» »

najtišji pc

najtišji pc

kuky ::

sestavljam nov PC in zbiram komponente ki ne proizvajajo hrupa.

procesor je že izbran

celeron 1100 (13mikron)TUA ( ali mislite da se ne bo pregreval brez ventilatorja, samo z rebrom (ala compaq)
Plata bo verjetno ASUS TUL-C (brez vent na čipsetu)
RAM 256 MB SDRAM ( če pozna kdo kakšnega tišjega naj javi ... :)
HARD DISK ( svetujte prosim kateri je najtišji)

svetujte katero ohišje naj vzamem.
vem da je tihost pcja precej odvisna od hrupnosti ventilatorja v napajalcu.
ali naj eventuelno pripopam not zalmana za nap., je sploh kaj razlike?

grafikulja bo verjetno radeon 8500 LE ali LELE
najbrž jo bom mogel underclockat da bom lahko dal ventilator dol ?? ima kdo kakšne izkušnje???

vem da se zdi vse skupaj malo extremno ,sem pač občutljiv na brnenje ventilatorjev .....

vsaka pomoč bo dobrodošla!









Sergio ::

če boš delal ventless varianto, pazi na tole:

rebra za procesor naj bodo VELIKA, nad njimi naj ne bo napajalnika, ergo big tower je obvezen.

glede diskov ti iz prve roke žal ne morem svetovati.

vent v napajalcu zamenjaj s tišjim 8x8 ventilatorjem, lahko pa tudi nanj namontiraš potenciometer ter testiraš stabilnost.

grafa - zadeva bi NAJBRŽ delala brez venta, saj je vent ZELO šibak ter sploh bogi. ampak spet - rebra naj bodo velika.

lp
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ChiefThunder ::

ohišje lahko kupiš eno levo in potem vgradiš kakšen tih PSU, recmo Enermaxa, ki slovijo po tihosti. v kolikor ima plošča sam ventilatorček, bi blo vredu, če namesto le- tega prpopaš kakšna rebra gor.

diski so baje od maxtorja zelo tihi, prav tako folk hvali seagate barracudo. Predvsem povej kolk rpm disk rabiš...

za procesor pa ne vem, če bo šlo brez aktivnega hlajenja... lahko probaš z velikimi hladilnimi rebri, kot ti je sergio svetoval ali si omisliš zalmanovo pahljačo, ki v silent mode deluje na 20db (model CNPS3100PLUS) ali večjega brata (CNPS-6000 +), ki so večji~ imajo več reber za odvajat toploto in lahko probaš brez venta...

za grafikuljo ne vem, saj je šum res minimalen, vendar če želiš, bi lahko odstranil ventilator in samo s rebri probal...

ohišje bi blo fajn bigtower ja, pa ne pozabi ene dobre termalne paste- za proc, greenija, pa grafikuljo...

aja; če si res tolk alergičen na hrup obstajajo tud neke vrste ohišji, ki zadušijo zvok. Lahko si pa omisliš zvočno izolacijo ohišja...


... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zgodovina sprememb…

tha_man ::

Enermax napajalec je res tih, *ni* pa neslišen. Na žalost ne boš našel neslišnega ventilatorja, ker boš v vsakem primeru slišal vsaj pihanje zraka (tako je pri Enermaxu). Novi Celeroni se res ne grejejo zelo v primerjavi z AMD-ji, nikar pa ne misli da to pomeni da so hladni. Osebno ga ne bi uporabljal brez aktivnega hlajenja, dobra varianta bi bila Zalman 3100 ali 6000 na silent mode, ki bo zagotovo zadostoval.

Ohišje naj bo čim večje (mogoče Chieftec), znotraj pa ga obloži s kakšno snovjo ki čimbolj izolira zvok, a hkrati čim bolj prepušča toploto. Za disk priporočam Seagate Barracuda IV. Imam ga tudi sam, in vrtenja res *ni* slišat, glave pa le malce škrtajo, povsem nemoteče in skoraj neslišno. Zagotovo je to eden najtišjih, če ne celo najtišji disk na svetu, zadeva pa je tudi zelo hitra (saj deluje na 7200 rpm).

