» »

Kje kupiti VS 2010?

Kje kupiti VS 2010?

urosp ::

Iščem Visual Studio 2010, Professional in vidim, da MS Online store ne deluje na področju Slovenije. Zato me zanima, kje bi se ga dalo kupiti? Mogoče MS Slovenija, ali pa kakšna online ali pa tudi "offline" trgovina?

Hvala!

Mitja Bonča ::

Ja, mene pa na to temo še zanima, kako je z licencami? Kako lahko enkrat svoj program uradno tudi prodaš?

popster ::

Prodaš ga najberž lahko vendar gre to zelo v nos še posebej proizvajalcem igric-pustolovščin

Ericssony ::

Če si študent imaš na voljo brezplačno Professional različico na DreamSpark-u...

japol ::

MSDNAA, če si študent. Professional in Ultimate.

KalEl ::

če maš startup (si mlajši od treh let), dobiš lahko preko programa BizSpark vse licence od MS (winse, VS, server, SQL, itd.) "skoraj" for free (skoraj pomeni, da po treh letih uporabe - ko je tvoja firma stara 3 leta, plačaš administrativne stroške = 100EUR) in pro podporo od MS, kar je tudi drago :).
Drugače pa lahko prav kupiš zadevo pri distributerjih. Eden izmed njih je Diss.

Mitja Bonča je izjavil:

Ja, mene pa na to temo še zanima, kako je z licencami? Kako lahko enkrat svoj program uradno tudi prodaš?


Kaj točno te pa zanima? Ko imaš enkrat kupljeno licenco in narediš projekt, je avtorska pravica projekta tvoja (lahko prodaš). Kar se pa tiče akademskih licenc pa imaš pravico do uporabe produkta za učenje in testiranje, ne pa za prodajo. V tem je trick.
Lp,
B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KalEl ()

urosp ::

@KalEl, podjetje ni mlajše od treh let in BizSpark odpade. Diss pa na svoji spletni strani (še) ne ponuja vs2010.

Gost ::

Amazon.co.uk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

noraguta ::

če imaš aktivno msdn subskripcijo potem ga z downloadaš pa je. sedaj je vprašanje , če naši distributerji še nimajo vs 2010 na policah , če se ti nebi splačalo vzeti kar naročnino. (je nekaj dražje prinaša pa to s seboj tudi ugodnosti)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

KalEl ::

urosp je izjavil:

@KalEl, podjetje ni mlajše od treh let in BizSpark odpade. Diss pa na svoji spletni strani (še) ne ponuja vs2010.


Mogoče ga nima v ceniku, vendar ga pa lahko pri njih kupiš. Moraš tja poklicat pa ti bodo povedli cene.

Se pa strinjam z noraguto; če kupiš MSDN, dobiš še zraven licence za testing. To pomeni, da dobiš licence za server, za windows-e in za ostale MS produkte ter seveda še support. Jz ga mam prek BizSpark-a pa je prav kul, k si zdljaš ISO dol pa inštaliraš.
Lp,
B.

Bojevnik ::

urosp ::

Sem ravnokar poslal mail na Diss, da vidim, ali se tam da dobiti VS2010. MSDN naročnina pa me zaenkrat še ne zanima, ker podjetje ne potrebuje testnega SQL server in Windows Server-ja, vendar pa sem vseeno radoveden, če bi se kdaj za to odločil, na katerem naslovu bi jo lahko naročil? Glede na to, da VS 2010 v Sloveniji ni mogoče kupiti preko MS Store, me zanima ali se MSDN naročnino pa da, če je kdo to že delal?

@Bojevnik, hvala za link do enaa, vendar pa je tam OLP verzija, za katero potrebuješ MS OLP pogodbo, ki pa jo dobiš, če naročiš vsaj 5 OLP licenc.

BGuard ::

Lahko si pomagaš tudi s kontakti pooblaščenih prodajalcev razvojnih orodij: http://www.microsoft.com/slovenija/msdn....

Kolikor jaz vem, ti pri OLP-u ni treba naročiti 5 licenc, ampak lahko tudi samo eno. Dobiš pa pri OLP naročnino za MSDN za dve leti (kolikor traja OLP pogodba), kar je precej bolj ugodno, kot če kupiš paket s police. V času trajanje naročnine si tako tudi upravičen do vseh novih verzij.

Kaj točno pa je vključeno v posamezno različico VS in MSDN pa lahko najdeš na http://www.microsoft.com/visualstudio/e....

Če rabiš VS za manjše projekte in se ukvarjaš predvsem z individualnim razvojem, preveri tudi Express edicije (Visual Studio 2010 Express, SQL Server Express,...), ki jih najdeš na http://www.microsoft.com/express/, oziroma lahko preko http://www.microsoft.com/express/Downlo... downloadaš tudi kar ISO z vsem brezplačnim programjem. Nabor funkcionalnosti je seveda manjši, kot pri plačljivih različicah, a mogoče ustreza tvojim potrebam. V tem primeru seveda tudi ne dobiš vsega SW za testing in development, ki je sicer vključen v MSDN naročnino, o kateri sta govorila noraguta in KalEl.

Pa še tole: poleg BizSpark-a ima Microsoft tudi program imenovan WebSiteSpark, kjer pa ni omejitve glede na starost podjetja, ampak na dejavnost. Check this out: http://www.microsoft.com/web/websitespa....

_Dejan_ ::

Hm,
A ta BizSpark je sploh še aktualen? Rabil bi licenco za VS2010, imam podjetje staro cca. 2 meseca... Ali je potreben ob prijavi kakšen poseben postopek da lahko zlowdaš vs2010? Ker ko se logiram mi piše:
Thank you for applying to BizSpark!
You have applied with Windows Live ID xxx .

