» »

PSK WAP key

PSK WAP key

kaktusss ::

Doma imam nastavljeno brezžično omrežje, ki dela bp. Sedaj pa sem dobil nov mobi, s katerim se hočem vključiti na wifi in zahteva PSK wap key. Vpisal sem vse možne ključe, ki jih imam pa mi ga vedno zavrne. Kje lahko točno pogledam, kakšen je ta ključ, je lahko narobe kaj drugega (nastavitve v mobiju,...)??
Hvala za odgovore

KoMar- ::

Bodi natančen, prosim. "WAP" ziher ne piše. Piše WEP ali WPA...

kaktusss ::

Oprosti, WPA. Ne vem, kaj bi še povedal. Sem šel v router (192.168.1.1) pa ni nikjer zapisan.

ZGI ::

najlažje je če enostavno spremeniš wifi geslo.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

RazzorX ::

Mogoče imaš nastavljeno kako filtriranje MAC naslovov?

kaktusss ::

ZGI, kako?

RazzorX, nimam.

schtr4jh ::

WiFi geslo enostavno zamenjaš v nastavitvah routerja (192.168.1.1). 100% je nekje notri nastavitev za ime omrežja, geslo omrežja, kodiranje, kanal ...

srus ::

Pri meni je bilo podobno - imam Cisco/Linksysov ruter in Nokio E65. Najprej sem imel na ruterju nastavljen mixed wireles mode (podpira N, G, B) in WPA kodiranje. Povezovanje telefona na wireles omrežje ni bilo uspešno - omrežje je telefon zaznal, nato pa me je spraševal za geslo podobno kot tebe, geslo sem vnesel, logiranje pa je bilo vedno neuspešno. Problem pri meni ni bilo geslo, ampak nekompatibinost med telefonom, ki podpira le B in G standarda, in ruterjevim mixed modom, ki bi moral narediti avtomatski fall back na G mode, vendar ta fall back ni bil uspešen.

Problem sem rešil tako, da sem na ruterju izbral BG mixed mode (podpira G, B), WPA kodiranje pa pustil nespremenjeno. Na ta način je povezovanje telefona uspešno, žal pa wireles omrežje sedaj ne podpira priključitve N naprav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252770 (1373) SaXsIm
»

wifi ne dela, dd-wrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514458 (3960) BorutK-73
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951093 (22843) simone
»

kabelski internet..vzpostavitev wireless povezave neuspešno

Oddelek: Omrežja in internet
172428 (2250) BigSexy
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273182 (2890) ali3n

Več podobnih tem