» »

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

kiros ::

Povezal sem PC in TV s HDMI kablom. Grafično hd4870 sem z adapterjem (DVI-HDMI) povezal na TV preko hdmi kabla. Slika je odlična, žal pa ni zvoka.
Kaj bi lahko bilo narobe?
kiros

kixs ::

Clovek ne more verjet!? DVI prenasa zvok?

Zvok priklopi posebej iz PC-ja na TV (line-out, SPDIF...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

T-h-o-r ::

kixs97 you twat
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

chittax ::

Si nastavil v programu zvočni izhod na ATI grafično kartico?
Namreč pri nekaterih programih zvočni izhod nastavljaš posebej ne glede na nastavitev v Windows.

kiros ::

chittax..ne nisem nič štimal. Kje pa to naredim?
kiros

LexLuthor ::

Zvok ne gre po DVI!
www.pasice.si

kiros ::

tudi če je samo pretvornik DVI to HDMI?..sej drugače ne moreš povezat PC in TV če ni tega pretvornika
kiros

Zheegec ::

po standardu ne... v tem primeru pa ja... Malo se pozanimajte prej :)

Kot prvo moraš obvezno uporabiti priložen vmesnik (posebej kupljen ne bo delal), pa v control panel - sounds moraš označiti ATI HDMI Audio kot default audio device in potem MORA delati, pa tudi v programu kjer predvajaš film poglej nastavitve.

Zvok ni DTS?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

5er--> ::

Nekatere grafične spravijo preko dvi tudi zvok. Seveda moraš imeti poseben DVI na HDMI pretvornik, da stvar deluje (ponavadi je zraven grafične).

Drugače pa Start -> Nastavitve -> Nadzorna plošča -> Zvok in audio naprave (ali nekaj takega)
Zavihek Audio -> Default device -> naj bo izbran izhod na grafični.

 Nekako takole - naj ne bo izbran Realtek!

Nekako takole - naj ne bo izbran Realtek!



Edit: s5 sem pozen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

chittax ::

Prvo poglej kaj imaš v Windows pod default audio device
nekje pod nadzorna plošča/zvoki in avdio naprave (win XP) oz. preveri če ti dela sound preko zvočne na plati, potem veš da nimaš prav nastavljeno.
tačas ko sem ripkal je vletu 5er in pokazal pravilno

kiros ::

pod default imam izbrano Speakers. Na voljo pa imam še SPDIF Interface, DIGITAL Output Device, ATI HDMI Output (ne morem ga označit kot default).

Pretvornik pa ni original ampak posebej kupljen, ker ga zraven nisem dobil.
Če povežem TV preko zvočne tudi ni zvoka.
kiros

chittax ::

če ni original pretvornik ne bo šlo, vsaj po moje, ker mu manjka nekaj pinov

kiros ::

pretvornik ima vse pine..naj bi bil tudi za zvok
kiros

chittax ::

lahko pa zatežiš tistemu, ki ti je računalnik prodal naj ti ga da, ker pripada vsaki 4870 od atija, tudi bulk

potem pa poglej še v nastavitve programa za gledanje filmov (nisi omenil kaj uporabljaš)

Drugače pa ATI HDMI Output (ne morem ga označit kot default) bi moral biti prava izbira
Praviš da ga ne moreš dati kot default, a izbereš ga pa lahko? mimogrede kateri OS je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

kiros ::

izberem ga lahko in tudi nastavitve mu lahko spreminjam. imam pa visto x64
kiros

chittax ::

v visti sicer ne vem kako to poteka! če pa ga izbereš ni nič boljše?

kiros ::

spodaj zraven pa piše not plugged in

ne morem ga izbrat...samo noter grem v nastavitve
kiros

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()

chittax ::

kaj pa v programu za gledaje filmov?

kiros ::

kje to pogledam?
kiros

chittax ::

če bi vedel kateri program!!

kiros ::

bs player npr
kiros

chittax ::

menu/možnosti/nastavitve/zvok/izhod.......in izbereš ATI HDMI al neki takega

velja za BS player 2.43

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chittax ()

kiros ::

tle pa imam 10 možnosti za zbirat...nobena nima zvoka :(

vsaj da bi mi delal zvok preko zvočne...niti to
kiros

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kiros ()

chittax ::

A preko zvočne ti tudi ne dla zvok ali kaj?

