 8500 GT - silent ....
MORDA KDO VE KAKŠEN BI BIL RAZLOG , da na tastarem monitorju dela- kartico zazna , na LED LCD-ju pa ne ?

iskreno hvala in lp !

urbyluzar ::

neve noben ?!

69charger ::

Probaj drug kabel.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

urbyluzar ::

69charger je izjavil:

Probaj drug kabel.


hmmmm.. joj na to pa nisem pomislu...-.- ajoj ... ma to sm že use provau use načine kablou in razdeliuceu !

Highlag ::

Moja nova mašina tud noče slike prikazat na DVI priključku LCD monitorja, le na CRT. Pa je LCD prej čist lepo delal na DVI priključku. Monitorja ne prepozna pa je kar lepo tiho. Novega samo zato ne bom kupoval... ;((
Never trust a computer you can't throw out a window

amigo_no1 ::

Imaš na Acerju kakšen gumb "Source" ?

Narayan ::

Poigraj se z ločljivostjo, mogoče ti osveževalne hitrosti nagajajo.

LedStorm+++ ::

Ja uporabi VGA-DVI adaptrček za na kartico. Je tud ena rešitev :|
Pingvin :-)

urbyluzar ::

še zmeraj ne dela ! probal sem tako ,da sem priklopu tastar monitor ,na katerem sem dal osveževanje na 60 HZ nato pa odklopil in na hitro priklopil LEC LCD , še vedno nič ... Source gumba nimam ... na bratovem računalniku je tudi naštimano na osveževanje 60 HZ pa dela normalno , na mojmu ne ! ... probal sem že z vsemi adaptreji ;) aja še to , včasih mi je monitor delal normalno ta LED LCD na moji GTX 295 , pol sem pa dobil nazaj po zamenjavi matične in procesorja , je use normalno delalo , potem sem pa izklopil napajalnik in lepo use kable uredil ,da je blo lepše in bolše spelano .... od takrat mi ga ne zazna več ... na bratovem dela normalno ............še kakšna možna rešitev ? lp

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Poskus najprej nastavit resolucijo 800x600 na navadnem crt in potem priklopi lcd.
Al ti v dosu dela lcd ali ne? Pa poskus z adapterjem dvi-vga,in priklopi lcd prek vga kabla če ma vga vhod.

Kaj si dal termalno pasto že na procesor xD

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

priklopi oba monitorja crt naj bo primarni, lcd pa sekundarni, poskrbi da namizje razširiš na oba in poskusi z različnimi nastavitvami za lcd monitor poglej če sploh sistem zazna monitor

urbyluzar ::

Valvoline.... hahah ne nism še dau ... čakam pasto ... ga mam sam na 2.6 zaenkrat ,da se ne greje :)

dc10 ::

Probaj še kakšen drug LCD monitor na DVI priključek. Če ne dela, je lahko tudi z grafično kaj narobe... Tastar monitor imaš verjetno na VGA priključek?? Tvoj LCD nima VGA priključka?

Siddh ::

v biosu nastavi da imata dvi in vga izhod isti signal ;)
mogoče je to krivo

urbyluzar ::

dc10 ...... grafična normalno dela , saj sem meu pred kratkim pri prijatleju računalnik in je imeu gor proklopljen nevem en LCD se mi zdi ,da 19ko ... tko ,da drugi lcd normalno delajo ....

Quatt........ kje pa se da to nastavit v biosu sem neki isku pa nism najdu ?

hvala in lp

Siddh ::

trenutno se ne spomnim najbolje ampak vem da je neka opcija ki ima možnost vga/dvi ali pa vga/hdmi nisem pa ziher če je to tudi na tvojem kompu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvojni monitor

Oddelek: Strojna oprema
383756 (2575) BorutK-73
»

vga ali dvi-razlika

Oddelek: Pomoč in nasveti
263377 (2887) 6151
»

GTX 295 ne zazna monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
6822 (749) amigo_no1
»

Geforce ti 4200 ne prepozna lcd na dvi priklop???

Oddelek: Strojna oprema
6918 (807) turok
»

Monitor DVI pokvarjen?

Oddelek: Zvok in slika
141565 (1342) RPG

Več podobnih tem