» »

PC se restarta po XP logom

PC se restarta po XP logom

cortez ::

Pozdravljeni !

Računalnik mi kar naenkrat ne gre več v XP. Namreč po XP logu na kratko blinkne in se restarta v POST. Disk je bil pregledan in ni najdlo bad sektorjev.

V safe mode pa PC gre in se ga da uporabljat. Kaj bi lahko bilo narobe ?


PSU / grafična / baterija ..???

ŽE 2 x smo na novo naložili XP OS in je zadeva delala, ko pa smo PC prižgali po 1-2dneh, pa je PC spet zašel v Restart loop. Enkrat je celo šel preko XP logota in je delal 1-2uri, nakar je vse zmrznilo.


Hvala za pomoč.lp.

69charger ::

Preglej disk z kakšnim bolj namenskim programom za preverjanje(Ultimate Boot CD). Pa lahko spustiš še Memtest86 za ram.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

cortez ::

z namenskim programom za proizvajalca dotičnih diskov je bil pregledan disk. Če bi bili rami krivi, mi najbrž ne bi pustilo naložit nov OS. Kolk vam ponavadi zdrži PSU (Ta je Energon 650W). PC pa ni ne vem kaj požrešen (2800+ / Geforce 7600gt) .

Cold1 ::

Če bi bili rami krivi, mi najbrž ne bi pustilo naložit nov OS.


To je odvisno od napake - definitivno preglej pomnilnik.

XsenO ::

Bi bilo pogledati tudi kateri blue screen ti meče. Ob reštartu pritiskaj na F8 (ali F5 vedno pozabim) in izberi opcijo, ki disabla automatic restart ob napaki (se mi zdi 4 ali 5 opcija od spodaj)
1 + 1 = 1

cortez ::

Ni nobenega blue screena.

cortez ::

Zgleda, da je nakaj narobe z grafično kartico. Ko je PC vroč (dela že nekaj časa) vse dela ok, ko pa je mrzel (stoji dan, dva), pa noče naložit gonilnikov za grafično.


A bi jo mogu vreč mal u pečico ?

pingo76 ::

Cold boot problem? Matična ziher... preglej za napihnjene kondenzatorje. Peči pa ne.

cortez ::

Konde sem že pregledal, pa ni noben napihnjen. Sem pa naštimu v pc-ju, da mi ne restarta avtomatično, tko da sem videl blue screen (napaka driverjev grafične kartice).

Zdej gre v XP, sam se občasno ustavi na mestu "nalagam nastavitve" (ko ga resetiraš, pa gre not bp).

pi pawr ::

Spucaj komp ali pa vse dele "pritisni" v mamaplato. A je možno, da nagaja kak virus?
Pa posodobi vse zadeve.

videc ::

Ob startu rač. pritiskaj F8, da ti pokaže Windows xp meni, nato poskusi z "Last Known good configuration".

Če si slučajno imel kakšno napravo priklopljeno, ko si ugasnil računalnik (preden ti je začel nagajati), jo priklopi.
Prav tako lahko poskusiš brez vklopljenega mrežnega kabla.

-valvoline- ::

Daj not xp cd pejt v recovery console ter startaj fixboot ter fixmbr,verjetno ti manjka ali je poskodovana datoteka boot.ini
Al pa popravis celotno instalacijo z pomočjo cdjem.

videc ::

Če bi kaj z boot.ini sploh ne bi prišel do WindowsXP loga.

cortez ::

da ne bo pomote. Zmrzne na tem mestu :



Ko se pa restarta, pa gre mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

videc ::

Daj pritiskaj F8, ko pride mimo BIOS zaslona, da se ti pokaže Windows meni v tekstnem načinu in tam poskusi izbrati "Last Known Good Configuration". To je še preden se ti prikaže Windows XP Logo. Takoj po zagonu računalnika.
 XP Last known good configration

XP Last known good configration

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne dela

Oddelek: Pomoč in nasveti
7918 (797) solatko
»

Bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
14843 (713) miha121
»

Windows Broken ?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
71085 (858) stroy
»

Med zagonom WinXP resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
51146 (1119) TaDayDreamer
»

Win2k problemi???

Oddelek: Operacijski sistemi
111459 (1250) andrej

Več podobnih tem