» »

The Walking Dead

The Walking Dead

««
34 / 86
»»

c3p0 ::

Da ne spoilam, razlik med stripom in serijo je veliko, marsikdo je v seriji že sezone mrtev, v stripu pa še veselo hodi naokoli. In obratno. Ali pa komu drugemu manjka noga. Ali pa je drugega spola. Rickova roka je še malenkost. Za te wolves pa sem prav moral it googlat kdo so, ker sem jih v stripu skoraj spregledal.

Me pa zanima koliko realno bo N**an prikazan in kdo ga bo igral :)

bambam20 ::

c3p0 je izjavil:


Me pa zanima koliko realno bo N**an prikazan in kdo ga bo igral :)


Tole pa ni lepo, da si takole zaspoilal "next big thing"!

c3p0 ::

Vprašanje če bo next, sicer pa z naspol skritim imenom nekega lika nič ne moreš spoilat, ali?

imagodei ::

Dejte tisti, ki vam je serija tko blazno zanič, pač nehat gledat serijo. Ane. Zakaj trpite, če vam je bedna?

Pa glejte rajši akcije polno postapokaliptično dramo Falling Skies.

Uh, oh, na Metacritics 5. Sezona TWD dosega oceno 7,4 s strani gledalcev in 80 s strani kritikov; 4. Sezona Falling Skies pa 4,1 s strani gledalcev, uradne ocene kritikov pa še ni (glede na dve objavljeni kritiki pa povprečje cca 63). Le zakaj? Da ni morda zato, ker pri TWD "Santa Barbari" dejansko prikazujejo osebne drame, stiske, razkroj civilizacijskih in moralnih vrednot, ne pa samo brezciljnega klanja zombijev in raztresenih črev?
- Hoc est qui sumus -

Zmajc ::

TWD nikoli ni bila zombie apocalypse akcijska grozljivka ampak, drama o ljudeh ki se znajdejo v tej situaciji. Če hočete samo zombie klanje to pač ni serija za vas.

CellarDoor ::

super serija, je pa logično, da le hardcore privržencem še vedno ni postala malce bolj bleda in težko je zanikati poslabšanje ali vsaj zamik tiste prave rdeče niti, ki je bila v prejšnjih sezonah

oo7 ::

CellarDoor je izjavil:

super serija, je pa logično, da le hardcore privržencem še vedno ni postala malce bolj bleda in težko je zanikati poslabšanje ali vsaj zamik tiste prave rdeče niti, ki je bila v prejšnjih sezonah



In katera je tista taprava rdeča nit v tej seriji?

CellarDoor ::

mogoče ni pravi izraz, vendar gre se o preživetju v okolju z nenehno nevarnostjo, to je bil drive serije, zdaj v Alexandriji po mojem mnenju niso dobro prikazali vsega, kar bi se mogoče/verjetno zgodilo, če bi po takih hudih pripetljajih skupinica prišla v suburban easy life

aja, pa še, zapiti kirurg skoraj premaga bivšega policaja in alfa samca, ki je preživel skoraj vse kar se lahko zgodi v tem okolju

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

CellarDoor je izjavil:

mogoče ni pravi izraz, vendar gre se o preživetju v okolju z nenehno nevarnostjo, to je bil drive serije, zdaj v Alexandriji po mojem mnenju niso dobro prikazali vsega, kar bi se mogoče/verjetno zgodilo, če bi po takih hudih pripetljajih skupinica prišla v suburban easy life



Tudi v Alexandriji se bo enkrat končalo.
So pa v Washingtonu kar pomeni, da so blizu morja>:D me zanima če bodo šli kaj pogledat v tiste konce.

