» »

ASRock kupil Fatal1ty-ja

ASRock kupil Fatal1ty-ja

Dvojna doza smrtnosti - Jonathan Wendell - Fatal1ty z modelom plošče Fatal1ty

vir: techPowerUp!
techPowerUp! - Jonathan Wendell, eden izmed najbolj znanih profesionalnih igričarjev ter internetu bolj znan pod vzdevkom Fatal1ty, je dobil novega partnerja za izdelavo matičnih plošč, ki bodo nosile njegovo ime - ASRock. V preteklosti je to vlogo že imel Abit, ki pa je pred časom žal končal svoje popotovanje po izdelovanju matičnih plošč. Med drugim Jonathana Wendella sponzorirajo še podjetja kot je OCZ (pomnilniki in napajalniki z njegovim psevdonimom), XFX (grafične kartice) ter Creative (zvočne kartice, slušalke), za nekaj izdelkov pa se je povezal tudi npr. z Zalmanom.

Prva matična plošča z Wendellovim žegnjem bo Fatal1ty P67, kar jasno pomeni, da bo namenjena podnožju LGA-1155 ter procesorjem Sandy Bridge, ki izidejo v začetku prihodnjega leta. Nekoliko nenavadno za ASRock, ki je sicer poznan kot proizvajalec ugodnejših plošč, bo plošča imela kakovosten napajalni sistem procesorja (16+2 fazi) ter bo podpirala vezavo treh grafičnih kartic, pa naj bodo te nVidiine vezane v SLI, ali pa AMD-jeve vezane v CrossFireX. Ostale lastnosti so dokaj običajne (SATA 6 Gbps priključki, dva USB 3.0 priključka), razen posebnega USB 2.0 priključka, ki ima osveževalno frekvenco navito s 125 na 500 Hz. To naj bi zmanjševalo zakasnitve pri premikanju miške, posledično pa večjo natančnost v igrah. Nastavitev 500 Hz namreč uporablja tudi sam Wendell.

Je pohitritev zgolj placebo ali se jo dejansko opazi?

11 komentarjev

mrTwelveTrees ::

če bo cena ugodna (glede na to da so Asrock cenejše plate) bo to dober nakup

Good Guy ::

haha asrock.. a to sploh še obstaja

opeter ::

Good Guy je izjavil:

haha asrock.. a to sploh še obstaja


Seveda. Jaz jo imam v računalniku.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Moja pa ima 1000 Hz. I win. ;)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gruntfürmich ::

Good Guy je izjavil:

haha asrock.. a to sploh še obstaja

v rovtah morda ne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

cudno da ga ni "kupil" ASUS:O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Izi ::

Saj ASRock je v bistvu hčerinska firma družbe ASUS. In ASUS je že tako ali tako najvišji razred matičnih plošč in ne rabi dodatne reklame. Seveda so tudi dragi kot žafran.
Upam samo, da pri ASRocku ne bodo pokvarili imena Fatal1ty s kakšnimi krš izdelki, ker Fatal1ty je z leti postal že kar sinonim za kvalitetne izdelke za ugodno ceno.

subby ::

Tr0n je izjavil:

Moja pa ima 1000 Hz. I win. ;)


miška že ima 1kHz, ampak usb port nima... you lose

Blazz ::

usb port dela brez problema na 1000 hz... treba je samo usbsys.dll spedenat. ali z mouserate switcherjem, ali pa z razer.

sicer pa večino pro fps gamerjev uporablja 500 hz zaradi večih razlogov, tako da 1000 hz nima dodane vrednosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

PrimozR ::

Izi je izjavil:

Saj ASRock je v bistvu hčerinska firma družbe ASUS. In ASUS je že tako ali tako najvišji razred matičnih plošč in ne rabi dodatne reklame. Seveda so tudi dragi kot žafran.
Upam samo, da pri ASRocku ne bodo pokvarili imena Fatal1ty s kakšnimi krš izdelki, ker Fatal1ty je z leti postal že kar sinonim za kvalitetne izdelke za ugodno ceno.

Mislim da je BIL hčerinska firma, pa to ni več ker so se nekaj sprli. Nekako tako imam v spominu...

EDIT: ah ne, še vedno sta povezana. Kregali so se z Gigayte-om (katerega so le malo pred kregarijo skoraj odkupili).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

FireSnake ::

Good Guy je izjavil:

haha asrock.. a to sploh še obstaja


Glede na to, da nisi slišal za njih verjetno spiš nekje v kakšni jami.

Asrock izdeluje vedno boljše plate ...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup računalnika do 500eur (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11118367 (14492) dzinks63
»

maticna 1155 z priklopom PATA/IDE

Oddelek: Pomoč in nasveti
81319 (1209) Dr_M
»

Sestava računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
6982 (769) dogo
»

ASRock tretji največji proizvajalec matičnih plošč

Oddelek: Novice / Matične plošče
3412324 (10635) XtodaZ
»

ASRock kupil Fatal1ty-ja

Oddelek: Novice / Matične plošče
115423 (4591) FireSnake

Več podobnih tem