» »

Blue Screen error

Blue Screen error

F-22 ::

Nekega dne sem po nesreči butnil računalnik in od takerat mi vedno, ko ga prižgem po loading screenu da blue screen in odspodaj piše dumping phisical memory to disc in zraven so procenti. kako to popravim? Sicer je vse normalno ko se končno prižge.
  • premaknilo iz Loža: STASI ()

Duhec ::

Če imaš XP-je potem butneš sistem s CDja, greš v Recovery konzolo in odtikaš:
CHKDSK /R
počakaš kako urco (odvisno od velikosti diska in podatkov) in ko konča, vzameš CD iz enote in odtipkaš:
EXIT
za restart in ponovni zagon.
Poročaj, če je kaj drgače/boljše.

amigo_no1 ::

Če si butnil delujoč računalnik je možno da je trdi disk staknil kakšen bad sector.

tudi CHKDSK /F bi znal pomagati

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Valentin ::

amigo_no1 je izjavil:

Če si butnil delujoč računalnik je možno da je trdi disk staknil kakšen bad sector.

tudi CHKDSK /F bi znal pomagati


CHKDSK /F ne obstaja v recovery console, ampak samo iz command prompta v windowsih.



Chkdsk Creates and displays a status report for the disk. The chkdsk command also lists and corrects errors on the disk.

The chkdsk command with the parameters listed below is only available when you are using the Recovery Console. The chkdsk command with different parameters is available from the command prompt.

chkdsk [drive:] [/p] [/r]

Parameters

none

Used without parameters, chkdsk displays the status of the disk in the current drive.

drive:

Specifies the drive that you want chkdsk to check.

/p

Performs an exhaustive check even if the drive is not marked for chkdsk to run. This parameter does not make any changes to the drive.

/r

Locates bad sectors and recovers readable information. Implies /p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

F-22 ::

Mam Windows 7

Duhec ::

Ja in ?
Butni z Win7dvd, klikni "Naprej" (Next) in v naslednjem oknu, ki je namenjen Inštalaciji levo spodaj izbereš "Popravite računalnik" (Repair your Computer), nato OK, Next ali "Prekliči" (Cancel) vse do okna "System Recovery tool" kjer spodaj izbereš "Command Prompt" in v njem odtipkaš:
CHKDSK C:/R
... in počakaš tistih 5 faz, da se odvrtijo do konca.
EXIT za izhod v osnovni izbor in Restart.
Poročaj.

F-22 ::

Deluje!
Le ko zaženem PC mi napiše windows 7(recovered) pa če zaženem tistega pa sploh nič ne naredi.
Pa ko sem prvič zagnal PC po tem mi je kar naenkrat se znova zagnal...

ne deluje več :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: F-22 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 črn ekran + miška

Oddelek: Pomoč in nasveti
5794 (690) ST-777
»

Ob vsakem zagonu CHDSK

Oddelek: Pomoč in nasveti
5935 (860) strijcmarko
»

disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
81461 (1364) amigo_no1
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91414 (1259) ~Speed
»

Stalno resetiranje xp

Oddelek: Operacijski sistemi
191393 (1162) Beernarrd

Več podobnih tem