» »

Monitor DVI pokvarjen?

Monitor DVI pokvarjen?

TheGuardian ::

Pozdravljeni!

Imam monitor Samsung 940B, ki ima tako digitalni kot tudi analogni vhod. Grafična 6800GT na drugi strani ima 2 digitalna izhoda.

Če monitor in grafično povežem preko analognega kabla in analog-digital adapterja, dela vse normalno, če pa ju povežem direktno preko digitalnega kabla, pa je slika zelo slaba, kot bi bila le 16-bitna in ne 32.

Torej zanima me, če je možno, da se je na monitorju pokvaril DVI v takem smislu, da nekako prepušča le 16-bitno sliko? Ali bi lahko bilo temu morda vzrok še kaj drugega?

Hvala za odgovore!

Opkow ::

Pa si znizal frekvenco osvezevanja na 60 Hz?

Kato ::

Jaz imam isti problem s Samsung 193p+, samo pri meni je celo tako, da preko digitalnega kabla sploh ne dobi signala, pa sem že probal zamenjati kabel in grafično, torej očitno je DVI pokvarjen.. Razmišljam, da bi ga nesel nazaj, samo se mi ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

Širajzl ::

Driverje od monitorja maš prave naložene?

Erwin ::

Od kdaj pa se za monitor driveri nalagajo :D

Dr_M ::

ce priklopis monitor na dvi, mors obvezno prej ugasnt comp, drugac ne bo delal. pa prej nastavi 1280x1024 @ 60Hz.
tko mas mal vec moznosti da dela. da dvi na monitorju kr tko neb delu, se mi zdi zelo malo verjetno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Širajzl ::

Od kdaj pa se za monitor driveri nalagajo Za tvojga crt-ja jih res ni treba!

Kato ::

Monitor imam kakšen mesec, prej sploh nisem opazil, ker sem imel grafično z analognim izhodom , šoferji so tisti, ki so prišli s monitorjem, refresh rate je 60, resolucija je pa tudi ta navedena, no bom še enkrat probal ugasniti računalnik pa sporočim, čeprv dvomim.

Širajzl ::

Na monitorju imaš gumb kjer lahko menjaš med analog in digital (prvi levo od auto)!

Dr_M ::

mam 3 lcdje in 2 racunalnika, pa noben monitor ne dela, ce ga prikljucim na dvi, ko je racunalnik prizgan.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Kato ::

Jaz sem drugače videl tipa, ki je premenal med analognim in digitalnim kablom, pa je bil računalnik pržgan pa je vse delal.

No sem ugasnil računalnik, potegnil moniter iz napajanja ter zvezal na DVI, prižgal in dobil mesage no connection . V zadnjem poskusu iz obupa sem potegnil napajalni kabel iz monitorja in glej vse dela. Hvala.

Dr_M ::

mogoce je tut od graficne odvisn. v obeh compih mam ati...
tut crt ne dela, ce ga ob bootu nimam prkloplenga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jurre ::

prej od monitorja...pri men tudi ni pisal ker monitor imam v windowsih, ce ga nism priklopu ob bootu. Bil je samsungov crt, pa sem 1x v sol probal k so bli tud samsungi pa je isto pisal samo default monitor. Pol resetiras pa pise model.. Sedaj mam pa LCD samsung pa se nisem probal kaj naredi...

numero_uno ::

mal si bom sposodil temo.
imam lcd monitor, priključen na DVI. problem pa je, da ko prižgem oz. resetiram komp in še ni v Winsih, na monitorju ni slike (no signal), ko pa pride v Winse, se slika pojavi.
to se mi dogaja samo z dvi priključkom, če uporabim VGA pa vse normalno dela. zato moram zdaj vedno, ko hočem v bios izštekat dvi in dat na vga, da sploh vidim sliko.
grafa pa je X800GTO2, gonilniki so zadnji od catalysta, monitor pa je belinea 102035w.
any ideas?
ACTA, NON VERBA!

RPG ::

jst mam 930 BF pa mi na MSI 6600 GT dela lepo na DVI, na drugem rac, z 5600 XT pa ne dela na dvi, sam na anaolog...kar pomeni da na ekranu DVI nikakor ne more bit pokvarjen, to je al z grafično kej narobe al pa z driverji...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dvojni monitor

Oddelek: Strojna oprema
383756 (2575) BorutK-73
»

PC-(HDMI-DVI)-Monitor ne deluje

Oddelek: Zvok in slika
53595 (2053) sl0wking
»

22" monitor in resolucija 1680x1050

Oddelek: Zvok in slika
344228 (2989) tony10
»

DVI problem

Oddelek: Strojna oprema
201301 (1143) Jenej01
»

"Problem" z Samsung SyncMaster 193P?

Oddelek: Strojna oprema
51387 (1317) boštjan

Več podobnih tem