» »

Nettop za predvajanje HD vsebin

Nettop za predvajanje HD vsebin

aljaz33 ::

Pozdravljeni!

Namen imam kupiti nettop, ki bi mi v dnevni sobi služil kot predvajalnik HD filmov, občasno bi ga uporabljal tudi za brskanje po internetu. Zanima me, ali bi bilo možno, da z njim predvajam HD filme, ki jih imam shranjene na drugem PC-ju preko domačega omrežja (wi-fi, standard g)? Je taka povezava dovolj hitra?
Bi bila ta konfiguracija dovolj zmogljiva za prevajanje HD vsebin (pomnilnik bi nadradil na 2GB)?
  • spremenil: aljaz33 ()

mtosev ::

nucas nvidijev Ion+atom cpu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

aljaz33 ::

Potemtakem nekaj takega?

s1m0n ::

Ja!

mtosev ::

da. hd na tem ne bo problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

aljaz33 ::

Ceneje verjetno ne pridem skozi?
Kako pa bo delovalo predvajanje HD vsebin preko wireless omrežja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

bb007 ::

Jaz bi ti priporočal Zotac MAG HD-ND01 (je še cenejši in manjši)...uporabljam ga prib. kakšen mesec in ni da bi blo kaj narobe, predvaja vse brez problemov pa še na monitor od zadnje strani se da nemestit...v glavnem priporočam: http://www.zotac.com/index.php?option=c...
kupil sem ga kr je po testih bil hitrejši od Acer Revo-ja in Asrock-a...
Kupil pa sem ga preko avstrijske trgovin: http://www.mylemon.at/ (tedaj za sam 230EUR, v slo pa še ni dobavljiv oz. vsaj jaz nisem zasledil)

axee ::

Ceneje verjetno ne pridem skozi?
Kako pa bo delovalo predvajanje HD vsebin preko wireless omrežja?


Upam da misliš na x264 vsebine :) Glede na moje izkušnje (signal je bil cca 80%), 720p brez problema, 1080p pa ne, v hitro premikajočih scenah stvar zašteka.

BlaY0 ::

bb007: A si vzel ZOTAC MAG HD-ND01? Zadeva zgleda OK, samo razloži mi kako se to hladi? Imam namreč AsRocka-a in se rebra na ION čipu precej segrejejo pa je ohišje precej prostornejše in ima dva ventilatorja.

axee: Prek katerega izvora pa gledaš to? SMB? NFS? UPnP? Jaz sem malo meril vse skupaj... najhitrejše scene pri 1080p dosežejo tam nekje 20 Mbit/s, to je okrog 2 MB/s (Hancock - tam ko leta po luftu in se zaleti v jato ptic). To je pri meni ravno na meji zmožnosti WiFi prenosa (dve steni + dve omari) kar se tiče TCP povezav (SMB), ampak mi potegne normalno, ker ima player nekaj predpomnilnika. Prek UDP-ja (NFS) sem pa popolnoma na varni strani.

bb007 ::

Ja, mam model Zotac MAG HD-ND01(Atom 330 + ION, 2 GB rama, 160 GB diska, eSATA priklop!, optični SPDIF)...ima vgrajen ventilator, skoraj neslišen, ker imam računalnik vklopljen res nonstop (dan in noč), tudi ko spim...v glavnem zunanji trdi disk je glasnejši od računalnika :)
Stvar je topla na dotik...je v plastičnem ohišje, ter pritrjen na monitor,torej ena stran sploh nima dostopa do zraka, vendar ni problemov z pregrevanjem...
2x zgodil da se je pregrel vendar zato ker sem imel monitor res čist do stene potisnjen, od kar sem to pogruntal ter monitor odmaknil pa se še to ni zgodilo niti 1x...

Sam pazite,računalnik je brez nameščenih WIN!...zato je verjetn kr cenejši proti drugim podobnim... (za tiste ki se jim zdi to pomembno, drgač pa to ni nikakršna ovira...:)

BlaY0 ::

Ja, mam model Zotac MAG HD-ND01(Atom 330 + ION, 2 GB rama, 160 GB diska, eSATA priklop!, optični SPDIF)...ima vgrajen ventilator, skoraj neslišen, ker imam računalnik vklopljen res nonstop (dan in noč), tudi ko spim...v glavnem zunanji trdi disk je glasnejši od računalnika :)
Stvar je topla na dotik...je v plastičnem ohišje, ter pritrjen na monitor,torej ena stran sploh nima dostopa do zraka, vendar ni problemov z pregrevanjem...
2x zgodil da se je pregrel vendar zato ker sem imel monitor res čist do stene potisnjen, od kar sem to pogruntal ter monitor odmaknil pa se še to ni zgodilo niti 1x...
Si slučajno kaj gledal temeprature procesorja in veznega čipa prek kakšnega sw monitorja? Res me zanima recimo do koliko se segreje vezni čip z GPU-jem ob gledanju 1080p H.264 videa.

