» »

V dveh mesecih prodali osem milijonov Kinectov

V dveh mesecih prodali osem milijonov Kinectov

X-Bit Labs - Dva meseca po začetku prodaje Microsoftovega krmilnika za igralne konzole Kinect navdušenje nad njim še ne plahni, je na CES-u že prvi dan povedal Steve Ballmer. Če so v prvem mesecu prodali slabe tri milijone enot, so jih v prvih dveh mesecih prodali kar osem milijonov. Pomemben vpliv ima tudi dejstvo, da je bil pretekli mesec december, ko zaradi božične nakupovalne sezone prodaja poleti, a priljubljenost Kinecta ostaja neizpodbitna.

Microsoft je načrtoval prodajo petih milijonov enot, pa so se ušteli kar za tri milijone. Za med je šla tudi pripadajoča konzola Xbox 360, ki so jih lani prodali 50 milijonov po vsem svetu. Ballmer je zato lansko leto že označil kot najboljše in najobilnejše leto za Microsoftove konzole v zgodovini.

Sonyjev konkurenčni krmilnik je v tem času požel le 4,1 milijona prodanih enot, čeprav je naprodaj že od oktobra (oziroma septembra v domovini) in čeprav stane le 50 dolarjev, medtem ko je Kinect trikrat dražji.

15 komentarjev

JaVonTech ::

Dejstvo je tudi, da ima Xbox več uporabnikov za razliko od Sony-a. Zanimivo bi bilo videti v procentih koliko uporabnikov je nakupilo več upravljalnikov (vseh: dualshock...) in iger (vseh).

smash ::

če sem bil prej navdušen nad PS3, bi sedaj zaradi tega kinecta raje vzel xbox

LuiIII ::

Jaz pa mislim zadevo uporabljati kar na PC-ju.

Zheegec ::

Kinect je cenejši od Mova... za 2 igralca in igro sport champions potrebuješ 1x kamero in 4x move kontroler, kar stane $190, Kinect je pa $150 za 2 igralca.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Še bolje: Wii stane 200EUR in je najcenejši. Res?

Wii=200EUR + 50EUR za dodatni remote + 20EUR za nunchak. Skupaj torej 270EUR za dva igralca.

Xbox Kinect V Mullerju stane pa 270EUR. Igralnost, slika in vse ostalo je nekaj nivojev višje.

Smeagol ::

Kako se pri sonyju steje stevilo prodanih enot kontrolerja?

Lastniki xboxa naceloma rabijo en kontroler, medtem ko morajo lastniki ps kupiti vec kontrolerjev. In ce se steje to za en prodan kinect in npr dva mova, potem kinect res raztura.
Je pa to kar pricakovano. Kinect je vendarle veliko zanimivejsi od mova.

RockyS ::

Zanimivo je to da za nov xbox še zmeraj ni patcha...

Zheegec ::

RockyS je izjavil:

Zanimivo je to da za nov xbox še zmeraj ni patcha...

Kakšnega patcha? Meni vse OK deluje...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RockyS ::

Za odklep konzole mislim. Brez da ti zamenjajo dvd pogon oz. lotanja ter izgube garancije.

Zheegec ::

RockyS je izjavil:

Za odklep konzole mislim. Brez da ti zamenjajo dvd pogon oz. lotanja ter izgube garancije.

Ja, pač kupiš original, ane? Tako, kot ga tudi mi ostali. Ali pa preprosto ne kupiš xboxa pa je.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RockyS ::

8-)

nekikr ::

Alien no, kako lahko kaj takega rečeš. Na ST forumu si jebo te :) Vse kar se da ukrasti, pardon, prenesti s spleta je tako ali tako javna last oz. odtujitev tega ne predstavlja nikomur nobenega stroška, zato je to čisto legalno. Or so we are told here :)

Zheegec ::

S kolegom sva skupaj dala vsak 1/2 za Xbox+Kinect, če lahko jaz revež kupujem originalne igre, jih lahko tudi ostali :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LuGi ::

Prodaja iger bo upadla ob koncu meseca >:D

nekikr ::

Ja, to mi pravi že vsak drugi, kakšne konkretne informacije pa od nikoder. Vsi so samo slišali, da naj bi konec meseca nekaj bilo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony prodal 5,3 milijona konzol PlayStation 4, Microsoft zaostaja

Oddelek: Novice / Konzole
4113894 (11556) dope1337
»

Prodanih 50 milijonov PlayStation 3

Oddelek: Novice / Konzole
83549 (3185) revvs
»

Kinect ruši rekorde

Oddelek: Novice / Konzole
175166 (3746) MrStein
»

Microsoft v 10 dneh prodal milijon Kinectov

Oddelek: Novice / Konzole
4110709 (8631) BigWhale
»

Kinect pri nas 10. novembra, dražji kot čez Lužo

Oddelek: Novice / Igre
145918 (4615) Tr0n

Več podobnih tem