» »

Navijanje Athlon II X4 640 proc.

Navijanje Athlon II X4 640 proc.

D_LEONIT ::

Nekaj časa se že igram z navijanjem athlona x4 640 3.0Ghz vendar žal ne prav uspešno. Uspe mi naviti tam do 3400Mhz in stabilno na prime 95...še to ne vem če 24/7.
Gledal sem po raznih testih in so enak procesor z enako matično navili na 3762Mhz. Testirali v prime 95 1h.


http://www.overclockersclub.com/reviews...
No v mojem primeru se zadeva že pri 3630Mhz že po nekaj sekundah sesede v prime 95 (blue sreen)
CPU multiplier x15,clock 3630MHz
* HT multiplier x8,clock 1960MHz
* Memory ratio 3:10,clock of 1633MHz
* NB multiplier x8,clock of 1960MHz
* CPU voltage 1.44V
* CPU-NB voltage 1.225V


Računalnik vsebuje: procesor Athlon x4 640, matična plošča asus M4A89GTD PRO USB3, 4x2Gb Ram DDR3 HyperX cl 9,napajalnik thermaltake evo blue 650W...
  • spremenil: D_LEONIT ()

minimus ::

Kaj pa hladilnik?
Če boš še enkrat prepral članek boš videl da je uporabljal vodno hlajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: minimus ()

D_LEONIT ::

minimus je izjavil:

Kaj pa hladilnik?
Če boš še enkrat prepral članek boš videl da je uporabljal vodno hlajenje.


Imam Scythe Mugen 2 Cpu hladilnik in CM 690 II Advanced ohišje (1x 120mm + 2x 140mm ventilatorji).
Temperatura tukaj ni težava...pri nenavitem je vi idlu tem. procesorja 32°C pri max obremenitvi v prime95 po 2 h delovanja pa 46°C

TOP ::

Ja sam senzor verjetno laže.Ker maš CPU voltažo 1,44 to ziher temp laže.Daj voltažo na 1,50.

D_LEONIT ::

TOP je izjavil:

Ja sam senzor verjetno laže.Ker maš CPU voltažo 1,44 to ziher temp laže.Daj voltažo na 1,50.

Dal sem za primer pri nenavtitem se pravi pri nepetosti cca 1.32V

x45 ::

svetetko ::

No no, mislim da povprečno navitje na hwbotu ni nikakršno zagotovilo, da bo navaden uporabnik prišel do podobnih frekvenc. Objavljeni so le najboljši rezultati, pa še to s frekvencami, ki so dovolj za validacijo s cpu-z. Za 24/7 stabilno navitje lahko še mirno odšteješ kakih 300 mhz. X4 640 bi se mogoče z malce sreče dalo naviti na kake 3,5-3,6 ghz.

D_LEONIT ::

svetetko je izjavil:

No no, mislim da povprečno navitje na hwbotu ni nikakršno zagotovilo, da bo navaden uporabnik prišel do podobnih frekvenc. Objavljeni so le najboljši rezultati, pa še to s frekvencami, ki so dovolj za validacijo s cpu-z. Za 24/7 stabilno navitje lahko še mirno odšteješ kakih 300 mhz. X4 640 bi se mogoče z malce sreče dalo naviti na kake 3,5-3,6 ghz.


Ja to že razumem, vendar zakaj je overclockersclub uspelo naviti čez 3700 in da je bila zadeva stabilna 1h (toliko so testiral, več niso) uporabljali so pa enkao plato kot jo imam jaz. Zakaj se zadeva pri meni sesuje že pri 3600Mhz po parih sekundah delovanja prime 95...tega enostavno ne razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

dzinks63 ::

Plošča ni vse. Procesorji se razlikujejo od serije do serije, še v sami seriji so razlike, vsi se ne navijajo enako, potrebno je pretestirati vsakega posamezno, da se najde dober primerek. Ti si očitno naletel na enega izmed slabših, tukaj si ne moreš pomagati nič. lahko ga le prodaš in kupiš drugega, po možnosti pred testiranega ali pa pred nakupom preveriš serijo procesorja, katera se najboljše navija.

D_LEONIT ::

Ja očitno imam res srečo. Sem v štartu podvomil da je z matično kaj narobe, saj se mi je zdelo skoraj nemogoče da so lahko takšne razlike med "enakimi" procesorji. Upam da v prihodnje z nakupom X6 procesorja ne bom imel take smole :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

JC Denton ::

Mene, so ponavadi rami jeb** ko sem navijal, Ker sem pač imel 800Mhz, vidim pa da imaš ti bistveno boljše. Lahk pa vseeno probaš odstranit kateri modul. Čeprav dvomim, da boš imel kaj več sreče.

klinker ::

Delilnik od ramov se malo znizaj, saj jih imas nad 1600mhz...sicer bi mogli potegnit tudi tolko, ma nikoli ne ves. Pac vedno se da za zacetek rame na min. in pol isces zgornjo mejo cpuja, nato se pa se ramov lotis in na koncu nastimas da je vse skupaj ql.
Drugace pa je res malo svoh 3,4ghz...jst sem sicer x2 250 od necaka na neki cheap Asus maticni in original hlajenju navil na 3,7ghz, IntelBurn test uspesno opravil 150x.

D_LEONIT ::

No uspelo mi je približno stabilno naviti na 3510Mhz se pa po cca 6h tudi sesuje.
CPU multiplier x15,clock 3510MHz
* HT multiplier x8,clock cca 2106MHz
* Memory ratio 3:10,clock of 1570MHz
* CPU voltage 1.44V(avto)
* CPU-NB voltage 1.225V
Na koliko naj nastavim SB napetost?...ker na avto je nastavljena na 1.1V, kar se mi zdi malo..?

klinker ::

Zakaj pa ne dvignes napetosti na cpuju? Pac malo posurfaj po netu kake so se varne voltaze in temp za tvoj hardware in se tega drzi. Sicer ce ti sfura 6h prime naj nebi imel problemov med normalno uporabo, ce pa hoces rock solid navitje pa saltaj na Intel Burn test, pri kateremu bos mel se visje temp in pa se za kake 100mhz bos mogu znizat frekvenco, ker Intelburn precej bolj obremeni sistem od prime.

ncc2000 ::

@d leonit

ali lahko v biosu pod advanced/cpu core unlocker enablaš (in če se ti pojavi še kak podmenu ga daj na avto) in pogledaš v OS-u, če se ti temperature kaj spremenijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hladilnik za navit I7 920 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6013609 (9515) N4m31355
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611850 (10562) wate
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120737 (15281) m0LN4r
»

Navijanje AMD Athlon II X4 640 na Asus M4A78 PRO: Težave

Oddelek: Navijanje
8617 (565) krispe
»

Navijanje Phenom II _955BE_ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1038519 (4700) Dr_M

Več podobnih tem