» »

PHP preverjanje povezave

PHP preverjanje povezave

winlins ::

Pozdravljeni

Delam spletno stran pa me zanima imam narejen pogoj če sem trenutno npr. na strani galerija mi izbriše sidebar ob desni strani drugače pa ostane.

To dela vse super sedaj me pa zanima jaz bi ta pogoj rabil za okrog 40 podstrani za ostalih 10 pa ne.
Zanima me kako napišem pogoj da bi
&_GET['stran']=='galerija' || $_GET['stran']=='details_in_nekaj_zraven'
namesto in_nekaj_zraven dodal 30 poddstrani. Npr. vsem tistim poddstranem katere imajo v imenu details_in_nekaj_zraven.php

Mislim da sem napisal dokaj razumljivo.

Lp, Winlins

KoMar- ::

$polje = array("galerija", "blabla", "blabla2", "koleraba", "...");
if (in_array($_GET['stran'], $polje)) {
   //...
}

winlins ::

Ja to ze samo to mi je dosti pisanja jaz sem si zamislil če se da da mu dam samo prvih deset črk povezave on pa naprej vzame kar pač je

Delam stran za kamine in stranka hoče da je na eni strani 20 kaminov in ko klikne na vsakega se mu odpre details in v tisti strani tudi ni sidebara se pravi potem moram jaz napisati v polje details_model_1 details_motel_2 itd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: winlins ()

winlins ::

Kako bi to lahko rešil da bi bilo čim manj pisanja ?

DiTi ::

if(substr($_GET['stran'],0,14)=="details_model_")

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

winlins ::

se pravi če hočem strani katere so details_inekaj poleg dam samo if(substr(0,14,$_GET['stran'])=="details_"))
pa bi naj delalo negledo koliko je teh datotek?

Hvala

DiTi ::

da, pazi le da bo drugi parameter substr enak dolžini stringa s katerim primerjaš.

aja pa sprva sem se malo zmotil, sem kasneje popravil vrstni red parametrov. prvi je string katerega režeš, drugi začetek, tretji pa konec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

winlins ::

Kako pa to vidim nevm npr. dolšina imna datoteke lahko je tudi večji?

DiTi ::

ja pač tisto kar je konstanto...če boš imel ime_strani_1, ime_strani_2, ime_strani_3 itd potem imaš dolžino ime_strani_ kar je 11. to pač mora biti vedno isto, drugače zadeva ne bo delovala.

winlins ::

Npr. da pa imena datotek niso ista ker so nekatera krajša in nekatera daljša potem to ne deluje ali je lahko konstanta večja?

DiTi ::

če imajo skupno konstanto nima veze kakšna je dolžina.

winlins ::

Zdaj nevem če se midva dobro razmeva nekaj sem probal pa ne dela. Jaz sem si zamislil tako da če je uporabnik na strani pa ima odprti details_model_1 da preveri če je uporabnik npr. details_model_2 da nebi vsako stran posebej zapisoval v polje da bi bil pogoj izpoljnjen z tem če si na strani details_model_3 da ne preverja točno details_model_3 ampak da vidi details_ aha pogoj drži

Nekaj takega če je možno

Hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] pošiljanje parametrov

Oddelek: Programiranje
9733 (605) Ahim
»

PHP in varnost.

Oddelek: Programiranje
283040 (2536) krho
»

Baza & c#

Oddelek: Programiranje
214120 (3178) xardas
»

Menu

Oddelek: Izdelava spletišč
8980 (828) packpack
»

[php] Problem z dinamično stranjo

Oddelek: Izdelava spletišč
111527 (1372) Iskraman

Več podobnih tem