Zmajc ::

CellarDoor je izjavil:

aja, pa še, zapiti kirurg skoraj premaga bivšega policaja in alfa samca, ki je preživel skoraj vse kar se lahko zgodi v tem okolju


Tip je za pol glave večji od Ricka ter alkoholiziran. Rick nikoli ni bil nek hud melee fajter pa še cilj je mel drugaček ker ga je vmes skušal onesposobit ne ubit.

imagodei ::

CellarDoor je izjavil:

mogoče ni pravi izraz, vendar gre se o preživetju v okolju z nenehno nevarnostjo, to je bil drive serije, zdaj v Alexandriji po mojem mnenju niso dobro prikazali vsega, kar bi se mogoče/verjetno zgodilo, če bi po takih hudih pripetljajih skupinica prišla v suburban easy life

Čisto resno vprašanje: kaj pa bi po tvoje npr. lahko še prikazali?
- Hoc est qui sumus -

xxxul ::

Sto ljudi sto čudi, vsak ma neke preference kaj bi si želel gledat.
Jst sm bil čist navdušen k sm vidu da so iznajdl težko mehanizacijo, mrbit se bodo pa nekoč v prihodnosti spomnl to mal bl efektivno uporabt. V ene 12 sezoni...

oo7 ::

Zmajc je izjavil:

CellarDoor je izjavil:

aja, pa še, zapiti kirurg skoraj premaga bivšega policaja in alfa samca, ki je preživel skoraj vse kar se lahko zgodi v tem okolju


Tip je za pol glave večji od Ricka ter alkoholiziran. Rick nikoli ni bil nek hud melee fajter pa še cilj je mel drugaček ker ga je vmes skušal onesposobit ne ubit.




Rick jih je tudi dobro kasiral, ko se je stepel z guvernerjem.


Rick je dober z strelnim orožjem.
Po moje je bil ravno Tyrese najmočnejši 1 na 1 ali pa Shane je bil tudi psiho.
Daryl pa kar se tiče preživetja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

CellarDoor ::

ok, debatable, za nekaj stvari vredno

Čisto resno vprašanje: kaj pa bi po tvoje npr. lahko še prikazali?

- bolj bi se morali osredotočiti na par oseb, ne pa razdrobit zgodbo na več oseb na več prizorov
- zdaj je šele zanimivo ratalo, k je Michone usekala Ricka, prej bi že morali prikazati trenja znotraj skupine in Ricka v ospredje dat, ne pa da se v prvo blondo zatreska in stepe z njenim nasilnim možem (pretep pokaže Ricka v skrajno podrejeni situaciji, kirurga pa kot, da se vsak dan spopada v ringu)
- ne vem, no, nekam poceni jo odnese finale sezone in zdaj zadnji del bo prikazal oziroma bolj je pomembno kar ne bo prikazal, da se potem čaka bolj napeto na naslednjo sezono
- odveč je verjetno tudi omeniti, da se je tisto okoli bolnice tudi preveč razvleklo in katastrofa od igre Beth
- verjetno so prve 4 sezone previsoka pričakovanja dale, nek trend v serijah se vedno pokaže beden (Smallville - 10 sezon, kdo se spomni kaj se je dogajalo v 6, 7 in 8?; Dexter 8 sezon, po 5. je šlo samo še dol; ...)

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Zelo malo od napisanega, če sploh kaj, se nanaša na tvojo original trditev, češ da
zdaj v Alexandriji po mojem mnenju niso dobro prikazali vsega, kar bi se mogoče/verjetno zgodilo, če bi po takih hudih pripetljajih skupinica prišla v suburban easy life
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

CellarDoor ::

- želja (potreba) po nadvladi, glede na predhodnje izkušnje, v svoje roke prevzet in to bi bilo veliko zanimivega za prikazat
- popolnoma drugačni ljudje so prišli med to rajo
- Rick in tista ženska - c`mon, po vsem tem kar se mu je zgodilo

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Spinoff serije Walking Dead, ki izide letos je dobila naslov - Fear The Walking Dead
http://www.imdb.com/title/tt3743822/

Na Imdb so že potrjene dve sezone.

nekikr ::

This series is not yet titled and is filming under the code title "Cobalt". The pilot is reported to be titled "Fear the Walking Dead"; however, that is NOT the title of the as of yet untitled spin-off.

trololo2 ::

Je pa hecno da je Rick postal kopija Shane-a :). Sicer je bil pa zadnji del meni odličen, pa tudi sezona je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trololo2 ()

oo7 ::

nekikr je izjavil:

This series is not yet titled and is filming under the code title "Cobalt". The pilot is reported to be titled "Fear the Walking Dead"; however, that is NOT the title of the as of yet untitled spin-off.


nekikr ::

Aha, potem ima IMDB "stare" novice :)

CellarDoor ::

trololo2 je izjavil:

