» »

Kako AMD6950 postane 6970 s flashanjem in premaga 570GTX ?

Kako AMD6950 postane 6970 s flashanjem in premaga 570GTX ?

«
1
2

PujsaPepa ::

Ste že slišali ?!?!
flashnes BIOS od 6950ke z 6970biosom in pohitriš zadevo za 15% :))
http://forums.techpowerup.com/showthrea...
Torej, da ne boste dajali 100€ več za božička :)
Ali še sploh kdo razmišlja o GTX570, ki tako postane dražja za 150€ !!
(sploh ker je AMD CrossFire gonilnike pri seriji 6xxx končno poštimal,
in tudi v paru dve 6950 delujeta kot morata)
  • zaklenil: bluefish ()

jazbec ::

Tilen ::

V večini primerov torej enakovredni za 150EUR manj?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Valvoline ::

Kdo pa garantira da se bo odklenila :)

jazbec ::

kje ste vi najdli za 150 evrov res nevem
gtx570-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
hd6950-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
razlike je 60 evrov
pri nvidie dobiš še odlične driverje, physx in cudo
tle pa vam citiram zooma-gtx je 2-4x močnejša v tessalaciji kar pomeni da boš lahko komot igrau špile čez 2leti
ki je od atija prestopu k nvidii

PujsaPepa ::

jazbec je izjavil:

kje ste vi najdli za 150 evrov res nevem
gtx570-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
hd6950-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
razlike je 60 evrov


www.mlacom.si --- ja, dinocomp.si vidim da je res ful bolj ugoden! morda je v ceno že vključil tole flashanje :)

jazbec ::

malcom je ful dražji
me pa čudi glede na to, da tko govoriste o tem hd6950, da je prodanih več nvidii gtx570

in ja gtx570 zmaga obe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

M-XXXX ::

Valvoline je izjavil:

Kdo pa garantira da se bo odklenila :)

Do sedaj 100% uspešnost odklepanja!

galu ::

In en Slovenec med njimi :P

Note for everybody who is reading this topic: jazbec in zoom sta zafrustrirana NV fana, tk da ju ne jemat preveč resno...:D
ajde, jaz pa vam najobširnejši test od vseh dam, pa se potem odločite :)
http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/...
Tako to gre.

jazbec ::

js nisem noben fan
samo sm se odloču za nvidio ker vem, da ne bom imel problemou z driverji in ker ima cudo in phyxs

in še enkrat vam povem
do zdaj je blo pri nas kupljenih več gtx570 kot hd6950 in hd6970

jazbec ::

medtem pa je DaChampR zafrustriran ati fan tako, da tudi njega ne jemat preveč resno;)

PujsaPepa ::

jazbec je izjavil:

js nisem noben fan
samo sm se odloču za nvidio ker vem, da ne bom imel problemou z driverji in ker ima cudo in phyxs

in še enkrat vam povem
do zdaj je blo pri nas kupljenih več gtx570 kot hd6950 in hd6970


Ker je 570 prisla prej na trg, se pravi se dlje prodaja, zato tudi več prodanih.
In ker folk še ni vedel za biosflashanje 6950 -- fantje, te bo božiček zdaj
vse pokupil, verjemite - hitro v nakup :))

IvoJan ::

M-XXXX je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kdo pa garantira da se bo odklenila :)

Do sedaj 100% uspešnost odklepanja!


govoriš neumnosti. je bilo že par primerov ko kartice niso bile stabilne.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

M-XXXX ::

IvoJan je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Valvoline je izjavil:

Kdo pa garantira da se bo odklenila :)

Do sedaj 100% uspešnost odklepanja!


govoriš neumnosti. je bilo že par primerov ko kartice niso bile stabilne.

