» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

stargate ::

Pozdravljeni !
Ko računalnik ugasnem, ga moram pred ponovnim vklopom izključiti iz elektrićnega omrežja in počakati kakšno minuto preden ga zopet priklopim. Drugače se računalnik ne zažene. Ne naloži se niti Bios oziroma na ekranu je NO SIGNAL pa tudi lučka na miški se ne prižge. Pri tem ni slišati nobenega piskanja. Ta napaka se mi je pojavljala pri vseh Windows operacijskih sistemih (XP, Vista, 7). Mi je pa zadnjič eden od sodelavcev rekel, da se to občasno dogaja tudi njemu.
Asus P5KC
Quad 6600
2x1 Gb Ram
GeForce 8600 GT
3 diski
DVD writer
Napajalnik 850 W
L.P.

MIHAc27 ::

Verjetno slab napajalnik....
mogoče tudi kaki napihnjeni kondenzatorji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

hudychk ::

Ni čist nujno, da je napajalnik ali plata. Sicer mam tud sam te probleme na P4 in hd 2600xt agp, 2 diska, cd-rom, tv tuner, x-fi. Včasih deluje, če iztaknem tudi napajanje iz grafične kartice in nazaj vklopim. Tko da mam na sumu pri sebi grafično kartico, seveda je za sprobat tud kšn nov napajalnik.

Upam, da ti pomaga kakšen nasvet ali ideja.

LP
The Devil himself!

solatko ::

Da nimaš slučajno slab kontakt na napajanju grafične kartice?

st0jko ::

Odklopi vse nenujne stvari. Poskusi samo z miško in tipkovnico.
keks?

hudychk ::

stojko, rabu bo met tud grafično pa 1 ram, če bo hotu vidt če dela. brez vsega itak ne bo delal.
The Devil himself!

schtr4jh ::

Približno 2 tedna nazaj sem prišel do podobnih sindromov na mojem računalniku (ki ga je očim vedno ugašal kar s tipko on/off na napajalniku, ali pa na razdelilcu). Ko sem prvič prižgal računalnik so se ventilatorji vrteli (procesor, grafična, napajalnik), tudi disk je deloval, optična enota se je s pritiskom na gumb odprla in zaprla, sistem pa se ni postavil (preveril s teamviewerjem, pingom in remote desktopom ter aktivnostjo na routerju), monitor je bil še vedno v standby načinu. Ko sem ugasnil računalnik (3 sekundni pritisk tipke za vklop ali pa na napajalniku) ter ga nato ponovno prižgal se je sistem normalno postavil in vse je delalo normalno.

Prvo, kar mi je padlo na misel, je bil napajalnik. Ker je napajalnik izven garancije, sem ga odprl in zagledal "napihnjen" kondenzator. Sem si mislil, da je pač krivo to. Potem sem računalnik popolnoma razstavil in podrobno pregledal vse komponente. Na matični plošči sta bila napihnjena 2 kondenzatorja (en zraven drugega). Sedaj pa čakam, da v eni trgovini dobijo te kondenzatorje in da jih zamenjam (upam, da ni šlo še kaj drugega =)).

Je pa zanimivo, da sem pretestiral napajalnik pri kolegu in deluje normalno (torej je vzrok najverjetneje v matični plošči).

Če računalnika nimaš v garanciji, ga odpri in preglej kondenzatorje (tisti "valji" na matični plošči morajo imeti ravno "glavo"). Če pa računalnik še ima garancijo, ga nesi na servis.

bosmla ::

Se sam prosim za kaksen nasvet!!!

Problem je nekako podoben - sicer lahko racunalnik normalno prizgem; ce pa zmanjka elektrike (oziroma ugasnem napajalnik ali iztaknem napajalni kabel)medtem ko je rac. UGASNJEN je pozneje pri vklopu potrebno cakat kaknih 10 minut, da ga lahko prizges - torej ce pritisnem tipko za prizgat se ne zgodi nic. Je pa zanimivo, da mi lucka na miski (Mauseman Wheel) sveti tudi pri ugasnjenem rac. in ce ga hoces prizgat "prehitro" (glej zgoraj) ta lucka na miski utripne (kot, da ji zmanjka toka).
Na plosci (Supermicro X6DAT-G) nisem nasel napihnjenih kondenzatorjev - pa tudi drugace zadeva laufa 24/7 popolnoma stabilno.

Je verjetno, da misli izdihnit napajalnik (ga ne morem preizkusat z drugim ker ima plosca 24, 8, 4 napajalne prikljucke)?

hudychk ::

Težko bi ti karkol svetoval, se še nisem srečal s takšnim specifičnim problemom. Kok pa maš star napajalnik?
The Devil himself!

bosmla ::

Napajalnik (in vse ostalo) je star dobra 4 leta.

hudychk ::

Mogoče bi blo pa fajn res probat kšn drug napajalnik.
The Devil himself!

bosmla ::

Hudica ;( Sedaj se pa miska "zatika" - kazalec na ekranu.

Kaj pa je zdaj to!!??? Ideje?

bosmla ::

Zamenjal mis in gre dobro... kaj bi lahko bila miska kriva tudi za zgornje tezave - sedaj racunalnika na zalost ne morem izklopit in testirat (cas priganja...)?

solatko ::

Vzrok za težave je lahko katerakoli okvarjena naprava na računalniku, zato se tudi uporablja sistem izločanja.

bosmla ::

Tezave so se vedno - v torek pride nov napajalnik pa bomo vidli...

bosmla ::

Evo definitivno je bil napajalnik - sedaj se morem raztelesit starega, da vidim kaj je bilo narobe.

geek93 ::

Pozdravljeni !
Ko računalnik ugasnem, ga moram pred ponovnim vklopom izključiti iz elektrićnega omrežja in počakati kakšno minuto preden ga zopet priklopim. Drugače se računalnik ne zažene. Ne naloži se niti Bios oziroma na ekranu je NO SIGNAL pa tudi lučka na miški se ne prižge. Pri tem ni slišati nobenega piskanja. Ta napaka se mi je pojavljala pri vseh Windows operacijskih sistemih (XP, Vista, 7). Mi je pa zadnjič eden od sodelavcev rekel, da se to občasno dogaja tudi njemu.
Asus P5KC
Quad 6600
2x1 Gb Ram
GeForce 8600 GT
3 diski
DVD writer
Napajalnik 850 W
L.P.


Še pred tednom dni sem imel čist enak problem. Rešil sem ga z menjavo napajalnika, sedaj deluje kot mora! :D

bosmla ::

Sem pregledal stari napajalnika in sem nasel en mali kondenzator malce napihnjen - pa toliko sr****

hudychk ::

Samo da si rešil problem! :)
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moj računalnik se je pokvaril in nevem kaj je vzrok

Oddelek: Pomoč in nasveti
171241 (807) ngc2392
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535289 (4225) svetetko
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410066 (7849) Tac20
»

Miš ne dela (ne USB, ne ps2...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171934 (1760) tj6000
»

Ventilatorji tečejo NON-STOP

Oddelek: Strojna oprema
71228 (1021) Jan987

Več podobnih tem