» »

XML ali DB v app.

XML ali DB v app.

brinovcek ::

Živjo,

Ker nisem še nikoli delal z XML in se odločam med realizacijo zapisa podatkov v PB ali XML file bi prosil, če mi lahko podate kake napotke koristne informacije, ki bi mi koristile pri izbiri bolj funkcionalne izbire zapisa. Prosim za čim več nasvetov in informacij. Za XML se zanimam ker bo aplikacija tekla na android platformi, pri kateri si omejen na majhno količino sistemskih virov. Zanima me predvsem uporabnost, težavnost realizacije zapisa in branja, časovni dostopi do določeni hpodatkov itd ...


Hvala, pa čim več komentarjev prosim na to temo.

c00L3r ::

Avtomatske serilizacije objektov v XML na Android platformi nimaš (kot jo poznamo pri .NET in Java). Tako je potrebo ročno gradit XML dokument z DOM Parser ali XML Pull Parser. Za večje količine informacij to ni priporočljivo. Če pa imaš samo nekaj zapisov, pa je to lahko čist OK.

Čeprav, če nimaš veliko podatkov, jih lahko shraniš kar kot "Shared Preferences".

Podatkovna baza, ki ti je na voljo na Android je SQLite. Ta je hitra. Sem delal eno testno aplikacijo z okrog 6000 zapisi in ni bilo težav.

Več o tem tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android app - SDK ali kaj drugega?

Oddelek: Programiranje
152025 (1511) nekdonekje
»

[Android] Podatkovna baza

Oddelek: Programiranje
131865 (1583) shadeX
»

[Win vs. Lin] Register vs. 10000 datotek na disku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1719857 (5779) BlueRunner
»

Microsoft + MTV, novi popravki, Office XML (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
638529 (6874) OwcA
»

Zakaj XML?

Oddelek: Programiranje
102606 (2383) Immz

Več podobnih tem