Glede na tole stran ne:

Manufacturer Cards
tested Unlocks and
works fine Unlocks but
rendering errors Does not
unlock
AMD 1 1 0 0
HIS 4 4 0 0
ASUS 2 2 0 0
PowerColor 5 5 0 0
Sapphire 16 16 0 0
XFX 6 6 0 0
Club3D 4 4 0 0
Gigabyte 3 3 0 0
Diamond 1 1 0 0



Tako da je zdaj na tebi da pokažeš na vse te kartice katere se ne odklepajo. PS: na teli strani je 42 kartic in čisto vse so se odklenile in delajo tako kot morajo. Tudi če najdeš en primer, ki se ne to pomeni manj kot 2% kartic se ne odklene? Hudičevo vredno probat:D

IvoJan ::

ne pravim da ni vredno :) je bilo pa tudi ene par kartic ki se niso vredu odklenile :) drugace pa te shaderji bolj malo pomagajo. razlika je zaradi visjih clockov :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

M-XXXX ::

IvoJan je izjavil:

ne pravim da ni vredno :) je bilo pa tudi ene par kartic ki se niso vredu odklenile :) drugace pa te shaderji bolj malo pomagajo. razlika je zaradi visjih clockov :)

Če rečeš da se niso, ne da bi dal en sam link, potem je odklep še zdaj 100%. Dajte so navadit malo argumentirat no...

IvoJan ::

je bilo v eni drugi temi ko je zoom postal.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

killzone ::

Če imaš med argumenti, cudo(čudo) in physx, ko kupuješ grafo je IMO BV. 95% average folku visi dol za cudo, ker sploh nevejo za kaj je. Physx je že malo boljša zadeva, vendar spet ne tako, da bi se metal po trepalnicah. Ker za zdaj ni neki baš efekt, it's a nice feature but nothing special. Premal špilov tole podpira.

Nazaj k topiku: HD 6950 je postala hudičev dober nakup. Spodaj mate linke, vsi uporabniki zaenkrat poročajo o 100% uspešnosti odklepa. Tak, da...

Za nejeverne tomaže:

Original novica: http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Prva odprta tema: http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Druga odprta tema :http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=264189

x45 ::

to bo tako kot ponavadi pri prvih verzijah, ker amd dela en čip.... pohitite z nakupi. Vprašanje če se bo dalo kasneje odklepat.

Meizu ::

jazbec je izjavil:

js nisem noben fan
samo sm se odloču za nvidio ker vem, da ne bom imel problemou z driverji in ker ima cudo in phyxs

in še enkrat vam povem
do zdaj je blo pri nas kupljenih več gtx570 kot hd6950 in hd6970



Jaoooo, ke ste ratali bedni do amena. A res ne najdete drugega izgovora, kot pa "slabe drajvrje ima ati, smrk smrk..." Sam neki jočete, da nič ne dela, a sam sem imel že 100 Atijev doma in 100 Nvidij, pa razlik med njima v drajverjih ni bilo. A ste nesposobni? A ste? Potem je to vaš problem. Ne jokat zdej da to pa to ne dela. Razlika se pozna le v Linuxu, kjer ima Ati slabšo podporo, pa še vedno nič takega, kar ne bi čisti amater rešil v 10ih min ob inštalaciji OS-a. Potem imaš mir za vedno. Daj ne seri.

Tisti, ki rabi cudo, bo vzel nvidio. A ti rabiš cudo? Prosim, povej mi, kje ti pride prav.

Physx? Imam v Phenom mašini v podpisu poleg HD5770 še 9600GT kot physx enoto. Sem šel prav nardit poizkus, koliko se to v igrah dejansko pozna - razlika med izklopljeno in vklopljeno 9600GT kot physx enoto je bila nekaj FPSjev. Mafia II je bila središče testiranja. Potem pa še TwoWorlds II recimo, ki ima tudi veliko fizike noter, pa dela brez 9600GT noter še vedno gladko. Ni treba sanjat.

