» »

kabelski internet..vzpostavitev wireless povezave neuspešno

kabelski internet..vzpostavitev wireless povezave neuspešno

Milč ::

Pozdravljeni. imam sledeči problem..pred kratkim sem naročil paket pri telema**u (internet, telefon, DTV). Vse lepo in prav, dokler se ni pojavil problem pri vzpostavitvi povezave routerja (tp link) in laptopa. Možakar, ki je prišel nastavit vso zadevo, je sprva mislil da je pokvarjen router in je naslednji dan prinesel novega, toda laptop niti njegov niti moj se ni uspel povezati z njim. Toda če vklopim internetni kabel ki poteka iz routerja internet povezava dela bp.

ko vklopim gumb na laptopu za wireless, mi ga prepozna na seznamu routerjev toda ime routerja je po defaultu naštiman, čeprav sem prej spremenil (na http://192.168.1.1) ime routerja in password.

ko kliknem na poveži z routerjem, me vpraša za password, nekaj časa melje, nato pa napiše da ima probleme z wireless povezavo.

Laptop je drugače preizkušen in se na druge nezavarovane routerje poveže brez problemov.

tudi na telemach klicau pa niso nič pametnega povedali. router sem resetiral (15s) in ponovno nastavil ime in password pa nič..enostavno noče vzpostavit povezave

možakar je rekel naj počakam, d abo mogoče dobil starega od netgear-a, a meni se zdi neumno zdaj čakat, ker sem plačal, da imam. toda sedaj moram viset na 1m dolgi internetni infuziji :D

imam OS win 7, možakar je rekel da router ni kompatibilen z win7, a jaz rečem da so to buče, ker takih routerjev potem sploh ne bi dajali okoli po domovih...ne bi rekel da bi imel win 95, da mi zato ne bi delalo..ampak da ne dela na win 7, haloo?:)
hvala za odgovore, lp Milč
  • spremenil: Milč ()

Milč ::

aja pa še to..imam win 7 in možakar po enournem matranju reče da router ni kompatibilen z win 7...pa kaj misliš da sem na glavo padel??

fantje zdej pa povejte kaj vas še zanima..lp

cholt45 ::

Pozabil si napisati znamko in model router-ja, bi znalo biti pomembno. :D

paljer ::

Ti moraš na routerju nastavit brezžične nastavitve: ime omrežja, varnostne nastavitve, itd. ne pa kot razberem iz tvojga posta password za router.

Milč ::

router je TP-LINK: TL-WR741ND

paljer: oprosti ja..vzpostavil sem ime omrežja, varnost (trenutno se ne spomnim ampak na telemachu so rekli naj nastavim na tretjo opcijo w../pska trenutno ne vem iz glave) in password

bolj točno bom napisal popoldne ko bom doma

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Milč ()

amigo_no1 ::

Najprej mora delati brez gesla.Potem greš dalje po korakih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Milč ::

amigo_no1:

včeraj sem resetiral router, gumb za reset držal 30s (več kot dovolj), nakar sem na laptopu na seznamu routerjev našel svoj router (polni signal in klicaj)..klicaj pomeni da je linija nezavarovana..ampak vseeno noče vzpostavit povezave..potem vključim kabel in nastavim router po navodilih telemach na http://192.168.1.1

router se resetira da prevzame nove nastavitve

ko grem na seznam routerjev se prkonektam na svojega, zahteva geslo, vtipkam geslo, in javi troubleshoot

popoldne javim podrobnosti nastavitve routerja

Milč ::

http://milcinski.shrani.si/?Nerazporeje...

tole je kar je..sedaj mi pa prosim svetujte, kaj sem naredil narobe

resetiram router, wireless povezava zazna router v omrežju (poleg polnega signala klicaj) ampak noče povezat, grem na IP naslov 192.168.1.1 in naštelam SSID ostalo v tem področju ostane isto

na wireless security naštimam WPA-PSK/WPA2-PSK, ter password..to je to kar je za naštimat bilo po pogovoru z telemach svetovalcem

prosim za pomoč

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Milč ()

Milč ::

sem se namatral z temi slikami..upam da bo kaj v pomoč, pa da mi kdo kaj pametnega napiše :)

krneki007 ::

-mode nastavi na 54mb (mixed bg)
-nastavi na en kanal,ki še ni zaseden
-spremeni SSID v nekaj krajšega
-v upravitelju wifi povezav zbriši vse dosedanje vnose za tvoja omrežja

lp

Milč ::

pri mode imam možnost:
11b only
11g only
11n only
11bg mixed
11bgn mixed

katera bo ustrezna?

krneki007 ::

-mode nastavi na 54mb (mixed bg)

Milč ::

ssid sem skrajsal, regija usa, kanal 1, mode 11bg mixed, max tx rate 54mbps, odkljukano enable wds--pa vseeno ne dela..kakšen predlog?
USPEL! KANAL SEM DAL NA ŠTIRI.HVALA KNENKI007 ZA INFO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Milč ()

krneki007 ::

regija europe,za kanal najprej poglej,kateri so zasedeni,wds izklopljeno.Poglej,če obstaja novejši firmware za router in driverji za kartico

Milč ::

hvala s tem se ubadal en teden :)..mi je načel sive celice haha

krneki007 ::

program za pregled lastnosti wifi omrežij:
http://www.metageek.net/products/inssid...

a si zbrisal prejšnje vnose za omrežja ?

ps:če zdaj deluje in imaš prenosnik,ki podpira tudi n standard,lahko prestaviš nazaj na bgn mode

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki007 ()

Milč ::

ne nisem nič še ostalega zbrisal..toda zdi se mi da dela prepočasi, kakor na kablu..je to normalno?moralo bi enako vleči

na speed testu sem preveru...na wirelessu imam 0.22 mbps download in 0.19 uploada..prek kabla 0.96Mbps in 0.51 Mbps uploada

nasvet?hvala :)

BigSexy ::

Če ti wifi kartica na računalniku podpira N standard, preklopi na routerju v primeren način (N). Mixed modi so načeloma crap; v primeru da imaš več odjemalcev npr. 1 klient v B & 1 v N bo avtomatsko vse skupaj delovalo na počasnejšem B standardu.
To Infinity And Beyond !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1766544727 (23) PrimozR
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013204 (2550) verto
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156189 (3457) toncek1
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273174 (2882) ali3n
»

PSK WAP key

Oddelek: Omrežja in internet
71172 (1042) srus

Več podobnih tem