Your account is now pending approval. Someone will be in touch with you regarding your status within five business days.


Nisem siguren vendar mislim da je od prijave minilo več kot 5 delovnih dni :D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

goranv ::

Se lahko prodaja tudi program ki je narejen z zastonj verzijo Visual Studio Express c++?

_Dejan_ ::

goranv je izjavil:

Se lahko prodaja tudi program ki je narejen z zastonj verzijo Visual Studio Express c++?


Mislim da ne.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

BlueRunner ::

goranv je izjavil:

Se lahko prodaja tudi program ki je narejen z zastonj verzijo Visual Studio Express c++?

Da, aplikacije razvite in prevedene v izvršljivo kodo s produktom Visual Studio Express se sme prodajati! Odgovor je tukaj (7. vprašanje).

Omejitve veljajo za akademske licence (kar dobiš recimo preko MSDN-AA programa), ki jih smeš uporabljati samo za izobraževanje, nikakor pa ne komercialno.

_Dejan_ pa se je zmotil....

Zgodovina sprememb…

pershi ::

Ce imas racunalnisko podjetje, se lahko prijavis kot Registred Microsoft Partner in potem nabavis Action Pack. V njem poleg drugih stvari dobis tudi Visual Studio 2010.

lp, p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pershi ()

KalEl ::

_Dejan_ je izjavil:

Hm,
A ta BizSpark je sploh še aktualen? Rabil bi licenco za VS2010, imam podjetje staro cca. 2 meseca...

Je še aktualen. Prijavo preveri lokalni MS in te approve-a, v kolikor zadoščaš pogojem (mlajši od treh let, vsaj 70% dejavnosti, povezanih z računalniki itd.).

_Dejan_ je izjavil:

Ali je potreben ob prijavi kakšen poseben postopek da lahko zlowdaš vs2010?

Ni nek zaj**** postopek. Ko dobiš odobreno, dobiš dostop (dobiš aktivacijsko kodo, ki jo asociraš z live IDjem - mailom, in ga aktiviraš tukaj) do MSDN portala, kjer si preneseš dol ISO-te (ali pa uporabljaš web install) in aktivacijske ključe.
Lp,
B.

_Dejan_ ::

Je že nekaj časa urejeno le malce več časa so rabili da so aktivirali...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

urosp ::

@KalEl, hvala za odgovore, vendar imam še eno vprašanje. Pravkar sem se prijavil na BizSpark, sedaj pa čakam na odobritev. Medtem pa sem še enkrat šel brati, kdo je upravičen do programa, kjer piše:

Eligibile Startups must be:
oActively engaged in development of a software-based product or service that will form a core piece of its current or intended business. Startups cannot be in the business of providing services to others such as hosting, Website development, system integration, IT support services or outsourced development.

To razumem, kot da lahko ti razvijaš produkt za sebe in za svoje namene, ne pa razvoj produkta, ki lahko gre kasneje v prodajo drugim osebam ali podjetjem?

darkolord ::

Ne. Zgoraj omejenih storitev ne smeš ponujati - lahko recimo delaš spletno stran v okviru tvojega produkta, ne smeš pa izdelovati spletnih strani po naročilu...

urosp ::

A ni to ravno to, kar sem jaz napisal - da lahko razvijaš spletno stran ali poslovno aplikacijo ali bilo kaj, za sebe in za svoje podjetje, medtem ko te aplikacije ali spletne strani potem ne smeš prodati dalje? Ne razumem najbolj razlike med izdelavi po naročilu in izdelavi v okviru lastnega produkta. Ker dejansko je tudi produkt, ki je nastal po naročilu tvoj produkt, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urosp ()

Unas ::

urosp je izjavil:

A ni to ravno to, kar sem jaz napisal - da lahko razvijaš spletno stran ali poslovno aplikacijo ali bilo kaj, za sebe in za svoje podjetje, medtem ko te aplikacije ali spletne strani potem ne smeš prodati dalje? Ne razumem najbolj razlike med izdelavi po naročilu in izdelavi v okviru lastnega produkta. Ker dejansko je tudi produkt, ki je nastal po naročilu tvoj produkt, a ne?

Če bi imel poslovno aplikacijo (lahko tudi spletno), ki jo potem sam tržiš naprej, potem je to ok kar se tiče Bizsparka. Če boš pa po meri razvijal spletne strani za stranke (ker jih prilagodiš za vsako posebej), potem je pa pravi program WebSiteSpark.
V Sloveniji se to na žalost dostikrat meša, ker vsa podjetja delajo vse - malo produktov, precej pa razvoja po meri. Večina web razvoja je razvoja po meri. Če imaš pa svoj portal, npr ceneje.si, potem je pa to ok, kar se bizsparka tiče.

urosp ::

Hvala za odgovore. Sicer pa je moja primarna dejavnost razvoj poslovnih, večinoma desktop aplikacij, pri čemer se poslužujem VS, SQL strežnika pa tudi nekaj malega Expression orodij. Rezultat je produkt, ki je vedno do neke mere prilagojen zahtevam stranke, katera ga nato odkupi, izvorna koda pa ostaja moja, pravtako vzdrževanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je smiselno uporabljati Microsoft Azure

Oddelek: Izdelava spletišč
162551 (2168) MaCoFaCo
»

Postavitev omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
111667 (1457) Invictus
»

(Ugodneje) do Microsoft licenc za podjetje

Oddelek: Programska oprema
8990 (775) Daedalus
»

Microsoftovi programi zastonj za mala podjetja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
548830 (6301) poweroff

Več podobnih tem