Sam pazite,računalnik je brez nameščenih WIN!...zato je verjetn kr cenejši proti drugim podobnim... (za tiste ki se jim zdi to pomembno, drgač pa to ni nikakršna ovira...:)
Seveda da ni, namestiš Linux in XBMC pa si zmagal:P

aljaz33 ::

Jaz bi ti priporočal Zotac MAG HD-ND01 (je še cenejši in manjši)...uporabljam ga prib. kakšen mesec in ni da bi blo kaj narobe, predvaja vse brez problemov pa še na monitor od zadnje strani se da nemestit...v glavnem priporočam: http://www.zotac.com/index.php?option=c...
kupil sem ga kr je po testih bil hitrejši od Acer Revo-ja in Asrock-a...
Kupil pa sem ga preko avstrijske trgovin: http://www.mylemon.at/ (tedaj za sam 230EUR, v slo pa še ni dobavljiv oz. vsaj jaz nisem zasledil)
Se pravi da je tole dosti bolj smotren nakup. Glede na to, da nisem še nikoli kupoval iz tujine, bi te prosil če mi vsaj približno razložiš, katere dokumente potrebujem za nakupovanje in kje se moram prijaviti.

Upam da misliš na x264 vsebine :) Glede na moje izkušnje (signal je bil cca 80%), 720p brez problema, 1080p pa ne, v hitro premikajočih scenah stvar zašteka.
Imam Wi-fi router(G standard) v isti sobi kot bi bil ta Nettop(cca 5 m razdalje med obema), torej bi moral imeti tudi računalnik, iz katerega predvajam vsebine poln signal (sedaj je signal nizek). Verjetno bi bilo najboljše, če bi bil z routerjem povezan prek UTP kabla?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

bb007 ::

Nop, nisem se nič ubadal s tem tk da ti žal neb vedo povedat...

Stvar pa je tolk zmogljiv da ob predvajanju full HD filma lahk brez problema zadaj teče utorrent, antivirustni program ter občasno TuneUp...

V glavnem bi ga svetoval vsem ki uporabljajo rač. za predvajanje HD ali pa za normalno uporabo internet in Office programov...sm sam tud bil full v dilemi al naj poskusim s kakšnim nettop-om ali na raje posežem po "normalnem" računalniku pa mi ni žal...mislim da so le ti primerni za kar 3/4 ljudi, čist dovol za to kar povprečen uporabnik rabi...pa še poceni ter varčni so...mogoče se nam njimi obeta nova ekspanzija oz. širitev uporabnikov računalnikov(mislim predvsem srednjo ter starejšo generacijo ljudi, ker so za njihovo uporabo čist dost zmogljivi,poceni ter uporabni :)

cink ::

BlaY0, dej prosim po resnici povej koliko je tale Asrock kej glasen, ker na netu so o tem različne zgodbice. Pa kaj imaš gor si šel na linux ali XP?

Lp, cink

schnobel ::

jst imam na tem asrock ionu 330 naložene xpje sp3. zadeva je odzivna ter kar uporabna(na njem sem tudi že risal(autocad in solidworks)). zadeva je kar tiha, ter deluje brez večjih sesuvanj.

aljaz33 ::

Zgleda da se ga da kupiti tudi v Sloveniji -> KLIK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

bb007 ::

Pazite, cena je brez davka...:)

aljaz33 ::

Pazite, cena je brez davka...:)
Ja, cena je brez davka, z davkom pride 305€. Edino z dobavljivostjo ne vem kako je.

Tudi tale bi bil zanimiva (cenejša) alternativa nettopu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

Aljaz1980 ::

edino kar me skrbi je temperatura zotac mag-a, še posebej poleti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

BlaY0 ::

cink: Jah glasnost pri AsRocku je relativen pojem. Problem je, ker je za nekoga nekaj glasno, za drugega pa ne in je težko potem to primerjati, če niso vsi v istem prosturu in ne poslušajo iste zadeve. Jaz sem tudi čuda prebral in meni se je moj zdel preglasen za tistih "obljubljenih" 26 dB. Po moje jih oddaja blizu 30 dB. Problem je res tisti mali (3 cm) ventilatorček, ki je nameščen na rebra procesorja (tavelik 5 cm (tisti ki vleče zrak ven) je praktično neslišen)... zaradi same majhnosti se skozi njega ustvarja precej velik (tlačni) tok kar privede do tega da rebra na procesorju začnejo vibrirati in zna biti res neznosno (vsaj zame je bila ta visoka frekvenca nevzdržna). Jaz sem zadevo malce zmodificiral, tako da je zdaj precej bolj "tiha", čeprav se mi zdi da še vedno ni tisto kar oglašujejo. Po specifikacijah naj bi bil tudi ventilatorček v prvem modelu nekaj tišji od zdajšnjega. Verjetno so ga zamenjali, ker je imel kakšne druge pomanjkljivosti. Lahko ga sicer tudi upočasniš s kakšnim Zalmanovim Fan Mate regulatorjem obratov, samo se potem precej segreje tako procesor kot tudi vezni čip z GPU-jem. Doma imam recimo eno staro Compaq P4 mašino (brez diska), ki je proti AsRocku praktično neslišna.