Je pa hecno da je Rick postal kopija Shane-a :). Sicer je bil pa zadnji del meni odličen, pa tudi sezona je ok.

ja, nekako so morali moralnost držat pokonci z nekim upanjem/zgrešeno miselnostjo/naivnostjo/moralnostjo, ki jo je Rick imel in prikazali so kako se s tem lahko daleč pride, po drugi strani pa je Shane že dobro videl v katero smer je treba iti, da se že kar takoj lahko čim boljše ravna "pravilno" ... zdaj pa seveda ostaja vprašanje kaj je boljše narediti, že takoj stvari vzeti v svoje roke in praktično diktaturo držat (zgodovina nas uči, da te potem pri tem od znotraj in od zunaj slej kot prej uničijo) ali demokratično speljat in verjet v boljšo prihodnost, z majhnimi koraki napredovati in pripeljat skupinico ljudi do rešitve

Ricku je obro uspevalo, zdaj pa se mu je dokončno utrgalo, ker ne zna več drugače živeti, Michone je trenutno še najbolj trezna glede tega in bomo videli koliko časa ji bo uspelo voditi

Tr0n ::

Did shit hit the fan?

bambam20 ::

Vsem tako preljubi Morgan se je vrnil. Drugače pa bedn finale.... Nič tazga , kar bi dejansko šokiralo.

eric_cartman ::

Ricku je obro uspevalo, zdaj pa se mu je dokončno utrgalo, ker ne zna več drugače živeti, Michone je trenutno še najbolj trezna glede tega in bomo videli koliko časa ji bo uspelo voditi


Vseeno se je malo drugače izkazalo.. Sicer sem nekako pričakoval, da bodo ostali skupaj, glede na to, da prihaja boj proti novi skupini W.

Sicer pa čisti konec je vseeno presenetil..Morgan je nazaj.. :) Že, ko sta mu sledila mi je bilo jasno, da se bo prej ali slej prikazal v Alexandriji..

Trenutno pa če pogledam vso zgodbo nazaj me najbolj presenečajo liki kot sta Daryl in Michonne. Nekak sm mislu od začetka, da jih ne bodo tako dolgo pustil živet v seriji..Tko pa sta mi trenutno še najboljša lika v Walking Dead oz. nekak bi me kar motilo, če ju ne bi bilo. :)

Zgodovina sprememb…

Outcast ::

SPOILER








Morgi in da house!:)
Imajo sedaj še extra pomoč, ker očitno Volkovi prihajajo, ki so se pokazali kot izredno krvoločni in tudi pametni.
Še župnika naj se rešijo, ker je popolnoma nekoristen in zgleda še nevaren (svojim).

Zelo dober finale in gledano na celoto kar dobra sezona, težko bo čakati na novo.

oo7 ::

Končno so spet pokazali Morgana:)
Zakaj sta una dva iz skupine wolves ubila tistega v rdeči bundi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Outcast ::

Just 4 fun, if you asked me...sej bi Morgana isto, če jih ne bi obvladal. Še reku mu je tip kaj ga čaka.

CellarDoor ::

to, bravo, všeč mi je zaključek, kot že rečeno, predzadnja epizoda je ponavadi dolgčas, potem pa zadnja ... GAME ON! , dobro so naredili, zdaj me že zelo zanima naslednja sezona, no, bo treba kar počakat

oo7 ::

Je v tej seriji še kakšen bolj smotan karakter kot je župnik? Zdaj odkar so njega pokazali se mi zdita še Lori in Andrea dokaj normalni:))

igor0203 ::

Meni je zanimivo koliko igralcev so pobrali iz The Wire :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Heisenberg ::

Zakon kako so obrnili zadevo v zadnjem delu! Novi Rick mi je cool - hardcore! Vsi so sedaj skapirali eat or be eaten!


Kdaj bo nova sezona?

oo7 ::

Heisenberg je izjavil:

Zakon kako so obrnili zadevo v zadnjem delu! Novi Rick mi je cool - hardcore! Vsi so sedaj skapirali eat or be eaten!


Kdaj bo nova sezona?