Radeonu 8500 boš verjetno moral znižati frekvenco, ali špa nanj pripopati velika hladilna rebra. Podobna alternativa bi bil še GF3 Ti200. Osebno imam MX400 brez ventilatorja, pa se še kar greje ampak deluje brez problemov, ampak kot vidim hočešš ti nekaj boljšega.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

CaqKa ::

še zdaj newem ce je kdo probal ono varianto da celo kisto namoči v ojle ali pa v destilirano vodo?

TESKAn ::

Če je v tebi kaj domačega mojstra, si lahko izdelaš heat pipe hlajenje - popolnoma pasivno, tiho in učinkovito. Za boljšo predstavo, kaj mislim, poglejte sem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

piek ::

Hehe, dobro razmisljate. Kaj pa ce bi fant kupil kar ohisje z dvojnimi stranicami? Oziroma bi izoliral stranice... saj se notranjost ne bo tako grela... Glede diska pa takole, ce ti hitrost ni na prvem mestu kupi Samsunga SpinPoint. So zelo tihi.

LP

piek
--- Finish it off if you started it! ---

Spajky ::

jaz sem mel Samsunga 8,4 pa je zdej QuantumFireball+AS enkrat tisji..jest bi pustil vse vente, vendar bi jih dal na 5V ali najvec do 7V in ti povem, da bo cist v redu tiho; V megahitu nabavi Titan TTC-D5T za proc; ps jest sem tud alergicen na hrup-mam desktop in mislim iti isto na Tually1.0A, ampak navit do nezavesti..he..8-)

||_^_|| ::

glede diska bi ti reku: IBM IC35 40GB. Men se zdi zelo tih. Vsaj proti WDju k ga mam zravn.

burekar ::

Seagate je najtišji. Pika.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

ChiefThunder ::

btw: kje se dobi ona izolacijska pena (k majo v studijih oz je v zvočnikih?) in kolk stane če kdo ve? Pa če je kdo probu izolirat s to zadevo...?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

TESKAn ::

Peno dobiš v konradu, košta pa še kar.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Highlag ::

Peno za zvočnike dobiš tudi v Terni na Kolezijski v Ljubljani.

Jaz imam moj PC v izolirani škatli:D
Naredil sem škatlo odprto od spredaj in zadaj, znotraj pa je obložena z 1.5cm debelo peno. in zadeva utiša moj PC za sigurno 50% edino kar temperatura naraste za cca 3 stopinje.

Hrup pa mi proizvaja: ventilator na CPU (Vulcano 6cu+ (znižani obrati na 4300), ventilator na napajalniku (glavni krivec) in dva trda diska (IBM 7200 obratov (tišji) in Maxtor 5400 (glasnejši)

me2rd ::

Poglej si tole povezavo mogoce pa dobis kaksno idejo http://www.overclockers.com/tips635/.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi
dabis ad capultuum saxum immane mittam.

Cygnus ::

oi!
AFAIK atijev 8500 ne nuca ventilatorja če ne overklokaš ram; sdrami kot sami me proizvajajo noiza; pr diskih navijam za IBM 40gb 7200rpmov...prou tiha stvarca v primerjavi z WDjem in Quantumom k jih mam v pcju; drgač pa glede izolacije: glede na izkušnje ti lahko svetujem kašno bol profi server varjanto ohišje z debelim plehom alpa server rack omarco k tut filtrira zvok.
Če boš sam izoliral ohišje pazi kero peno boš vzel, da bo prave frekvence izolirala ;))

ajt 1/2
lp,
Mare
------
I see London, I see France, I see stinky underpants!

Cosmo ::

Glede diska - sam sem pred tednom dni kupil Maxtorja D540x 5400 60 gb in se ga sploh ne sliši...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

robertos007 ::

mam tudi tega maxtorja in ga še nisem slišal tako je tih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup tihega računalnika (Intel Q9450)

Oddelek: Kaj kupiti
453720 (2258) vir
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142420 (2178) bate
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191932 (1682) wooted
»

Izdelava in nabava tihega računalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231540 (1027) BozidarB
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193689 (2909) bajker

Več podobnih tem