» »

Povezava na prenosniku veliko slabša kot na osebnem računalniku

Povezava na prenosniku veliko slabša kot na osebnem računalniku

Dexter94941 ::

Živijo. Imam T-2 internet s hitrostjo 10 mb/s. Zmeraj ko dajem dol karkoli iz interneta,mi louda 8mb/s. Na prenosniku, kjer sem pa na net povezan prek wirelessa, mi pa nikoli noče loudat več kot 1.5 mb/s. Isto stvar pa na hišnem računalniku louda 8mb/s.

Zanima me, če lahko storim karkoli, da bi imel prek wirelessa na prenosnem računalniku isto hitrost kot na hišnem?

sandmat ::

kateri router imaš? uporabljaš b ali g standard wifija? načeloma bi ti moralo vleči(pri polni hitrosti) 1.1MB/s(megabajta - to je tisto, kar izpisuje download pri Firefoxu, torrentih itd.).

Dexter94941 ::

Imam Linksys. Ne vem točnega modela, ampak če je to nujno potem napišem kasneje zraven (ker je zgoraj in sem premajhen za doseči). Je žični. In pri prenosniku, ko vleče pri polni hitrosti (2mb), se pogosto izklopi povezava... medtem ko na hišnem računalniku vleče neprestano 8mb/s in nikoli ne crkne povezava.

matej_jack ::

Mislim, da je rešitev samo 802.11n router ali pa da prenosnik priklopiš na UTP kabel.
Pri meni gre max 2,6 do 3 MB/s, kopiranje iz enega računalnika na drugega preko wlan (g, linksys wrt54gl).

Dexter94941 ::

Ja imam Apple MacBook Pro, ki ima vgrajen 802.11n... To kaj pomaga?

skyline ::

802.11n mrežna na prenosniku je polovica rešitve - ampak potrebuješ tudi 802.11n router..

amigo_no1 ::

Malo obračaj wifi router da najdeš najboljši signal, razlike so lahko zelo velike.NI vseeno če je router nekje zadaj za 5 škatlami, manj ovir bo med njim in prenosnikom, boljši bo signal.

wrt54gl v navezi z 802.11g mrežno kartico preko g standarda oddajanja bi moral v praksi delati do hitrosti okoli 3 MB/s (isto nadstropje, v radiju cca 10 metrov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

popster ::

lahko tudi izdelaš wireless booster, ki potem usmerja signal

Spajky ::

Moje antenske inovacije pravijo v četrtem linku, da je možno uporabit tudi Frupi tetrapak (nekje na 2/3 teme) na natenici ruterčka. Lahko se pa proba wifi mode na ruterčku postavit na B-Only ... lahko, da bo na laptopu bolje in ne bo treba dodatkov na anteni ruterja
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020870 (15071) broken/link
»

NAS ds212j hitrost prenosa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
509259 (8291) BlaY0
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879734 (6475) janezek67
»

Standard 802.11n potrjen

Oddelek: Novice / Diski
354787 (3146) saxnfeld
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435437 (4234) KandazaR

Več podobnih tem