» »

Win XP stop error

Win XP stop error

aerial ::

Imam probleme z očetovim prenosnikom.
Ko ga želim prižgat, mi pove da se windowsi niso zagnali pravilno, ter me vpraša kako jih želim zagnat. Na voljo mam safe mode, navadni zagon, last known onfiguration.... Karkoli kliknem mi še preden pridem v windowse javi v blue screenu napako:
stop: 0x00000024 (0x00190203,0x82F3C308,0xC0000102,0x00000000)
Takoj zatem se mi računalnik resetira, in vse se ponovi znova.
Poskusil sem vstaviti cd od XP-jev, in mi da možnost boot from CD. Ali booting zbriše tudi vse file? je sploh možno ohraniti podatke na disku?

Hvala in lp

energetik ::

Si dodajal kakšno strojno opremo?
Sicer pa je lahko vse sorte, pokvarjena strojna oprema, preveč navit proc, itd. Itak da so vsi podatki še gor. Samo ne na novo inštalirat XPjev s CDja, formatirat ali brisat particije s podatki.
A v safe modu si probal zagnati? Če to deluje, lahko potem tam podatke kopiraš z diska na USB ključk.
Sicer pa najprej dolpotegni Ubuntu live CD, ga zapeci in bootaj z njega (ne spreminja diska). Potem pa v Ubuntuju tvoje podatke kopiraš z diska na USB ključk ali na drugo kišto, če imaš omrežje.

Zgodovina sprememb…

aerial ::

Nobena strojna oprema ni bila dodana. V safe modu mi ga pa noče zagnat ker takoj spet javi napako in se resetira.

kitewing ::

Preveri rame...

ender ::

Ugotovi, kateri disk je v prenosniku in ga preveri s proizvajačevim orodjem (na enem drugem računalniku si zapeči CD in zaženi prenosnik s CDja).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

aerial ::

Disk sem preveril, in mi ni zaznalo nobenih napak. Povsod je bilo Passed... Kaj zdej?

misek ::

Zaženi računalnik z Windows CDjem in pojdi v Recovery Console. Nato tam poženi "chkdsk /r". To ti bo popravilo NTFS datotečni sistem.
Lahko pa se zgodi, da ti ga še bolj pokvari. Najbolje je prej narediti en disk image. Za vsak slučaj ;)

aerial ::

Je možno narediti disk image brez da prideš v windowse? Kaj točno je to disk image in kako se stori?ali se datoteke na disku ohranijo? verjetno je to nekakšna kopija diska.
Zanima me še kaj je to boot?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aerial ()

energetik ::

Image pomeni dobesedna kopija vsega kar je na disku. Image se ponavadi dela brez Win. Ampak če ne veš, kaj je to boot, ne vem kako ti bo ratalo.
Po mojm je lažje da greš sem: http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
Downloadaš .iso sliko Ubuntuja in jo zapečeš na CD - kot sliko (verjetno imaš še kakšno kišto?). Potem daj CD v pogon in prižgi laptop ter tam, ko te vpraša za boot s CD, potrdi. Počakaj da se ti naloži Ubuntu (traja lahko kar nekaj minut). Potem pa tam najdeš tvoj disk (verjetno z oznako hda). Na USB ključek skopiraš tvoje podatke, iztakneš ključek. Potem pa resetiraj in poskusi reševati Windows z recovery console, kot ti je že en prej napisal.

Zgodovina sprememb…

ender ::

Testiraj še RAM z MemTest86+; pusti ga vsaj nekaj ur, če takoj ne najde napak (predvidevam, da si pri testiranju diska pognal poln preizkus, ki preveri vso površino diska, in traja najmanj 30 minut).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

aerial ::

Trdi disk sem testiral s polnim preizkusom, in ni našlo napak.
Zdaj testiram RAM. Memtest86 mi po dveh passih ni našel še nič. Torej pustim še nekaj časa, in če ne bo napak, uporabim ubuntu kot je napisal energetik!?

energetik ::

Ja Ubuntu (ali kateri drug live linux CD) je ena od možnosti, da enostavno dobiš svoje podatke. Kako boš pa potem reševal Winse, pa ne vem.

