» »

Brezplačna orodja za razvoj aplikacij za Windows Phone 7

Brezplačna orodja za razvoj aplikacij za Windows Phone 7

Microsoft - Microsoft je objavil Visual Basic orodja za razvoj Windows Phone 7 aplikacij. Orodja so brezplačno na voljo za dolpoteg. Za uporabo potrebujete Visual Studio 2010 Professional, saj trenutno brezplačna različica Visual Studio 2010 Express Edition še ni podprta, kot to velja za brezplačna C# based orodja.

Tudi brez Visual Studio 2010 Professional pa lahko z razvojem Windows Phone aplikacij z uporabo Visual Basica začnete že danes, saj lahko za 30 dni (z možnostjo podaljšanja za dodatnih 60 dni) uporabite Visual Studio 2010 Professional Trial edicijo.

Za lažji začetek so na MSDN blog-u objavljena tudi step-by-step navodila za izdelavo enostavne Windows Phone 7 aplikacije. Več dokumentacije, navodil in how-to videov pa najdete tudi tukaj.

26 komentarjev

smash ::

to pa je prava poteza, ki zna potolč androida

mir_ror ::

hahaha... androida nebo potolklo prav nič.
Kvečjemu bo android pometu z konkurenco ;)

Windows phone 7 je preveč omejena zadeva...
Microsoft se zbuja prepočasi...
IntelQuad9450 3,6Ghz-AsusRampageFormula-nVidia285GTX-8GbGOCZ1066mhz-WDraptor

ZaLoMaT ::

Kot lastnik nove Windows Phone 7 zadevce, sem prepričan da gre to pot Microsoft po pravi poti.
Odvisno je le kako bodo to prikazali uporabnikom, trenutno je OS glede odzivnosti super, vsekakor pa potrebuje še nekaj osnovnih opravil!

js osebno ::

Sej prihaja tisti "veliki update" enkrat v začetku nasednjega leta..

Ph4nt0m ::

Sem stestiral Omnio 7. Kar se tiče performanca je M$ zagotovo naredil velik korak, kar se tiče mobilnega OS-a, ni mi pa niti malo všeč uporabniški vmesnik. Mogoče bi se ga lahko privadil, ampak prvi vtis je vse prej kot pozitiven.
www.kartusatoner.si

ZaLoMaT ::

Meni je pa všeč popolnoma minimalistični UI dizajn, brez kompleksnih menijev.
Ostale pomanjkljivosti pa resnično upam, da se odstranijo s prvim updatom.

sgdjkdlsugi4 ::

MS je naredil tisto, kar le on zna. Kopirat Apple. Saj je podobno z Zuneom. Kdor bo pa odstel 400$ za aparat in cakal na updejte ob tej konkurenci je pa trčen.

ZaLoMaT ::

In kaj točno je kopiral M$ od Appla, pri Windows Phone 7?
Tvoje vprašanje je identično temu: Zakaj bi kupil iPad za 600$, če veš da kmalu pride izpopolnjena verzija. Pa se kljub temu prodaja v zavidljivih številkah,...

sgdjkdlsugi4 ::

Poglej stanje iOS-a ob izidu, nekje tukaj je Win7 zdaj. Ampak zdaj nismo leta 2008.

ZaLoMaT ::

M$ bo vsaj poskrbel, da bodo mobilniki vsaj nekaj časa s strojno opremo ohranjeni pri živlenju.
Ne pa kot Android, ki ga spravljajo na vsak aparat, po drugi strani pa vsi izguljajo podporo.

sgdjkdlsugi4 ::

Vsak ima svoj princip, stanje trga pa bomo takoj vidli.

_Dormage_ ::

OS je super, razvojno okolje še posebej.
Izdelali smo že nekaj aplikacij nakar smo ugotovili, da slovenija za marketplace ni podprta in po besedah microsoftovcev še en cajt ne bo.
Čisto mimo grede, če je kdo na tekočem. Se pri registraciji v polje tax vnese država katere si državljan ali država v kateri prebivaš?
Namreč na podlagi teh podatkov, naj bi plačljivim aplikacijam zaračunali davek.

3p ::

Ravno razvojno okolje bi lahko bila močna stran Windows Mobile (XNA, silverlight, ...) - če niso enostavno prepozni na zabavo.

smash ::

microsoft ima veliko izkušenj s tem, kako neki produkt (windows) držat v zavidljivih procentih glede na celotni trg

tako kot apple se zaveda, da so bistvo aplikacije, še posebej enostavnost razvoja le-teh

in tukaj microsoft zmaguje, tudi pred applom...namreč baza .net c#, vb programerjev je ogromna in tem ne bo treba pri prehodu na mobilno platformo pogledati niti en manual

ne rečem, da jim bo uspelo, je pa definitivno prava smer in v roku 2 let se zna zadeva ornk zasukat

po nekaj letih androida, da še vedno ni razvojnega okolja z nekim design mode-om, je katastrofa

mtosev ::

microsoft gre ocitno na noz zaradi Androida.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kopernik ::

>po nekaj letih androida, da še vedno ni razvojnega okolja z nekim design mode-om, je katastrofa

Zakaj pa? Resno sprašujem. To se mi nikoli ni zdelo show-stopper, pa sem programiral že v celi množici različnih OS-ov in razvojnih okoljih. Če se greš neko profesionalnost, je gui designer itak (običajno) pomanjkljiv, za nedeljske projekte pa verjetno tudi za android najdeš kakšen gui designer (ne vem, ker nisem iskal, ampak verjetno obstaja).