Pa btw, ravno v HD6xxx seriji so popravili teselacijo, tako da razlike niso več tako močno očitne. Kje si ti vidu 4x boljšo teselacijo pri nVidii, mi je še manj jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jazbec ::

dobro meizu
ni se treba razburjat
4x boljšo tesalacijo sm prebral na neki ameriški strani in zoom in še nekateri na forumu govorijo tako
potem gtx570 ima boljše hlajenje
js npr. igram metro2033, mafia 2, just cause 2,nfs shift, bbc2 kjer se phyxs pozna
cuda pa pride prav pri autocad

za serijo 5*** in 6*** nevem-vem samo, da imajo probleme z driveri pri hd6870 cf
sam sem imel probleme z driveri pri hd4870x2 in to je tudi zadnja ati kartica, ki sm jo kupu
kako je zdaj nevem-razen za prej omenjen problem pri hd6870 cf

Meizu ::

No, sej lahko mi podaš tudi primer, ko SLI laufa tako kot se zapove in lahko mi opišeš tudi, kako lepo so delovale 9800GX2 in GTX295... Z veseljem ti prisluhnem.

4x boljša teselacija na strani nVidie je bullshit. Pri referenčnih hladilnikih sta oba hladilnika tam tam.

Metro 2033 - sem igral, brez physxa - gladko igranje z HD3870 celo... No physx of course...
Mafia 2 - mogoče edini samcati primer, kjer physx dejansko res nekaj pokaže - pa še to verjetno zato, ker so razvijalci razvijali igro v to smer
Just Cause 2 - A je tu sploh potrebna kakšna dodatna physx enota? Jst sm to preigral z HD3870 na polne detajle pri 1680x1050 - gladko.
Nfs Shift - kje ima to kakšen physx pogon?
Bbc2 - za fiziko računat v tej igri je dovolj 4 jedrnik.

Če za serijo HD5xxx in 6xxx ne veš nič, potem ne govori, prosim, ker nabijaš v prazno.

sam sem imel probleme z driveri pri hd4870x2 in to je tudi zadnja ati kartica, ki sm jo kupu


Ponovno te bi prosil, da mi opišeš, kako odlično pa delujejo nvidiine dualgpu grafe - gtx295 ter 9800gx2 recimo...

Kakšen pa je problem z HD6870CF? Razen tega, da nekateri ljudje niti CF mostičkov ne znajo skupaj zvezat?

Edit: "cuda pa pride prav pri autocad"

Dobro, potem bo nvidio kupil tisti, ki se bo ubadal z autocad. Povej mi, koliko gamerjev hkrati še dela z autocadom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jazbec ::

poglej v temo hd6870 pa boš vedu kake probleme so imeli z cf
ne rečem da je ati slab daleč od tega
ampak js rabim cudo in phyxs mi je tudi pomemben
je pa vse to predebatirano v drugih temah

Meizu ::

Še vedno čakam na odgovore na preostala vprašanja, ki sem ti jih zastavil.

Zakaj ti je physx pomemben?
V drugih temah pa so te problematike predelane ravno na isti način. Nabere se 150 nvidia fanov, ki tupijo eno in isto do amena, potem se pa ponavadi najde še Senitel, pa kej zarobanti, skozi 150 strani debate o nvidia vs. ati pa najdeš v 99% postov izjavo - ati drajverji so zanč, nvidia drajverji so pa zakon. Jade pajade.

jazbec ::

zato pa se vsi odločajo za gtx570
moj frend si je nabavu hd6950 pa jo po 2 dneh prodal ker bo kupu gtx570
multi grafe so crap-vsaj zame
tko ko od atija tako od nvidie
gtx570 je boljša od hd6970 cene so pa tam tam
in večina ljudi ki se zdaj odloča za nakup grafične bo vzela gtx570


tiste igre pa so takšne da znajo phiyxs izkoristit

jazbec ::

no nehajva se kregat
si član in stal boš za svojim kot jaz za svojim
kregat se je nesmisel
želim ti srečno novo leto

peace

galu ::

hd6970 vs gtx570: vzameš GTX570, se čisto strinjam.

