» »

Disketnik-problem...

Disketnik-problem...

shortyyy ::

lp

Ko sm čistu komp se mi je zazdel da ne rabm disketnika in sm ga uzeu vn, pol pa užgem komp in mi noče v windows...sm ga tut že nazaj dau a vseen ne dela :)
a kdorkoli ve kaj lohk nrdim da mi bo delal normalno ?
hvala

jan01 ::

V biosu disabliraš?

Brane2 ::

Si prav obrnil kabel ? Če nisi, bo lampa disketarja vedno svetila od trenutka ko prižgeš mašino.

Si prištekal napajalni kabel na disketnik ?

Si pogledal v BIOSu če imaš nastavljeno, da imaš disketar ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

5er--> ::

Si prav priklopil napajalni kabel? :D
(Oz.: Se je kaj zakadilo, zasvetilo po tem ko si disketnik ponovno priklopil na PC?)

shortyyy ::

prklopu sm prou, zto k mi isto nrdi k prej ko mi je delal...pač lučka zasveti pa mal zaropota :)...sm pol nikamor naprej ne pridem
v biosu mam tut ja pod drive A

pokaže se mi pa črn enkran z belimi je pa napisan ...neki če mam stisnjen gumb za vklop al pa reset kompa....če komu to kej pomaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shortyyy ()

t3hn0 ::

kot je ze jan01 rekel: probaj v biosu zacasno onemogoct disketnik (a.k.a. "drive a":)) v biosu, shrani in restartaj...

**edit: a mogoce misls na tisto napako ko ti javi da ne najde sistemskega diska? v tem primeru poglej ce mas v biosu first boot device nastavljen sucajno na ta disketnik :)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

shortyyy ::

sm tut že onemogoču disketnik in tut nimam first boot device disketnik tko da to ni....
lej pržgem vse normalno pol k bi moglo pa jit v windows pa črn ekran pa z belo napisan :

We apologize for the incovenience , but windows did not start successfully. A recent hardware or software change might have caused this.
If your computer stopped responding, restarted unexpectedly or was automatically shut down to protect your files and folders, chose Last Known Good Configuration to revent to the most recent settings that worked.
If a previous startup attemp was interrupted due to a power failure of because the power or reset button was pressed, or if you aren't sure what caused the problem, chose Start Windows Normally.

no in kar koli stisnem zmer pride sm do te strani :(

Scorpia ::

Glede na to da si čistil računalnik, si verjetno še kako kartico ven dal, nekako se mi zdi da disketnik ne dela težav. Če je v BIOSU naštiman disketnik (čeprov ga fizično ni), bojo windowsi prepoznali kot da je priklopljen.
Lahko probaš repair z cd-ja, ali pa vsako kartico ven (izjema grafična) pa cd enote izklopiti, pa tudi če imaš še kakšen dodaten disk, ga isto izklopi. V primeru da bo delal, pol pa postopoma priklapji nazaj da poiščeš težavo.
////

shortyyy ::

ti si car :D:D

zdej sm izklopu en disk pa cd-rom in zdej dela :)
zgleda da ga cd-rom neki serje k disk sm že učeri neki izklopu pa še zmer ni delal...a zdej ugasnm pa nazaj prklopm cd-rom pa nej bi delal al kako?

t3hn0 ::

hm...disi po pokvarjenih xpjih. verjetno bi ti ze windows repair koristil...drugace pa sveza namestitev xpjev ;)

sicer ne vem zakaj bi do tega prislo ob odklopu disketnika?? si ziher da si vse ostalo prklopu in/ali so prav obrnjeni kabli?

**edit: nisem videl prejsnega posta :P
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

shortyyy ::

hja mogoče bi res rabu nove xp-je :)

am...lej jest sm izklopu k sm čistu sm gragično pa pol sm dau disketnik vn in ni delal...in sei disketnik dela normalno tko k ponavad...drugo pa itak nism izklaplu tko da nwem kaj bi blo najbrš res windowsi

karafeka ::

Pomojem cdrom in diske nisi priklopil v pravem vrstnem redu. (razen če imaš sata).

Disketnik nima nič pri tem, ker je itak na svojemu vodilu.

Si sigurn, da nisi kak kabel (za diske) po pomoti malo ven potegnil ? Pa ni bilo stika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

shortyyy ::

veš kva je fora da nism nč preklaplu diske pa to..tle nebi smeu bit problem glede tega kako je prkloplen..ostalo je tko kokr je blo pred čiščenjem...no probu bom nazaj prklopt vse zdej pa če nbo delal bom pa tko pustu da bo delal :)

shortyyy ::

lej pa še tole zdle vidm da mam uro zmešano..a to kej pove :D?

shortyyy ::

am...zgodovina sprememb?
to se kje pogleda?

karafeka ::

event viewer ?

Nadzorna plošča -> adminstratorska orodja

shortyyy ::

kaj p nej bi kej pisal :) ?

lej sm nredu prt scr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shortyyy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ni disketnika?

Oddelek: Strojna oprema
51085 (855) Yerpo
»

sata disk (Hitachi 7k250), namestitev

Oddelek: Strojna oprema
453180 (2204) Blind
»

SATA ne gre...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6941 (899) Keyser Soze
»

Zakaj mi vedno vidi disketnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111111 (958) OmegaM
»

DISK NE GRE NOTER

Oddelek: Pomoč in nasveti
261124 (855) TheHijacker

Več podobnih tem