Oktober 2015

arnecan1 ::

Hja, izgleda, da smo vsi preveč pričakovali, da bo Rick nalomil kirurga v 3,8 sekunde. Saj na koncu ga je, ampak z železno voljo, ne pa z nekimi borilnimi sposobnostmi. Ni prvič, da jih je Rick skasiral.;((

Ricka krasi nekaj drugega, kakor fizična moč in Bruc Lee tehnika, ded te ubije v sekundi, če te smatra za nevarnost njegovi skupini. In hkrati ima železno voljo ter neizmerno zaupanje vase. In vedno je gonilna sila skupine, ko zagrize, ne popusti. Pa še zelo je zaščitniški do tistih, katere smatra za svoje krdelo.

Sicer pa Ricka v 6 sezoni čaka težko delo. Kriv je za smrt arhitekta, ki je Alexandrio postavil in jo vzdrževal ter edinega zdravnika, ki je bil povrh vsega še kirurg! Le kako bo to nadoknadil?:|

RokX ::

oo7 je izjavil:

Zakaj sta una dva iz skupine wolves ubila tistega v rdeči bundi?


So pokazali kako jih zbirajo.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

LeQuack ::

Ne vem zakaj imajo oddajo The Talking Dead, če pa je že serija The Talking Dead, npr. ustavijo se sredi hoje v gozdu zato da imajo nek dramatičen dialog. Facepalm.
Quack !

bambam20 ::

arnecan1 je izjavil:



Sicer pa Ricka v 6 sezoni čaka težko delo. Kriv je za smrt arhitekta, ki je Alexandrio postavil in jo vzdrževal ter edinega zdravnika, ki je bil povrh vsega še kirurg! Le kako bo to nadoknadil?:|


Prišel bo drugi zdravnik recimo.

Okapi ::

Mene pa nelogični časovni preskoki motijo (kar se v resnici večkrat dogaja v raznih serijah). Recimo ko Rick zapre odprt vhod, je še lep dan, par minut za tem, ko ga napadejo zombiji, je pa že noč.

diNero ::

Okapi je izjavil:

Mene pa nelogični časovni preskoki motijo (kar se v resnici večkrat dogaja v raznih serijah). Recimo ko Rick zapre odprt vhod, je še lep dan, par minut za tem, ko ga napadejo zombiji, je pa že noč.


*SPOILER

pa si opazil, kako je laufal pri polnem dnevu po mestu, se preselijo za par sekund, da podajo en brezvezen dialog, da ubijejo par sekund v seriji, se vrnejo nazaj..un še vedno laufa..tema pa k v riti. Sem skoraj iz stola padel. (edino če ni mesto na površini 20x20km, pa je ultramaratonec Rick porabil cel dan da ga je prelaufu). :))
Sama zgodba OK, ampak scene, igranje, gre pa iz serije v serijo nižje. Da ne govorim o headshotih walkerjev iz 50 metrov, ko pa namerijo pištolo med svoje, pa metek dobi v rame, da se lahko še naprej bori.. :))
Da ne govorim o tajmingu, ki ga imajo vsi liki, da v pravem trenutku pridejo v posamezne situacije. Mene je razočarala serija v zadnjih pol leta na celi črti.

Zmajc ::

Ko Rick pride do vrat sonce že zahaja za drevesi saj je ulica čisto senčna. Še nikoli niste gledali sončni zahod? V par min se lahko čisto stemni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

54j0 ::

No, saj imamo lahko radi serijo in hkrati opazimo kak kiks, ane?


Rick zapre ograjo:



Prizor, preden se začne boriti z walker-ji:




Pač, se zgodi :).

diNero ::

Ok, take napake še preživim, osebno ne prenesem scen kot so:

*SPOILER *SPOILER *SPOILER *SPOILER *SPOILER *SPOILER

sediš ujet..se pripravljaš na akcijo, odštevaš 3,2,1..in v tem trenutku se pojavi en lik, ki reši situacijo v dveh sekundah, kot da se ni nič zgodilo in naslednja scena.
pravi da so 50 milj oddaljeni od naselja, da je dolga pot nazaj..nobenega pri vratih da jih odpre in pridejo ravno tist trenutek ko pade strel v glavo in reče HEY RICK.

:) :) v prejšnji sezonah, se je tudi dogajalo to, vendar ne toliko, take situacije so za mehiške limonade..sorry. :(

MKC00 ::

A dosti zamudiš če po koncu 2. sezone nadaljuješ s 5.? Sem prebral da sta 3. in 4. "bedni".

oo7 ::

MKC00 je izjavil:

A dosti zamudiš če po koncu 2. sezone nadaljuješ s 5.? Sem prebral da sta 3. in 4. "bedni".