HD6950 vs GTX570: tu pa je dilema. GTX570 vzameš LE, če si NV fan, če uporabljaš CUDO za svojo delo, ali pa igraš samo tisto peščico iger, katere ne grejo ful tekoče brez Physixa. V ostalih primerih je 6950 (se odklene v 6970) boljša izbira.

To je bottom line :)
Tako to gre.

jazbec ::

točno tako
me je ma NV fana ampak samo zaro ker me je ati razočaral
je pa res, da navita gtx570 zmaga navito hd6970 in navito hd6950
zdej pa je od človeka odvisno
če mu bo uspelo iztisnit iz sebe tistih 60 evrov bo vzel gtx570
vsaj tko se je do sedaj izkazalo
nekateri od katerih nebi pričakoval da bodo šli z atija na nvidio je zamenjalo tabor in uzelo gtx570

galu ::

No, jaz sem iz moje 'prisege', da bom v high-end rangu vedno kupoval Nvidio malce skozi prste pogledal... Ampak sem zelo srečen da sem :)
Za 260e, je ta grafa odlična. Še posebej ker se da zelo fajn igračat z njo:D
Tako to gre.

Meizu ::

jazbec je izjavil:

točno tako
me je ma NV fana ampak samo zaro ker me je ati razočaral
je pa res, da navita gtx570 zmaga navito hd6970 in navito hd6950
zdej pa je od človeka odvisno
če mu bo uspelo iztisnit iz sebe tistih 60 evrov bo vzel gtx570
vsaj tko se je do sedaj izkazalo
nekateri od katerih nebi pričakoval da bodo šli z atija na nvidio je zamenjalo tabor in uzelo gtx570


Že fajn in prav ampak - za tistih par % boljšega performanca - a se res splača doložit 60€? Jst osebno ne bi dal tolkega denarja za GPU. Dajat več kot 300€ za GPU je nekaj takega kot kupit avto za 100k€ (v eni temi tule na ST teče o teh avtih debata :))

Sicer pa ja, my point being skozi poste je bil (zdaj ne vem če si ga razbral ali ne), da si se zapičil ravno v HD4870x2, ki je dual gpu grafična in ni nujno, da bo vse delovalo tako kot mora. In se je treba malce ubadat z zadevo. Isto je bilo z dual gpu nvidiinimi grafami, kot je npr. 9800gx2 ter gtx295. Tudi nvidia ni bila sposobna spacat skupaj šoferja, da bi enostavno naložil gor in bi delalo. Še vedno so ble zajebancije, da ne omenjam prisotnosti microstutteringa, ki je pa itak totalno annoying.

Še vedno sem mnenja, da GTX570 ne odtehta tistih nekaj % boljšega performansa za 60€ oz. še več doplačila. Nakup GTX570 je IMO trenutno upravičen le za tiste, ki res potrebujejo cudo. Definitivno pa ne padajte na fore slabih drajverjev, ker lahko rečem iz prve roke, da sem tudi pri nVidii doživljal takšne cvetke z drajverji, da je blo sam za glavo se držat. Ni nvidia tako nedolžna, kot si jo predstavljate ;)

jazbec ::

vem in sem razbral
nobena ponavljam NOBENA 2 jedrna grafična ni dobra
z hd5970 imajo še zdaj probleme pri igrah ker za 2jedrne niso optimizirane
pri meni pa gtx570 odtehta 60 evrov več

Meizu ::

No, če ti odtehta, potem super fino fajn. Sam vseeno ni treba kotalit buč o 4x boljšem tesselationu pri nvidii in podobnih čungalunga hopacupa izjavah ;)

mihco ::

jazbec je izjavil:


...z hd5970 imajo še zdaj probleme pri igrah ker za 2jedrne niso optimizirane...


A res?
Ce najdes tako igro sem brez problema pripravljen sprobat to "dejstvo"...

jazbec ::

mihco je izjavil:

jazbec je izjavil:


...z hd5970 imajo še zdaj probleme pri igrah ker za 2jedrne niso optimizirane...


