» »

Predlogi za utišanje diska

Predlogi za utišanje diska

Beat-O ::

Pred kratkim sem namestil nov tišji ventilator, da bi utišal svoje računalo. Ventilator je tih, vendar sem zdaj ugotovil, da mi piska moj disk. Oddaja visdokofrekvenčni zvok, ki mi para možgane. Prej ga nisem slišal ker ga je preglasil ventilator (ironično). Moj disk je 20GB Western Digital. Zanima me kakšne predloge imate za utišanje diska in kateri diski so najtišji za moje prihodnje nakupe.

BendeR ::

Najtišji so seagate pa maxtorji.Kar se pa tiče piskanja pa ti nebi znal pomagat.
:=)

Highlag ::

Obstajajo nekakšne srajčke, ki jih natakneš čez disk.
Poglej malo po trgovinah.

TheJack ::

Najtišji diski so (sklepam da misliš na 7200 rpm) so Seagatove Barracude. Baje da je nova Barracuda V še tišja kot Barracuda IV, ki je bila že tako zelo tiha.

Maxtorji so po drugi strani med najglasnejšimi, če ne celo najglasnejši. Okej tisti na 5400 rpm so res ekstremno tihi, ampak taki te verjetno ne zanimajo. Sam imam maxtorja 6L040J2 (40 GB, 7200 rpm), ki je obupno glasen, tako pri samem vrtenju, še mnogo bolj pa pri pisanju/branju. Ker imam drugače zelo tih računalnik (Zalman na 1600 rpm), je disk daaaleč najglasnejša stvar v njem. Skratka, maxtorji so ZELO glasni. Če bi imel sedajle denar za novega, bi ga takoj prodal in si kupil eno 80 GB Barracudo.

TheJack ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575776 (3928) Grimlord
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241486 (1220) Gapis
»

160gb sata disk: WD, Maxtor ali Seagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634768 (3340) Jaffa
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381876 (1233) burekar
»

najtišji pc

Oddelek: Pomoč in nasveti
161621 (1245) robertos007

Več podobnih tem