» »

VS 2012 in Metro aplikacije

VS 2012 in Metro aplikacije

urosz ::

Pozdravljeni

Imam 2 vprašanji:
1.) Je kdo prešaltal že na Visual Studio 2012? Kak se vam zdi? Kakšne so glavne novosti glede na 2010. Trenutno uporabljam 2010 in mu nič ne manjka (za moje študentske potrebe), me pa zanima kako je kaj 12-ka.
2.) Je že kdo razvijal kakšno Metro aplikacijo za Windows 8? Mogoče celo spravil na app store?

amacar ::

1.) Imam VS 2012. Zaenkrat nism nič kaj novega opazil, edin pri MFC mi je kodo predlagalo, medtem ko na 2010 je ni :) Pač če sem winse na novo nalagal, pa sem dal zadnjo verzijo gor + lepše se zlije z win 8.
2.) /

mihies ::

Samo opozorilo: Za razvoj "Metro" aplikacij je potrebno pridobiti (zastonj) licenco za razvijalca. Hakelc se skriva v pogojih te licence, ki, med ostalim, dajejo pravico MSju zbiranje podatkov o tvojem računalniku vključno z inštaliranimi programi. Pa še razno razno zbiranje podatkov o tvojih spletnih navadah.
Več
moj članek
in
pogoji licence
http://blog.rthand.com/
SLODUG - uporabniška skupina
https://www.facebook.com/groups/slodug/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihies ()

win64 ::

Kar sem opazil:
- vse je sivo,
- incremental search(čudno,da tega niso že prej implementirali),
- izboljšan css urejevalnik(ponudi barve, ki so že v dokumentu, 3 načine oblikovanja).
- server explorer prebere connection stringe iz web.config/app.config
- odzivnejše delovanje(pri večini daljših operacij ne zamrzne celotno okno)
- podpora html5/css3
bolj se pa nisem poglabljal

KrEn1234 ::

Da, ne bom odpiral nove teme.

Ali mogoče kdo pozna kakšen slovenski "Metro" projekt? Lahko je tudi open-source.

Looooooka ::

1.) Je kdo prešaltal že na Visual Studio 2012? Kak se vam zdi? Kakšne so glavne novosti glede na 2010. Trenutno uporabljam 2010 in mu nič ne manjka (za moje študentske potrebe), me pa zanima kako je kaj 12-ka.

Windows phone 8 in windows 8 podpora.
Ce ne delas nicesar za te zadeve potem 2010ki res "nic" ne manjka. Ce ja...potemu ji manjka vse.
Drugace ma pa 2012ka bug. In sicer ce mas mal vecji projekt(WPF) in reference na kksn drug projekt, ki bazira na verziji 2.0(karkol starejsega od 4 v glavnem)....se ti zna designer za wpf usuvat vsakic ko hoces zadevo editirat v visual studiju.
Ce instaliras sdk za WP8 zacne zadeva spet delati. Verjetno bo enkrat kmalu popravek zunaj posebej...
Drugace je pa men osebno precej grsi od Visual Studia 2010. Hvala bogu so zdej ze dal vn nek addon, da se malce spreminja barve vmesnika...ker tiste privzete so res katastrofa.
Sem dejansko opazil, da me je zaradi barv minilo programirat in sem dejansko mel slabso produktivnost.
Tko da ni glih vsaka ideja od Microsofta vredna zlata...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

_Dormage_ ::

KrEn1234 je izjavil:

Da, ne bom odpiral nove teme.

Ali mogoče kdo pozna kakšen slovenski "Metro" projekt? Lahko je tudi open-source.

Ja, ampak ni opensource.
Zakaj pa?

urosz ::

čist tko iz radovednosti.

KrEn1234 ::

_Dormage_ je izjavil:

KrEn1234 je izjavil:

Da, ne bom odpiral nove teme.

Ali mogoče kdo pozna kakšen slovenski "Metro" projekt? Lahko je tudi open-source.

Ja, ampak ni opensource.
Zakaj pa?


Mogoče bi se bil pripravljen "part-time" pridružiti ekipi, ki dela na tem področju.

Full-time uporabljam WPF, nameraval sem se usmeriti še v Win 8 applikacije. Na realnem projektu je to precej bolj kreativno in zabavno. Opensource project, sem omenil zaradi morebitnih pogodbenih omejitev, ki jih navadno dodajajo stranke v pogodbe,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KrEn1234 ()

Smurf ::

Mene je kap, ko sem videl VS2012 =/, deluje res grdo, da ne omenjam, da ne vem zakaj me meniji ves cas hocejo nadirati (capslock), sem kar kmalu obupal in sel nazaaj na 2010.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zagnati ''program'' C++

Oddelek: Programiranje
71033 (860) WhiteAngel
»

Visual studio 2008 al kaj novejšega

Oddelek: Programiranje
131148 (783) Tr0n
»

Visual studio pomoč

Oddelek: Programiranje
111272 (841) Eureka
»

München z migracijo na Linux privarčeval štiri milijone evrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10428716 (24936) Ashrack
»

Microsoftova skrivnostna prireditev

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
186536 (5456) JayKay

Več podobnih tem