Shark-357 ::

Na torrentih poiščes ERD Commander 2007, začečeš ISO na CD in bootaš iz njega, ko se ti ERD postavi izvedeš system restore za kak teden ali mesec nazaj (znotraj ERD-ja lahko tudi skopiraš podatke na ključek, samo priklopi ga predno bootaš v ERD).
Če ne pomaga, bootaš iz windows XP CD-ja v recovery konzolo in vtipkaš naslednje ukaze:

1. fixmbr
2. fixboot
3. chkdsk /p /r


V kolikor nič od naštetega ne pomaga bo treba na novo namestiti operacijski sistem.

Zgodovina sprememb…

aerial ::

Računalniki sem formatiral, še prej sem v ubuntu-ju porekopiral vse podatke. Sedaj imam pa naslednji problem. Računanik mi v device managerju ne zazna Network adapterja. Na voljo imam samo Windows loopback adapte...

misek ::

Poišči ustrezen gonilnik za mrežno kartico in ga namesti. Kateri računalnik sploh je to (točna oznaka), pa ti ga morda pomagamo najti.

ABX ::

Imam probleme z očetovim prenosnikom.
Ko ga želim prižgat, mi pove da se windowsi niso zagnali pravilno, ter me vpraša kako jih želim zagnat. Na voljo mam safe mode, navadni zagon, last known onfiguration.... Karkoli kliknem mi še preden pridem v windowse javi v blue screenu napako:
stop: 0x00000024 (0x00190203,0x82F3C308,0xC0000102,0x00000000)
Takoj zatem se mi računalnik resetira, in vse se ponovi znova.
Poskusil sem vstaviti cd od XP-jev, in mi da možnost boot from CD. Ali booting zbriše tudi vse file? je sploh možno ohraniti podatke na disku?

Hvala in lp


Nekaj je močno narobe. Prvo lahko probaš Windows repair, kateri ne bo spremenil nobenih nastavitev ali kaj pobrisal. Če ni uspešno naredi image diska (Ghost), ter naredi HDD in Memory test. Če dobiš kakšno napako zamenjaj kos. V kolikor je z strojno opremo vse ok, razbji particije na disku in jih ponovno kreiraj.
Probaj restore image-a, če ne deluje inštaliraj Windowse na novo, Z Ghost explorer lahko image ki si ga naredil spet prebereš in vrneš podatke nazaj, razen če se niso bili prvotno poškodovani.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

aerial ::

gre za laptop IBM thinkpad R50e 1834-s9g.
Driverje na netu najdem, ampak jih nimam kam inštalerat če v device managerju tudi ne najde naprav. Test trdega diska in RAMa sem že naredil, in ni javlo napak. Windowse sem že inštaleru na novo, tako da sem prejšne particije zbrisal.

misek ::

Gotovo imaš kakšno rumeno ikono s trikotnikom. In to ti je mrežna kartica. Ti samo namesti gonilnik pa bo.

aerial ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aerial ()

mp3pesmi ::

Jaz mam podobne težave z modrim ekranom:
stop 0x00000024 (0x001904FB, 0xA31EDF340, 0xA31EDB10, 0x8B4107FS)
nfts.sys address 8B4107FS base at 8B403000, datestamp 4a5bbf45

mi izpiše na ekranu

Imam HP probook 4710s. Ugotovil sem, da kadar vlečem torrente se mi pojavi modri ekran. Potem grem na safe mode in izbrišem torrente iz utorrenta, restartam rač. in dela normalno. Ponavadi se mi pojavi napako po cca. 20 sek ko se prijavim v win 7, sklepam, da takrat ko se mi ob zagonu zažene ad-aware lavasoft, poleg tega imam avast protivirusni.

Je napaka povezana z potencialnimi virusi ali je drugje vzrok ?

Napake mi pa ne najde ne ad-aware, system mechanic pro 9, ne pregled diskov v win 7

Hvala za nasvet in pojasnilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474926 (3932) gruntfürmich
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291758 (1242) GTX970
»

tezava bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
8476 (429) korenje3
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
221999 (1680) Duhec
»

zelo zelo velik problem

Oddelek: Operacijski sistemi
81763 (1351) schranzek

Več podobnih tem