» »

IE počasno scrolanje ("štekanje")

IE počasno scrolanje ("štekanje")

Veron ::

Torej stran www.bullbars.si, gre za to, da FF in ostali večinoma prikažejo brez problema.

Vendar opažam, da če je računalnik malo starejši (tukaj štejem tudi C2D E6300, grafika nevem ali integrirana ali ne, ampak če se ne motim nek radeon x1050/x1300, 2gb pomnilnika- na faxu pcji) kjer opazim, da IE8 (win7) čudno šteka ko scrolaš, pa tudi same animacije ne deluje glih čist tekoče. Pa mi ni jasno kaj bi lahko bilo krivo. Sicer sama javascript je mal smotano narejena ampak sem probal tudi z blokirano javascript, pa zadeva še vedno enako šteka. Torej ni problem v javascriptu.

Sicer zelo me moti netekoča animacija fancybox okna (ko klikneš na slikco, podobno kot lightbox).
Zato nevem kaj narediti, da zadeve popravim, ker je kar lepo število uporabnikov še na IE, zato mi je to pomembno.

Sicer nekaj malega sem našel na netu, da ima IE vseeno probleme pri prikazovanju in sicer na strani http://www.enhanceie.com/ie/bugs.asp
IE0003: Slow scrolling with CSS background of Transparent PNG

Users may experience poor performance in IE7 when scrolling pages that have large regions with a transparent PNG background, where the PNG used is very small (e.g. 1px by 1px).

You can work around this performance problem by using a larger (wider/taller) transparent PNG file.

IE0004: Slow scrolling with use of CSS :hover rules

Users may experience poor performance in IE7 when scrolling pages that contain large numbers of elements with :hover rules.


Probal sem še odstranit vse hover elemente, pa ni razlike, probal sem tudi.

edino tole nevem kaj točno mišlen z large png, "where the png used is very small"? kaj to pomeni, velke slike + minimalni robovi, ki so transparentni?

Trinitron ::

Meni v IE8 dela čisto ok. Verjetno je pri tebi kriv počasen računalnik, saj je ie8 že sam po sebi procesorsko kar precej zahtevnejši od svojih kolegov in grafično zahtevne strani lahko malo zaštekarijo.

Veron ::

ne sej na moji mašini dela brez problema, ampak na faxu (zgoraj opisan) pc pa ima v IE8 probleme, pa se mi ne zdi glih švoh zadeva.

Veron ::

opažam, da več kot slik (grafike) bolj šteka, torej če se gre zdele pod novice, kjer je user nametal veliko slik, je opazno kako animacija menija (Ponudba) šteka (deluje počasi) in ko klikneš na sliko (katero odpre fancybox) grdo animira, enako velja za zgoraj levo, kjer je slideshow slik.

kakšna ideja kako to "popravit"?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1298341702 (839) sunniegoldie
»

poravnava li elementov

Oddelek: Izdelava spletišč
82109 (1974) boss-tech
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519692 (7491) nuuush
»

Internet Explorer 6 noče umreti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
748950 (6526) Poldi112
»

IE 8 prikaže napak tudi Microsoft.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5011089 (6442) Poldi112

Več podobnih tem