Meni je prej pomanjkljivost to, da nekateri pogojujejo njihova razvojna okolja z OS-om.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Looooooka ::

Pomankljivost ce tvoj OS ne uporablja 90% ljudi in ce ti je cilj biti podprt na vec OSih.Last time i checked to ni blo nikol v velikem Microsoft dominance planu :)

3p ::

kopernik: GUI designer se uporablja za nedeljske projekte, profesionalci pa eno formo kodirajo profesionalno "na roko" 3 mesece, ko pa je treba zadeve malo premetati, pa 1 mesec koordinate spreminjate? Zakaj bi enostavno, če pa lahko "profesionalno". 8-Q

r0ker ::

napovedujem wp7 med top 2. brez trohice dvoma.

kopernik ::

3p je izjavil:

kopernik: GUI designer se uporablja za nedeljske projekte, profesionalci pa eno formo kodirajo profesionalno "na roko" 3 mesece, ko pa je treba zadeve malo premetati, pa 1 mesec koordinate spreminjate? Zakaj bi enostavno, če pa lahko "profesionalno". 8-Q


Če ti tako praviš, potem bo že res. Kdaj pa si nazadnje delal gui z absolutnimi pozicijami, da bi moral ročno nastavljati koordinate? Tak pristop je čisti fail, ne glede na to, ali imaš gui designer ali ne.

Sploh pa tega ne štekam pri teh telefonskih aplikacijah, kjer imaš, če že, par vnosnih polj in še kakšen seznam zraven. Običajno je dosti več dela s komunikacijo ali pa grafiko (odvisno od tipa aplikacije). Meni osebno gui designer ne pomeni ničesar pri takih aplikacijah.

noraguta ::

Nisem šel gledat za kaj gre ampak itak se je že poprej dalo v vb naredit aplikacije za wp7. Ampak najprej čakamo servicepack 1 ter da ms odpre štacuno za slovenijo. Pa upajmo, da da spacajo kaj okrog upravljanja telefona v domeni. Ker tole je zaenkrat nekoliko "retardirana"(zaostala) igrača, ampak še kar nadarjena.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

techfreak :) ::

r0ker je izjavil:

napovedujem wp7 med top 2. brez trohice dvoma.

Takoj za Androidom in iOSom.

Brezplačna orodja niso ravno nekaj impresivnega, glede na to, da tudi orodja za Android in iOS dobiš zastonj. V bistvu je to dober business model, ker lahko skoraj vsakdo razvija ter objavi aplikacije zelo poceni. Proizvajalci pa služijo za objavo in nakupe na App Storu.

Razlika je samo pri iOSu, ker deluje samo na manj popularni platformi (Mac), vendar očitno tudi to ni zadržalo programerjev.

Zgodovina sprememb…

zos ::

Ok. Ne razumem cisto vsega. Kako so orodja zastonj, ce pa potrebujes Visual Studio Professional. Ok lahko uporabis mesecni trial, ampak to ni nobena resitev. Nazadnje ko sem gledal VS ni ravno poceni.

Looooooka ::

Ker je nekdo verjetno narobe napisal novico.Verjetno prej ni blo podpore za Visual Basic(isto je pri WPFju zamujala podpora za VB)...v c# se je verjetno ze prej dalo razvijat.
pa glede na tale link:
http://www.microsoft.com/express/Phone/
...se clovek prasa kaj dela Visual Studio Professional v novici :)

noraguta ::

Zakaj pa? Resno sprašujem. To se mi nikoli ni zdelo show-stopper, pa sem programiral že v celi množici različnih OS-ov in razvojnih okoljih. Če se greš neko profesionalnost, je gui designer itak (običajno) pomanjkljiv, za nedeljske projekte pa verjetno tudi za android najdeš kakšen gui designer (ne vem, ker nisem iskal, ampak verjetno obstaja).

po svoje je v tem dost resnice. ampak u bundlu za wp7 pride tud expression blend , kateri je pa za povrh še močan media editor. za manjše projekte je illustrator lahko kar precejšen strošek. pa še evente pacat na resource je za marsikoga duhamorno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BGuard ::

Looooooka je izjavil:

Ker je nekdo verjetno narobe napisal novico.Verjetno prej ni blo podpore za Visual Basic(isto je pri WPFju zamujala podpora za VB)...v c# se je verjetno ze prej dalo razvijat.
pa glede na tale link:
http://www.microsoft.com/express/Phone/
...se clovek prasa kaj dela Visual Studio Professional v novici :)


Ja, C# based orodja temeljijo na Express ediciji Visual Studia, ki je zastonj. Ravnokar izdana VB based orodja pa Express edicijo še ne podpirajo. Zato je za uporabo potrebno imeti VSPro. Če nimaš VSPro pa lahko uporabiš trial edicijo, ki je polna različica, vendar omejena na 90 dni uporabe in tako tudi zastonj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VS 2012 in Metro aplikacije

Oddelek: Programiranje
91456 (1012) Smurf
»

Kako debugirati dll ?

Oddelek: Programiranje
6839 (663) amigo_no1
»

Kje kupiti VS 2010?

Oddelek: Programiranje
245481 (4116) urosp
»

Brezplačna orodja za razvoj aplikacij za Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
266225 (5072) BGuard
»

Izšla sta Microsoft Visual Studio 2010 in .NET Framework 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
7222288 (19408) noraguta

Več podobnih tem