» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

petkofak6527 ::

Lep pozdrav

imam problem s prenosnikom Toshiba satelite pro L100. Ko ga prižgem se mi windowsi ne zaženejo. Ko ga hočem zagnati v safe mode načinu se po izbiri le tega pokaže črn zaslon in v takem stanju ostane dokler ga ne resetiram. Poskusil sem na novo namestiti windowse, vendar se po izbiri zagona iz cd-enote za 3s pokaže v zgornjem levem kotu znak _ (podčrtaj) nato pa zaslon spet postane povsem črn in ne zgodi se nič. Ali ima kdo kakšno iejo kaj bi lahko bilo narobe???


Najlepša hvala za odgovore.

Windows XP proffesional
# Intel Centrino Core Duo T2300 Processor 1.66 GHz
# 512MB DDRII-533MHz SDRAM
# 40GB Hard Drive
# DVD/CD-RW Combo Drive
# 15" XGA TFT Screen
# Intel 945GM up to 128MB integrated graphics
# Integrated wireless 802.11a/b/g LAN

Duhec ::

Če ti safe mode ne dela mogoče še izberi "last known good configuration".
Če ti tudi iz CDja ne štarta potem imaš malo možnosti za uspešen boot. Ima ta prenosnik mogoče kako skrito particijo iz katere se namesti tovarniška inštalacija XP-jev, kot npr. HP preko tipke F11 pred bootom? (Čeprav dvomim, ker je disk zelo majhen).
Preizkusi še inštalacijo iz CDja brez baterije.

petkofak6527 ::

Sem probal tudi "last known good configuration" pa je isto samo črn ekanter ter prav tako pri inštalaciji brez baterije. Kako skrite particije pa tudi nima. A je to lahko kakšna hardwerska napaka????

Duhec ::

Če je XPsistemski CD plošček ok, bi moral vsaj delovati boot iz cdja, četudi recimo bi bil prenosnik brez diska. Tako ti pa niti iz CDja ne boota. Nimam drugih idej kot, da je s sistemskim CDjem nekaj narobe ali pač s samo CD/DVD enoto.
A v Cmos nastavitve biosa pa prideš ? Še 1x preveri, če je boot iz CD enote res prva, za drugo boot enoto pa nastavi trdi disk. Ostale boot enote pa izklopi !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

petkofak6527 ::

v bios pridem in tudi boot iz CD enote je na prvem mestu. Sistemski CD je tut uredu ker mi na drugem računalniku deluje.

Duhec ::

Odpri še CD enoto in očisti laser. Druge ni. Če imaš možnost boot tudi iz USBja potem je še tu možnost.

petkofak6527 ::

Duhec hvala za pomoč.

Res je bil problem v zapackani CD enoti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava Windows7

Oddelek: Pomoč in nasveti
221560 (1228) s-adi
»

Problem z WIN 7

Oddelek: Operacijski sistemi
131388 (1250) fosil
»

ponovni zagon računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
232296 (1960) solatko
»

Help!!! -ZACETNIK

Oddelek: Pomoč in nasveti
6986 (811) Meamoto
»

Win XP boot problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81307 (1187) junior

Več podobnih tem