A res?
Ce najdes tako igro sem brez problema pripravljen sprobat to "dejstvo"...


tko sm slišal oz. prebral
ne trdim da je res

meizu
to so potrdili
poglej v drugih temah

galu ::

jazbec
Gledam test 3 v 3DM11 in Combined test. Burekova GTX570 je le za SLAB 1FPS hitrejša tam, od moje stock HD6970
A je to 4x boljša teselacija? I don't think so...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

jazbec ::

js samo posredujem informacije
zdej pa se lahko prosim nehamo kregat in uživamo
gremo na pijačo-kdo sz obale tle

galu ::

Jaz pa jih ovržem.:))

Mah na kakem lanpartyu se dobimo, pa en pir spijemo, al pa vročo čokolado pa je to to:D
Tako to gre.

mihco ::

jazbec je izjavil:

mihco je izjavil:

jazbec je izjavil:


...z hd5970 imajo še zdaj probleme pri igrah ker za 2jedrne niso optimizirane...


A res?
Ce najdes tako igro sem brez problema pripravljen sprobat to "dejstvo"...


tko sm slišal oz. prebral
ne trdim da je res


verjetno si bral leto ali vec stare primere...takrat pa je tudi to veliko ljudi bilo pripravljeno pozreti saj dalec dalec zadaj ni bilo primerljive zmogljivosti. Ze dejstvo, da je po letu in dveh mesecih se vedno najboljsa kartica na trgu nakaze, da ni tako lahko optimizirati delovanja tako kompleksne arhitekture. Pa jim je kljub vsemu uspelo....in z lahkoto lahko recem, da nimam enega problema z driverji.

killzone ::

Jazbec, reč frendu da mu kupim 6950 :D.

jazbec ::

jo je prodal za 260 evrov enemu gorenjcu včeraj in že naroču gtx570

mihco
nevem kolko so bili stari
sem pa vesel da so poštimali
meni osebno 2 jedrne grafične niso všeč zato rajši posežem po močnejši enojedrni

killzone ::

Aja btw avtor teme, tema se lahko spremeni v SAMO ATI temo kjer naj bo govora o flashanju 6950 v 6970 in s tem povezano debato. Ker sedaj smo čisto off topic. Mislim, da tema kjer se lahko pričkamo ATI VS NVIDIA je nekje drugje, hehe :D.

Meizu ::

Kakšni člani to misliš? :)

jazbec ::

da ste face vsi
v dobrem smislu

bluefish ::

Držite se teme in po možnosti dvignite raven debate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PacificBlue ::

ja debata mora bit ravna, nič ovinkarjenja:P

vidm da bo 6950 moj naslednji buy. Sam cene so se mal previsoke in upam, da ne bojo sle se gor...ker Kitajska je spet za 11% omejila izvoz redkih kovin:S.

kuglvinkl ::

Kolk mislte, da rabim, da zaklenem temo?

En klik.

Kot je blo rečeno. Dviginte nivo. Včasih smo rekl, da to ni IRC.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

x45 ::

po moje je tole kar uporabna tema... sam naslova se je treba držat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

mihco ::

naslov je zavajajoc in ze v osnovi vzpodbuja zooma in ostale primitivneze, da skacejo v luft.

killzone ::

mihco je izjavil:

naslov je zavajajoc in ze v osnovi vzpodbuja zooma in ostale primitivneze, da skacejo v luft.


+100 :))

IvoJan ::

če ne bi nek bedak dal naslova "Kako AMD6950 postane 6970 s flashanjem in premaga 570GTX ?" kar je čisto zavajanje glede na to da niti čistokrvna 6970 ne premaga gtx570, nam ne bi bilo treba skakat v luft ane?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330779 (27210) galu
»

Radeon 6950 se odklene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
11828711 (23150) Jst
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983145066 (128034) D3m

Nvidia vs AMD,Gtx 470/570 vs 6970/50HD+Novice (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
36381079 (75394) bluefish
»

nov pc za gaming (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11112084 (10332) slovenc5

Več podobnih tem