Zheegec ::

DTS... ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

LexLuthor ::

pa imaš DTS dekoder instaliran na PC-ju?
www.pasice.si

Okapi ::

pretvornik ima vse pine..naj bi bil tudi za zvok
Tule je verjetno poudarek na "naj". DVI izvirno nima zvoka, ampak so pri ATI-ju za zvok uporabili nekatere pine na DVI, ki sicer niso namenjeni zvoku, in ki jih ustrezen pretvornik poveže na prave "zvočne" pine od HDMI-ja. Če torej nimaš vmesnika DVI-HDMI, ki je posebej narejen za ATI-jeve grafične kartice, najverjetneje ne bo šlo. Sicer pa ni pretirane panike, pač moraš uporabit še en kabel za digitalni zvočni izhod (spdif).

O.

kiros ::

kje dobim ta dekoder?
kiros

Okapi ::

integral15 ::

Zdravo sem nov tuki gori imam uprasanje glede tega hocem povezat pc z tvjem imam grafocno 4890 dobil sem zraven un pretvornik poseben is DVI v HDMI pa me zanima glede zvoka s tem pretvornikom se prenasa tudi zvok ne ? no pa na pcju je treba nastimat na privzeto napravo graficno kartico mislim zvocno na graficni no imam Win 7 in ko grem tja nadzorna plosca in pod zvok mi najde od graficne zvocno ampak je ne morem izbrat pise da ni prikluceno ceprav res nimam priklucenega kabla še a bo potem drugace ce priklucim kabel hdmi ??
. hvala za odgovore

kontra ::

Si bom sposodil temo. Mene pa zanima kako nastavim da mi zvok na računalniku deluje hkrati preko slušalk in preko zvočnikov. Ker vsakič moram prestavljat privzeto napravo. Mogoče se nisem dovolj poglobil ampak, če ma kdo kak hiter odgovor bi prosil. Oboje imam omogočeno sam pri enem je kljukica pri drugem pa slušalka zelena. imam pa win 7.
tečnoba

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kontra ()

Izi ::

Mislim, da se iz računalnika ne da predvajati zvoka hkrati na dveh različnih izhodih.
Prvi razlog je povsem tehnične narave, da signal ni dovolj močan, da bi se lahko hkrati predvajal na dveh napravah, bi rabil vmes ojačevalec ali pa dve zvočni kartici v računalniku, kar pa ponavadi ne deluje.
Drugi razlog je pa praktičen, tako da tudi ojačevalec ne omogoča predvajanje hkrati na zvočnikih in slušalkah, ker se te dve stvari izključujeta.
Če imaš na glavi slušalke zvočnikov tako ne slišiš in bi bilo nesmiselno, da igrajo. In slušalke se uporabljajo izključno samo zato, da ne motiš drugih naokoli, zato tudi vsak ojačevalec (pravzaprav vsaka avdio naprava) avtomatsko ugasne zvočnike, čim zazna vklopljene slušalke.

kontra ::

Ne mislil sem, da ugasnem navadne zvočnike pri računalniku in uporabljam naprej slušalke, ki jih imam priklopljene na prvi strani računalnika. Ampak to ne gre dokler ne naštimam v nastavitvah zvoka.
tečnoba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obolala bom - WIN 10

Oddelek: Pomoč in nasveti
425531 (3540) egypt
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321317 (10429) BorutK-73
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267305 (3316) damirba
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113233 (2387) davco
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305158 (4426) Primoz7

Več podobnih tem