Na njem teče Linux jasno in XBMC. Drugače pa je to mašinca, ki zmore precej in je res primerna za 3/4 ljudi (povprečnih uporabnikov računalnikov). Edino kar me res moti pri njej pa je to, da na sprednji strani nima USB ter audio priključkov.

BlaY0 ::

Če še koga zanima Zotac MAG HD-ND01... za okrog 240 EUR se ga trenutno dobi na:

http://www.dealcat.de/ (še par komadov na lagerju)
http://www.computeruniverse.net/

...najcenejši (s poštnino vred 250 EUR) je pa na:

http://www.amazon.de/

Alternativa bi bil pa tudi novi Acer Aspire REVO R3610 za okrog 310 EUR (s poštnino) z že naloženimi Vindouzi 7:

http://www.electronicshop24.at/

aljaz33 ::

Najverjetneje bom vzel tega:)

PaX_MaN ::

Najverjetneje bom vzel tega:)

13€ ceneje;((

aljaz33 ::

Model, ki si ga navedel nima podpore Wi-fi-ju ter ne bere Blu-ray nosilcev..

Aljaz1980 ::

zanima me glede linux-a kater program poleg XBMC lahko uporabim za predvajanje HD vsebin, glede na to da more uporabit grafično in ne cpuja

Opkow ::

aljaz33
Tvoj model tudi nima podpore Blu-ray medijev... Ker ima DVD pogon. ;)

aljaz33 ::

Opkow je izjavil:

aljaz33
Tvoj model tudi nima podpore Blu-ray medijev... Ker ima DVD pogon. ;)


Uu sploh nisem opazil!:8) Hvala!!

bojsi ::

Pa daljinec že imaš? Drugače imaš še verzijo z daljincem Asrock ION330HT. Klik.

BlaY0 ::

Aljaz1980 je izjavil:

zanima me glede linux-a kater program poleg XBMC lahko uporabim za predvajanje HD vsebin, glede na to da more uporabit grafično in ne cpuja

Katerega koli, ki podpira VDPAU output.

Firefly ::

https://www.zagrabi.si/artikel/9383/ose...

Kaj pa kj takega?
http://crave.cnet.co.uk/desktops/0,3902...
Čeprov mi je všeč še nova serija Asusosvih eeepc nettopov - naj bi mel clo kotroler kot Wii :)

BlaY0 ::

Tale Prestigio ima Atom 230 procesor. PRecej visoko ceno ima za single core. Zgornja dva imata 330 dual core.

TheoryX ::

tudi jaz kupujem en nettop računalnik za v dnevno sobo in me zanima, zakaj nihče ne omenja katerega izmed asusovih eeebox računal?
mogoče kdo ve, zakaj jih ni moč dobiti nikjer v sloveniji?
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

asimo ::

Zotac se mi zdi dobra varianta.
Moti me edino, da nima daljinca...
Ali pa mogoče obstaja kakšna verzija z daljincom?

sebas4 ::

Zanima me aktualno, kaj priporočate, je asrcok ion 330 še vedno najboljši na trgu. Rabim tih nettop, sposoben predvajanja HD, z vsemi priključki za 5.1 zvok, hdmi, vga.... Nanj bi priklopil full hd LCD in dodaten monitor na vga. Tako bi mi nettop služil kot settopbox(HDMI-LCD) za domači kino in TV, obenem pa bi na dodatnem monitorju(VGA) lahko opravljal pisarniška opravila in brskal po netu.

Važno zame je sposobnost HD predvajanja, da se ne pregreva, in da ni glasen. Nekje 300 € pa bi bil pripravljen odšteti.

Hvala za nasvete.

alen1 ::

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je kdo že preizkusil ta pc: Nettop Zanima me predvsem zmogljivost, predvajanje HD vsebin, glasnost in pregrevanje.

Hvala

Aljaz1980 ::

Zanima me predvsem zmogljivost, predvajanje HD vsebin

glede na hardware brez problema, isto kot pri zgoraj omenjenih nettop-ih
brez diska, razen če si pripravljen da boš imel usb ključ ali disk, ki bi ti lahko zmanjšala zmogljivost sistema
pa še esata nima

glasnost in pregrevanje

z glasnostjo nebi smelo bit problema za 2 ti pa more povedat nekdo, ki ga že ima

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Aljaz1980 ()

alen1 ::

Ta naj bi imel disk in ram. Za ostala dva ki sta tudi v ponudbi pa izrecno piše, da nimata diska in rama.

alen1 ::

Se splača nabavit zadevo? Koliko časa bo še to aktualno? Je kakšna boljša varijanta? Mislim, da ta nima diska in rama.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri HD medijski predvajalnik ali raje Nettop???

Oddelek: Zvok in slika
315026 (3588) trnvpeti
»

Zmogljiv Nettop?

Oddelek: Kaj kupiti
91163 (994) fosil
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218128 (9303) OK.d
»

Komp z velikim poudarkom NA TIŠINI

Oddelek: Kaj kupiti
365148 (4313) zavajon
»

Mini ITX - media box

Oddelek: Kaj kupiti
252603 (2100) zavajon

Več podobnih tem