Zamudiš samo 32 epizod zgodbe pa prihod nekaterih novih pomembnih članov pa seveda kakšen pomemben lik umre to je pa vse.
3 in 4 sezona so ravno tako dobri kot 5 sezona tako, da počakaj na 6 sezono.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Okapi ::

5. sezona ni čisto nič boljša kot 3. ali 4. Ampak če se ti mudi, lahko na netu prebereš povzetke vseh nadaljevanj, ki jih misliš preskočiti.

Zmajc ::

Ne moreš kar tako preskočit ker ne boš razumel zakaj člani skupine v takem psihičnem stanju kot so. Ne verjamem da je sinoposis vsebine dovolj. Vzmi si čas pa en maraton dol vdari.

CellarDoor ::

na sploh je serija boljša, če jo gledaš 2-3 dele na dan, vsak dan

sheeshkar ::

MKC00 je izjavil:

A dosti zamudiš če po koncu 2. sezone nadaljuješ s 5.? Sem prebral da sta 3. in 4. "bedni".

Meni osebno je 2. sezona najslabša, a kljub temu zelo pomembna za razvoj karakterjev. Nekateri deli 3. in 4. sezone so sploh najboljši v celotni seriji (tako v akciji in pobijanju, kot v razvoju likov in zgodbe).

bambam20 ::

MKC00 je izjavil:

A dosti zamudiš če po koncu 2. sezone nadaljuješ s 5.? Sem prebral da sta 3. in 4. "bedni".


Nič ne zamudiš.

Izi ::

MKC00, če si skoraj 3 leta živel brez te serije potem pozabi da sploh obstaja. Če si moraš za mnenje o kvaliteti pogledati na internet in tukaj spraševati, kljub temu da si pogledal 2 sezoni, potem serija zate nima nobene vrednosti in ne boš nič pogrešal čeprav gre za ena najboljših serij poleg iger prestolov.

Kvaliteta serij na splošno se ponavadi ne spreminja drastično. Ponavadi se spreminjajo samo gledalci in njihovi okusi, ko se starajo in postajajo bolj izkušeni in vedno bolj naveličani vsega lepega.
Predvsem mlajši gledalci se zelo hitro naveličajo stvari in se jim vedno zazdi da kvaliteta upada. Zato mladih ljudi nikoli ne sprašuj o kvalitet, ker nimajo niti potrpljenja niti izkušenj. Na žalost so na internetu predvsem mnenja mladih ljudi, ki so večinoma popolnoma nekoristna.

Serije se gleda počasi in z užitkom, ne pa zato, da boš čim prej prišel do konca. Imaš ljudi, ki med gledanjem počnejo še marsikaj drugega, kakšen odlomek hitro prevrtijo naprej in celo kakšen del izpustijo, na koncu pa si upajo naokoli razlagati svoje mnenje. Take ljudi resnično preziram.

TWD je pa sploh ena taka serija, ki se kvalitetno zelo malo spreminja skozi leta, ker serija temelji na že napisani in zelo znani zgodbi iz stripov. Spreminja se edino struktura Rickove druščine. Nekateri umrejo ali odidejo in pridejo novi, ki pa so nam bolj ali manj všeč.
Ko pridejo na vrsto tisti hudo antipatični junaki je zadevo malo težje spremljati kot ponavadi. Tako je v 4. sezoni, Rickov mulc naredil nekaj delov precej patetičnih, isto je v tej 5. sezoni župnik naredil nekaj delov močno slabših kot bi bili če bi se tega antipatičnega lika znebili že v njegovi cerkvici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()
««
34 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Halo (serija 2022 - ) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
28525707 (840) Pithlit
»

The Walking Dead (Daryl & Carol) spinoff

Oddelek: Sedem umetnosti
464326 (217) oo7
»

Fear the Walking Dead (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1015331566 (11553) oo7
»

The Walking Dead (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13337465 (5643) oo7
»

The Walking Dead - Spin-Off (2020 - )

Oddelek: Sedem umetnosti
497509 (2531) oo7

Več podobnih tem